Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

    Честно, стана ми интересно дали шофьорите на автомобили са чак толкова нетолератни към мотоциклетистите.
    626
    Карането с превишена скорост до 30% от лимита.
    4.79%
    30
    Карането с превишена скоросто над 30% от лимита.
    16.13%
    101
    Пререждането на светофар/задръстване
    4.47%
    28
    Безразсъдните маневри, вкл. изпреварване отдясно.
    21.09%
    132
    Излишното форсиране на двигателите.
    15.02%
    94
    Форсирането през нощта.
    16.93%
    106
    "Залепването" зад автомобил
    10.06%
    63
    Карането на групи.
    3.04%
    19
    Шествията и откриването на сезона в централните части на града.
    3.04%
    19
    Кампанията "Пазете моториста"
    3.99%
    25
    Самото им присъствие на пътя.
    0.80%
    5
    Друго, моля пуснете мнение.
    0.64%
    4

  • #2
    От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

    Нещата, които ме дразнят са
    * превишение на скоростта с над 30% (също ме дразни и при автомобилистите)...
    * безразсъдните маневри (също и при автомобилистите)
    * форсирането - поради специфика на законите ни, които са доста толерантни към шума на мотоциклетите - няма никакви ограничения, стига да си 'със заводска' изпускателна система. Съответно - смущаваш доста хора... Да, току ще почнат колеги да спорят, че щом не ги виждали, трябвало да ги чуват - пълна глупост... За да не те виждат, значи или си се 'маскирал' с мижаво светодиодче или без светлини, или не се пласираш правилно на пътя..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

      Малко шантава работа е това с ,,безразсъдните маневри", писах ги де, но често за този в автомобила са безразсъдни, за моториста спасителни. Както понякога и между два автомобила. Сега ще се почне що се изпада в такава ситуация и ... .
      пп а това с ,,пазенето" само бута темата при ония с фобиите, а мотористите не заслужават, или поне колкото и шофьорите
      Последно редактирано от veskov; 13-05-18, 16:50.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Малко шантава работа е това с ,,безразсъдните маневри",...
        Прав си. Формулировката е малко или много като милиционерското "несъобразена скорост", но корекция в анкетата не може да се прави...

        Коментар


        • #5
          От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

          Най-глупавото което ми се е случвало е да ми чука някакъв по стъклото със скутер и малко дете пред него на скутера. Прави ми забележка че не може да мине между спрелите на светофара автомобили? Иначе все от някъде изскача някой с висок адреналин! Да са живи и здрави момчетата и момичетата които се возят и карат! Нека сами се пазят и не разчитат на другите.
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • #6
            От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

            Aз пък ще кажа, че колкото и да е уж милиционерско, понятието "несъобразена скорост" е съвсем актуално. За справка - ТРИМАТА хубавци ударили се в ЕДНА кола. Нали няма нужда да цитирам, че "водача на МПС е длъжен да управлява..."
            За самата анкета споделям виждането на Жоро - няколко са нещата.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

              Поне оправете заглавието ...да не се излагаме пред чужденците .
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

                Нямам проблем с моторите, единствено неприятно ми е преправяните или липсата на ауспуси.
                Нямам проблем с безразсъдното каране, но да си правят сметката че колата тежи 1.5 тона и не може да спре като мотор

                Коментар


                • #9
                  От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Честно, стана ми интересно дали шофьорите на автомобили са чак толкова нетолератни към мотоциклетистите.
                  Не мисля, че някой е нетолерантен към мотоциклетистите, а към простотиите, които правят обикновено.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

                    Номерът е, че у нас всяка или повечето пи@и въшки го вадят пред моторджията(после може и да съжалява), но се свива пред същите простотии, извършени от баткото.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

                      Аз карам само от сравнително скоро но за това време не мога да кажа, че хората с автомобили са нетолерантни към нас.
                      Изобщо нямам такова наблюдение.
                      Естествено има ситуации но това са изключения и моето мнение по-скоро е противоположното!

                      Гласувах от позицията на моторист за шума и форсирането в града.
                      Дори да приемем, че зад мотото "loud pipes save lives" има някаква истина.
                      Това не цената, която останалите трябва да плащат!
                      Не приемам и решението на някои колеги да монтират светлини в блиц режим.
                      Всичките тези смешни напъни в насока "сигурност" за нищожни пред факта, че карането на мотор не е безопасно.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        Нямам проблем с моторите, единствено неприятно ми е преправяните или липсата на ауспуси.
                        Нямам проблем с безразсъдното каране, но да си правят сметката че колата тежи 1.5 тона и не може да спре като мотор
                        Мотоциклета набира по-бързо, но спира по-бавно.
                        Случвало ми се е да изпреварвам леки автомобили и да се вмъкна зад камион с прицеп ненатоварен. Виждам, че гумите на прицепа започват да пушат, а не виждам светлините за стоп. Натискам спирачките, а вече е късно. Добре, че имах 30-40 м. до него и намалих скоростта без да се кача на прицепа.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                          Мдааа... Майстор-пилот спира с мотор най-интензивно на сухо така, както спира обикновен седан....
                          Ако пилотът не е много добър 'майстор', или има нещо по пътя (пясък, неравност и т.н.)- моторетката няма шанс със спирането...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                            За да спреш бързо трябва са си монтирал "сликове", а те струват много и живеят само няколко обиколки на пистата.
                            Същото важи и за завоите.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                              Шумните ауспуси не спасяват животи! Чуват се само зад мотора!
                              За града силен клаксон е много по-ефикасен. И не вдига аларма постоянно. Мразят те само заслужилите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X