Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hauser MP-52

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Hauser MP-52

    Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
    ...а стойката....
    Коя стойка?


    ПП: Както сте го хващали за фрезоване, струва ми се че ще има доста за шаброване. Хваща се в 3 точки за да няма напрежение, или ако дъската като мен с 2 менгемета - гледа се в покой и стегната да дава едно и също на индикатора.

    Ужасна играчка. Аз му казах и по телефона - като гониш стотни всичко мърда като живо, независимо колко масивно изглежда. И търни при фрезоване - аз ги минавах финишно без подаване докато си обере абсолютно всичко, мисля по 3 паса поне. И като го сложиш на стуга - то пак мръднало, нищо че върху фрезата стоящо без да е захванято изобщо, има някакви не повече от 20 хилядни разлика.

    Клин няма ли да правите?
    Последно редактирано от sparkybg; 09-01-19, 12:19.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Hauser MP-52

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Коя стойка?
      На гайката.Оказа се,че е фрезована и трябва да подлага около 0,5мм.Явно е бил ремонтиран,защото на плота над гайката имаше три регулировъчни винта.




      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ПП: Както сте го хващали за фрезоване, струва ми се че ще има доста за шаброване. Хваща се в 3 точки за да няма напрежение, или ако дъската като мен с 2 менгемета - гледа се в покой и стегната да дава едно и също на индикатора.Ужасна играчка. Аз му казах и по телефона - като гониш стотни всичко мърда като живо, независимо колко масивно изглежда. И търни при фрезоване - аз ги минавах финишно без подаване докато си обере абсолютно всичко, мисля по 3 паса поне. И като го сложиш на стуга - то пак мръднало, нищо че върху фрезата стоящо без да е захванято изобщо, има някакви не повече от 20 хилядни разлика.
      Тоя масивен туч,само изглежда масивен.Не дава да го пипнеш и индикатора мърда със десети,голямо дебнене падна и все пак успя да ни изненада,та се наложи да му пусна още един вятър.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Клин няма ли да правите?
      Очаква да му пратят нов и сигурно ще се подлага.На оригиналният му трябвали около 4мм.Май ще е по-добре и нов клин по размер.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #78
        От: Hauser MP-52

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        На гайката.Оказа се,че е фрезована и трябва да подлага около 0,5мм.Явно е бил ремонтиран,защото на плота над гайката имаше три регулировъчни винта.
        Не е ремонтиран. Така си е фабрично. От винтовете си регулираш позицията и после стягаш с болтовете през дъската.

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Тоя масивен туч,само изглежда масивен.Не дава да го пипнеш и индикатора мърда със десети,голямо дебнене падна и все пак успя да ни изненада,та се наложи да му пусна още един вятър.
        Мдам. Купон е. Сигурно над 2 часа съм го гласил преди фрезоването. И после търнеше, щото на 3 точки. Смятак как се крепи това на СУ251. Ако беше някакви сантиметър-два по-голям нямаше да мога да го фрезовам.

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Очаква да му пратят нов и сигурно ще се подлага.На оригиналният му трябвали около 4мм.Май ще е по-добре и нов клин по размер.
        От сега хващам бас че по новия клин ще има сигурно десети за шаброване. Не случайно на оригиналния е набит номер, същия е набит и на дъската. Аз затова толкова си играх да го правя на същите менгемета, на които фрезовах дъската, без да ги местя, и със същия инструмент. И пак имаше малко за напасване след шаброването на дъската и седлото.

        Във вторник ще си поръчам и аз напречен винт и гайка. Само това остана недоклатено при мен. Уж го пооправих малко, но малко луфт така или иначе остана - по нониуса в момента е нещо като 2-3 десети. Просто е износен неправилно.

        После ще видя дали не мога да обера малко луфтовете на шпиндела. Не съм ги гледал колко са, но не очаквах норма от 3 хилядни. Пък току виж после започнал да реже като хората.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Hauser MP-52

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Не е ремонтиран. Така си е фабрично. От винтовете си регулираш позицията и после стягаш с болтовете през дъската.
          Това вярно ли е!?Аз си мислих,че някой "специалист" го е модернизирал.Явно при производството не е имало никаква повторяемост и така са решили проблема.Тая гайка не се ли разхлабва в тоя случай!?Все пак не лежи на цяла повърхност а на три точки.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Мдам. Купон е. Сигурно над 2 часа съм го гласил преди фрезоването. И после търнеше, щото на 3 точки. Смятак как се крепи това на СУ251. Ако беше някакви сантиметър-два по-голям нямаше да мога да го фрезовам.
          Явно ще е било филм голям!И аз крепих на три точки супорта,на четвърта всичко отиваше на майната си,сериозна занимавка беше,но не е тръпнала-държеше си мъжки.Горната част(дъската),и тя на три точки(плюс две утешителни опори,само "обрани"),по средата крик със съчма.Мислех на две,но средата при чукане вибрираше зверски и обрах със крикче следейки индикатора.Никакви наченки на тръпнене,но фрезите уж нови(във греста бяха) не вършеха работата за която са предназначени,та трябваше да спасявам дереджето със опасна борщанга.



          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          От сега хващам бас че по новия клин ще има сигурно десети за шаброване. Не случайно на оригиналния е набит номер, същия е набит и на дъската. Аз затова толкова си играх да го правя на същите менгемета, на които фрезовах дъската, без да ги местя, и със същия инструмент. И пак имаше малко за напасване след шаброването на дъската и седлото.

