Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Верно ли си мислиш, че ако някоя политическа партия предложи да бъдат обложени моторите над 124 куб. см. (<< 5% от населението) с някакъв допълнителен данък и/или им бъде забранен достъп до ЦГЧ, масата няма да изпадне в див овчи възторг.

    Съвсем малка, ама наистана малка часто от електората разбира ползата от мотористите в трафика.
    Верно си го мисля, особено след като през 2013 ли беше се изсипа цялото мото-население пред Община Варна, покрай протестите (неясно за какво, но доколкото си спомням тръгнаха от сметките за ток) и освен, че трябваше да напусне кмета, след това и правителство, набързо намалиха данъците за мотоциклетите - нещо обещавано от 7-8 години, явно много страх от събрани на едно място мотористи - аз ходих просто да покарам , не съм искал национализация на ЕРП-тата.

    Няма чак толкова тъп човек в тази държава да се самоубие политически по такъв елементарен начин.

    Проблемът е с автомобилите, там трябва да се пипне, на едно жилище в жилищна сграда трябва да отговаря 1 безплатно паркиращ автомобил, всичко отгоре трябва да плаща солидна сума, за пълненето на паркингите, трафика и замърсяване.

    Господине, нищо лично, но прави впечатление, че си противоречите, хем приятелите ви били против мотористите, че и вие, хем някой популист щял да яхне идеята и масата щяла да падне в овчи възторг, все едно смятате приятелите си за овце, щото те нали ще се радват, нещо тезата ви не е много добре сглобена, дайте да не пълним темата с недобре сглобени тези.

    Има си прогресивна ставка за моторите, почти по 2 се умножава на всяко стъпало, данъкът на един мотор над 750 куб. е по-голям отколкото на 60 % от таралясниците в България, гражданска отговорност също е сериозна сума.
    Моторът не се паркира на улицата и не заема място там, не пълни трафика, не се кара през цялата година и т.н.

    Коментар


    • #62
      От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

      Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
      Моторът не се паркира на улицата и не заема място там..
      Често пред офиса спира един с хилядарка, ама така, че да заеме две паркоместа (по разделителната линия между две тесни паркоместа - автомобил до него не може да спре) И преди да тръгне го подгрява поне 10 минути, като осмърдява цялата околност (за шума да не говорим - явно е с 'модифицирана' изпускателна система)...
      Абе дразнещо е...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

        Хилядарката не е за в града. Те тия теми навремето тръгнаха заради част от тях, ма много келешчета се опитват да си мерят пишките с тази част батковци и е-тема след тема. А клипа си е ежедневие на всеки ползващ мпс за заължително придвижване по работа. Провиранията са си покрай спрели, общо взето всичко е претеглено. Не е гаранция, ма Шефа дано да варди и така.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X