Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hauser MP-52

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Hauser MP-52

    За ефективно спиране на осколките които се обсъждат, предпазния "джам" трябва да е с дебелина няколко сантиметра.

    И от любопитство, един въпрос към Пламен - защо с камък а не с нож?
    Едни познати занимаващи се професионално с подобна работа, твърдяха че с нож крайният резултат бил по-добър.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #32
      От: Hauser MP-52

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      ...За ефективно спиране на осколките които се обсъждат, предпазния "джам" трябва да е с дебелина няколко сантиметра...
      Че толкова яко ли "стрелят" осколките от камъка? Гледам че е на високи обороти, но колко са все пак? 10 000? Тогава някакъв друг тип екрани? метална мрежа, или няккава по-дебела скара?
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #33
        От: Hauser MP-52

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        И от любопитство, един въпрос към Пламен - защо с камък а не с нож?
        Едни познати занимаващи се професионално с подобна работа, твърдяха че с нож крайният резултат бил по-добър.
        Със бор-щанга(нож) също става и резултатите са приемливи,но за алуминиева глава обработката със камък става уникална.На заводски произведена изглежда със дребни защриховки.

        P.S.Не се плашете от камъка,оборотите варират спрямо материяла на главата от 500 до към 800 -1000.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: Hauser MP-52

          Хубава машина...колко и е мин.подаване!? Не че 0.005 не е повече от достатъчно минимално де.... Дава ли се наклон на камъка както ако се стърже с балерина? И да речем след обработка с камъка на няколко глави трябва ли да се равнява? Ако трябва как става равняването? Благодаря предварително!

          п.с. Тая глава от толкова тестове скоро ще стане тамън за дизел
          Последно редактирано от kalin3000; 06-10-18, 15:48.

          Коментар


          • #35
            От: Hauser MP-52

            Минимално подаване по микрометър по-малко от 0,005мм трудно може да се постигне,но не е невъзможно стига да има със какво да се измери.
            Равняването се прави със диамантен изравнител,стягам го на менгеме и разхождам масата, подавам докато започне да отнема по цялата обиколка на камъка.Вторично подравняване ще се приложи евентуално ако се наложи,за сега няма признаци.
            Ъгъл не се подава а и няма как на тази машина,хубавото е,че хода на масата е голям и камъка преминава от край до край като излиза и във двете посоки.Получава се 100% равна повърхност,на някой от предишните клипове се вижда грешката от наклонена борщанга.

            P.S.Главата е експериментална ,тъй като е смляна от клапани на 4-ти цилиндър,за дизел няма да стане.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Hauser MP-52

              Шлайфат се чугунените глави. Алуминиевите се фрезоват. Аз поне така го знам...
              В завода алуминиева глава няма кой да си играе да стърже с камък. Загуба на време.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Hauser MP-52

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Шлайфат се чугунените глави. Алуминиевите се фрезоват. Аз поне така го знам...
                В завода алуминиева глава няма кой да си играе да стърже с камък. Загуба на време.
                Пламене, разбра ли?

                Повече да не правиш така, щото....

                Коментар


                • #38
                  От: Hauser MP-52

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Шлайфат се чугунените глави. Алуминиевите се фрезоват. Аз поне така го знам...
                  В завода алуминиева глава няма кой да си играе да стърже с камък. Загуба на време.
                  Доста компетентно изказване обосновано със сигурност от местните практики.Впрочем си е масова практика навсякъде.
                  Ако се загледаш във повърхността на девствена глава,ще си смениш мнението,никъде при призводството не се използва шлайф(плосък) или фреза.

                  P.S.Виж времето за което се шлайфа и го сравни със времето за фрезоване от предишният клип,който е със две прекъсвания.Няма да коментирам повърхностите,ще се опитам да снимам но прекалено лъщи...
                  Последно редактирано от petroffbg; 06-10-18, 19:40.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Hauser MP-52

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Шлайфат се чугунените глави. Алуминиевите се фрезоват. Аз поне така го знам...
                    В завода алуминиева глава няма кой да си играе да стърже с камък. Загуба на време.
                    В ремонта никой не разполага с цял завод зад гърба си.В практиката се шлайфат всички глави и блокови,дори тези,при които завода изрично е написал,че не може да се шлайфа.https://www.youtube.com/watch?v=ZtGVm8Pukjs

                    Коментар


                    • #40
                      От: Hauser MP-52

                      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                      Че толкова яко ли "стрелят" осколките от камъка? Гледам че е на високи обороти, но колко са все пак? 10 000? Тогава някакъв друг тип екрани? метална мрежа, или няккава по-дебела скара?
                      Във Фурнир е имало смъртен случай . Чупи се камъка на голям шлосерски шмиргел и едно парче се забива в корема на човека . Жестоки външни и вътрешни кръвоизливи не са успяли да го закарат жив до Пирогов . При мен се чупи на времето камък на големия шлайф едно парче проби 2 мм ламарина а друго изкриви щита на лъчистото на покрива счупи армираното стъкло и хвана някъде посока МКС та определено си е много рискована тази операция без предпазител .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Hauser MP-52

                        Задължително е направата на стоманена защита на камъка.Шлайфат се с друг вид плоска шлайфмашина .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Hauser MP-52

                          Първи тестове за разстъргване:
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Hauser MP-52

                            Защо няма охлаждане, там, мазане, борьол, туйцък-онуйцък?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Hauser MP-52

                              Вени,та това е ТУЧ бре,за чий му е охлаждане!?
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Hauser MP-52

                                Ми да е мазничко, там, лязгаво, и ладничко в дупката...
                                Да се плязга правилно, сиреч..

                                То, като едното таковата, дет се вика...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X