          Във вторник ще си поръчам и аз напречен винт и гайка. Само това остана недоклатено при мен. Уж го пооправих малко, но малко луфт така или иначе остана - по нониуса в момента е нещо като 2-3 десети. Просто е износен неправилно.

          После ще видя дали не мога да обера малко луфтовете на шпиндела. Не съм ги гледал колко са, но не очаквах норма от 3 хилядни. Пък току виж после започнал да реже като хората.
          Идея си нямам какъв ще е клина,но със сигурност ще падне работа и по него.Винта оригиналният беше износен до неузнаваемост,във работната си част резбата беше станала триъгълна.Новият го гледах,суров метал и "светнато" зъбно на ТВЧ,явно това му стига.

          P.S.Внимателската със шпинделните лагери,ако "мърда" до една стотна на студена машина-не ги барай!
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #80
            От: Hauser MP-52

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            После ще видя дали не мога да обера малко луфтовете на шпиндела. Не съм ги гледал колко са, но не очаквах норма от 3 хилядни. Пък току виж после започнал да реже като хората.
            Моя имаше над 5 стотни отзад и 3 отпред. Въпреки изискванията на производителя на лагерите за успоредност на дистанционната втулка от 2 хилядни. Постигнах равнинност около 4 хилядни на 100 годишни плоскък шлйф в службата.
            Днес тъкмо го сглобих - смени гласа, работи половин час на 800 оборота без проблеми за сега. Има лек шум в задния но за тези години толкова. Аз не очаквах лагера да обере 6 стотни - е факт е! Трябваше да пришлайфам с над милиметър и 3 дести...
            Не искам да казвам да не го орочасам, но сега реже като както си му е реда. 5мм стружка радиално (10 по нониус) я зема като нищо, без да трепне. Хем моя е C5...

            Ако имаш чуденки звънкай да ти кажа подводните камъни които срещтнах аз. Особено без наличното измервателно оборудване с точност 0.001!!!

            Поздрави

            Коментар


            • #81
              От: Hauser MP-52

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Това вярно ли е!?Аз си мислих,че някой "специалист" го е модернизирал.Явно при производството не е имало никаква повторяемост и така са решили проблема.Тая гайка не се ли разхлабва в тоя случай!?Все пак не лежи на цяла повърхност а на три точки.
              Никакъв проблем няма с гайката. Ти сигурен ли си че и на твоя не е така?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Hauser MP-52

                Видимо няма такива регулировъчни болчета.Не съм разглобявал обаче и не знам как е направено регулирането на гайката.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #83
                  От: Hauser MP-52

                  Ако има значение, на моя C5, гайката е хваната диретно до твърд упор с 2 винта и няма възможност за регулиране.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Hauser MP-52

                    Вчера се снабдих със ей-тези красоти:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190115_184708.jpg
Прегледи:1
Размер:346.7 КБ
ID:5806586
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190115_184730.jpg
Прегледи:1
Размер:328.7 КБ
ID:5806587
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190115_185107.jpg
Прегледи:1
Размер:312.1 КБ
ID:5806588
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Hauser MP-52

                      А върху какво ще ги ползваш?

                      Иначе тия неща в кутийките, диамантените, са истината.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Hauser MP-52

                        Ами ще трябва да съдействаш да направя на "копчето" балтон!
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Hauser MP-52

                          За шпиндела - мотор около киловат и инвертор за регулация. На шпиндела ти трябват до към около 200 оборота, доколкото разглеждах. Айде кажи ги 300, да има запас за по-малки диаметри.

                          Хода нагоре-надолу, май хидравлика (гледам и пневматика ползват, ама нещо не ми е по вкус) - трябва само обратна връзка за положението и един процесор да управлява оборотите на шпиндела и оборотите на маслената помпа, тоест скоростта на хода нагоре-надолу + 2 клапана за хидравликата за нагоре-надолу.

                          ...но за хидравликата трябва да се посъветваш с някой какво е възможно и евтино, най-вече като регулация на скорост. С клапани съм си играл чисто електрически, обаче с регулация на скорост - тсъ.

                          Другия вариант за хода е стъпков мотор и СВД, но в краищата ще трябва да спира като моята машинка, с редукция на оборотите. С хидравлика такова няма да се налага.

                          Просто не знам какво като мощности и усилия има върху истинска машина.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Hauser MP-52

                            Днес използвах машината по предназначение:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190116_113830.jpg
Прегледи:1
Размер:329.9 КБ
ID:5806629
                            Тоя туч тежи към 250 кила.Имаше разбито легло на лагер със отклонение 0,7мм.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190116_113944.jpg
Прегледи:1
Размер:266.2 КБ
ID:5806630
                            Втулката:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190116_144051.jpg
Прегледи:1
Размер:397.2 КБ
ID:5806631
                            Готов.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190116_173257.jpg
Прегледи:1
Размер:333.1 КБ
ID:5806632
                            Разбит отвор за щифт(чоп),отклонение в отвора 0,3мм и на чопа 0,2мм.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190116_173149.jpg
Прегледи:1
Размер:288.8 КБ
ID:5806633
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190116_173207.jpg
Прегледи:1
Размер:339.7 КБ
ID:5806634
                            Последно редактирано от petroffbg; 16-01-19, 18:19.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Hauser MP-52

                              и една голяма зегерка да държи втулката ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Hauser MP-52

                                Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
                                и една голяма зегерка да държи втулката ...
                                Не позволява,има зъбно наблизо.Втулката я запресовах със крика на стоплен детайл на 0,08мм,не вярвам да мръдне.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X