Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриза завира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антифриза завира

    Да ви попитам, случвало ли ви се е? От известно време забелязах, че Кията('99г. 128hp. Sportage) завира дори при нормална употреба. Течност не губи и си върви идеално, забелязах го за първи път преди няколко месеца. Знам, че звучи тъпо и ъпсурдно, но е факт. Стрелката за температурата ми се мести нагоре надоло в зависимост от терена, също така отива нагоре когато пусна някой консуматор, парно, фарове, дори спирачка. Ясно ми е, че това е проблем с токовете и не му обръщах внимание, така си е от 2 години, но сега почна и да завира и разбира се трябва да предприема нещо. Отначало беше само при много дълги изкачвания, а сега и при нормална употреба. Можете ли да ме насочите откъде да започна с отстраняването на проблема?

  • #2
    От: Антифриза завира

    Как можа да се държиш така с камиончето?Токов му бил проблема , според теб.Да му беше отрезал некоя жица (или добави някоя маса) , белки да не стигаш до тук.
    Сериозно сега - завира си е кипване на чайника.( По нашия край завирането е в ...).
    Както обясни повредата си грейна мотора , дуанал си гарнитурата и ти трябва термостат.( имасатада не забравите!)
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Антифриза завира

      Пак повтарям, че вода не губи нито масло, и си върви прекрасно. И се е случвало вече доста пъти, да не кажа че си е напълно редовно. Затова си мисля, че гарнитурата си е добре.

      Коментар


      • #4
        От: Антифриза завира

        Ми глей в термостата!
        Па като кипне , виж маркучите! Колко теми има.Всички мотори са еднакви!
        Ако и без термостат е същото , значи водната помпа не работи...
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Антифриза завира

          По ред (не за кия, а изобщо)

          1. Капачка, ако има
          2. Термостат, ако има
          3. Виско или термо датчик за перката, ако има
          4. Водна помпа
          5. Всичко останало (гарнитура, глава, блок и прочие).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Антифриза завира

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            По ред (не за кия, а изобщо)

            1. Капачка, ако има
            2. Термостат, ако има
            3. Виско или термо датчик за перката, ако има
            4. Водна помпа
            5. Всичко останало (гарнитура, глава, блок и прочие).
            Т принципните положения ги маани Човека рече , от две годин е жица и сега кипна.такова , завре
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Антифриза завира

              Смени си водния радиатор и ще се оправи.

              Коментар


              • #8
                От: Антифриза завира

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                По ред (не за кия, а изобщо)

                1. Капачка, ако има
                2. Термостат, ако има
                3. Виско или термо датчик за перката, ако има
                4. Водна помпа
                5. Всичко останало (гарнитура, глава, блок и прочие).
                +1, послушай го. А можеш да провериш радиатора да не се е позапушил. Ако смениш 1,2,3 от списъка няма да изгубиш много, даже е наложително да го направиш.

                Коментар


                • #9
                  От: Антифриза завира

                  Спарки е прав, Гецата също!

                  Виско, капачка и термостат за Кичето излизат под 200лв общо! Даже и за аксесоарни ремъци ше останат парички. Междувременно, тоя симптом много често се проявява при запушен радиатор при Киите, щото модела си им е такъв - запушва си се. Капилярите са теснички и ако е карана с вода или някой някога е сипал добавка за спиране на течове удряш гредата. Съвет - намери читав майстор да го отвори и изчисти! Промиване с маркуч на чешмата не помага! Наливането на добавки за промиване почти гарантира ефекта "пробита кофа"

                  Изобщо - има много, ама наистина много писано по темата. Охладителната система на киите е много прилично и кадърно творение, но трябва да се поддържа в добро здраве!
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антифриза завира

                    Sparky е написал какво трябва да се провери..!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антифриза завира

                      Впрочем, не изключвам и изключително гъзоръко настроена газова инсталация например. Но това обикновено се усеща доста силно по джоба или вървежа (или и двете), че дори и с нос, та ми се чини малко вероятно.

                      Вчере при дЕдо сефте чух за черен пушек от газифицирана кола, ама това са екстремални истории, от които много боли ценово.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антифриза завира

                        Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
                        Да ви попитам, случвало ли ви се е? От известно време забелязах, че Кията('99г. 128hp. Sportage) завира дори при нормална употреба. Течност не губи и си върви идеално, забелязах го за първи път преди няколко месеца. Знам, че звучи тъпо и ъпсурдно, но е факт. Стрелката за температурата ми се мести нагоре надоло в зависимост от терена, също така отива нагоре когато пусна някой консуматор, парно, фарове, дори спирачка. Ясно ми е, че това е проблем с токовете и не му обръщах внимание, така си е от 2 години, но сега почна и да завира и разбира се трябва да предприема нещо. Отначало беше само при много дълги изкачвания, а сега и при нормална употреба. Можете ли да ме насочите откъде да започна с отстраняването на проблема?
                        Колега-колата ти е почти на 20г.
                        Моят съвет е да си купиш нов, оригинален радиатор,термостат,ново виско,ако не си сменял водна помпа,когато е сменян ангренажа да я провериш да не е от тези с пластмасовата турбина-(с времето част от лопатките им се кършат).Слагаш с метална турбина.
                        След всичко това пробваш как се държи колата.
                        Ако всичко се повтаря НЕ съжаляваш,че си сменил толкова неща, защото те ще ти гарантират оптимална температура на охладителната система след ремонта на мотора,което разбира се не ти го пожелавам!
                        Минал съм през всичко,което ти пиша....-тези мотори не търпят прегряване.
                        Искат си оптимална раб.температура 82-85гр.....-нещо,което няма как да следиш със стрелковия уред на таблото,даже и датчика и връзките ти да са абсолютно изправни.
                        Аз затова направих ред подобрения:доп.уред за температурата,сигналия за ниско ниво на антифриза,както и челен вентилатор,който се включва главно след като загася мотора в горещо време.
                        Тогава температурата му рязко става от 85 на 95-98гр.,ако го няма доп.вентилатор!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Антифриза завира

                          Колега,би ли споделил как и къде монтира сигнализация за ниво на антифриза,допълнителен вентилатор от какво взе и къде ги сложи,че от перката на климатика нмняма много място за втори,електронния термометър от къде го купи и как го монтира.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Антифриза завира

                            Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                            Колега,би ли споделил как и къде монтира сигнализация за ниво на антифриза,допълнителен вентилатор от какво взе и къде ги сложи,че от перката на климатика нмняма много място за втори,електронния термометър от къде го купи и как го монтира.
                            Направи щатната охл.уредба изправна!
                            За нормална употреба на колата тя ще ти е достатъчна.
                            За дигитален термометър-ами моя се свързва към ОБД-2 диагностичната букса и е поръчван от Китай.
                            За охл.вентилатор засега ползвам,този на климатика,но скоро време мисля да сложа по-мощен,че този харчи 4А,което си е около 50 вата.
                            По въпроса за сигнализатора за ниското ниво на Антифриза-самоделна изработка със сонди от неръждавейка, транзистори,сирена и подбрани съпротивления е и няма как да го обясня по НЕТа.
                            Последно редактирано от Янко Желязков; 15-05-18, 08:23.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Антифриза завира

                              Перката на климатика е адекватна за допълнително охлаждане при нужда на Киата. Понеже инсталацията на климатика е изключително проста, при спешна необходимост може да се откачи буксата за компресора на климатика и копчето в колата остава да включва и изключва перките.

                              Междувременно, виското би трябвало да е напълно достатъчно при напълно изправна охладителна система и сравнително нормална експлоатация.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X