Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дублират на винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дублират на винетка

    Може и да има такава тема,но не видях.Пиша,не че 97лв са пари ама...Бях участник във верижна катастрофа.Трябва да бракувам колата според застрахователя.Питам в КАТ, за дубликат на винетка, която съм купил преди 2-3месеца.Те ме пращат в АПИ.От там могат да ми издадат дубликат само на същата кола ако не я бракувам.Пари не връщат и винетка с нов номер не дават.Вина нямам че ме удариха.Но закона е кух..Винетка се бракува с колата.

  • #2
    От: Дублират на винетка

    Перничанин пита лани за същото, ма управниците беха заети с подготовката на председателството, а и докато викаме ,,майната им на 97 лв" ще ни щавят.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Дублират на винетка

      Взимай си новата винетка и си я лепи на другата кола, носи си документите по смяната. Само като вкарат новата система знай, че за нея няма да имаш винетка. Това е положението в БГ. Ако искаш по-католик от папата, купуваш си нова и вписваш номера на другата кола. Имаше такъв казус преди 2-3 месеца, всичко органи вдигат рамене и мънкат, такъв е закона. Няма да си 100% изряден, но ще си много по от половината, каращи с една винетка 5 коли, залепена с плюнка на стъклото и т.н. Ето го случая https://dariknews.bg/novini/bylgarii...a-kola-2078099
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Дублират на винетка

        Принципно правилният начин е да претендираш за винетката към другите материални щети, които си понесъл, пред застрахователя на виновния.

        Коментар


        • #5
          От: Дублират на винетка

          Купуваш си нова винетка, разходите за закупуването й се претендират от виновния за катастрофата или застрахователя му.

          Коментар


          • #6
            От: Дублират на винетка

            А застрахователя няма ли да го прати в АПИ да си вземе нова по надлежния законов ред. И пак сме на изходна позиция.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Дублират на винетка

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              А застрахователя няма ли да го прати в АПИ да си вземе нова по надлежния законов ред. И пак сме на изходна позиция.
              Няма надлежен законов ред за това нещо.

              Единственото, с което може да излезе застрахователят като аргумент, е че в оценката на "тоталната щета" е включена И винетката.

              Коментар


              • #8
                От: Дублират на винетка

                Тя оценката ми е излязла.То при двата огледа гледахме за щетите по колата.Кои да се сети за винетката.То по тая логика и прегледа ми е валиден.За новата кола нов преглед нова гражд.По добре винетката да е по именно.Плащаш си, вписват те в компютъра.Няма стикери ала бала.Ако с една кола, правя 20000км.И с пет ще правя толкова.Не мога да ги карам заедно.Аз нова винетка ще си взема.Но обикновения Българин е все от е....та страна

                Коментар


                • #9
                  От: Дублират на винетка

                  А вариант със старата винетка да се кара новата кола, не си струва риска колкото и малък да е.Това ми предлагано.Разлепяне и лепене,и да карам с касови Бон и талона на бракуваната кола.Ако ме спре полицай и евентуално ако иска касов Бон.И евентуално види че номера е друг.Да му покажа талона на бракув. кола.Ама ако евентуално полицая е станал с гъба нагоре... лошо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дублират на винетка

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Няма надлежен законов ред за това нещо.

                    Единственото, с което може да излезе застрахователят като аргумент, е че в оценката на "тоталната щета" е включена И винетката.
                    Има надлежен законов ред, що да няма - отива в МВР-то, пишат му протокол и го пращат в АПИ за нова винетка. Трябва да си носи старата с все парчето стъкло(правил съм го). А за другото винаги може да го направи и няма доказване, че не го е включил в обезщетението.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дублират на винетка

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      Има надлежен законов ред, що да няма - отива в МВР-то, пишат му протокол и го пращат в АПИ за нова винетка. Трябва да си носи старата с все парчето стъкло(правил съм го). А за другото винаги може да го направи и няма доказване, че не го е включил в обезщетението.
                      Това е ред за друго нещо. Така се преиздава винетка на същата кола.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дублират на винетка

                        Да де, проблема е, че за друга кола няма как да се преиздаде. Ама органа това не го вълнува. Или пиеш студена вода, или както казах по-горе.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дублират на винетка

                          Винетката е за конкретна кола. Много неща пречат да бъде преиздадена за друга кола. В някоя от другите теми имаше и обяснение.

                          В най-добър случай (с нормативни промени!) може да се направи така че при някакви обстоятелства да се връща някакъв остатък от сумата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дублират на винетка

                            Да преиздадеш винетка на бракувана кола също не е много умно.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дублират на винетка

                              Не могат да ти издадат нова след като колата е тоталка. Винетката удостоверява платена пътна такса за съответния период и тя се дължи за конкретното МПС-не е свързана с физическото лице, което го притежава. При смяна на собственост винетката не се обезсилва. Така и като бракуваш колата- винетката умира заедно с нея.
                              Но тогава можеш да претендираш щети по ГО, пропорционално за остатъчния период на валидност на винетката. Т.е. тази част от пътната такса, която си заплатил, но срещу която сега няма да можеш да се придвижваш по пътищата по причина, че колата ти вече я няма. Това е периодът от деня на катастрофата до последния ден на валидност на винетката. Трансформира се в компонент от бъдещото застрахователно обезщетение.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X