Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

    Току-що в студентското градче станах свидетел на това, как пилот-изтребител, яхнал малко по-голям скутер, с каска, но по потник и къси гащи, "подкарва" форсирайки двигателя, млада майка с количка да пресича по-бързичко пред него. Не беше включил никакви светлини по скутера а излизаше на главната улица.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

      Не не ме дразни шума от голям двигател даже напротив.
      Дразни ме това което е описал колегата по-горе , не че и аз не съм махал ауспуха на Чз-то да гледам как излиза огън обаче само за малко , да не ме хване някой /баща. , комшия или кмета/ . Сега на никой не му пука , ако се случи това от клипа със щатския полицай тук, нашия просто ще погледне на другата страна.
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • #33
        От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

        Аз гласувах "самото им присъствие на пътя" защото ставаме повече, а аз искам да съм сам на пътя и да шествам като на парад

        Сега сериозно, аз съм от двете страни на медала, карам и кола и мотори. Обаче 100% от автомобилистите не им пука какво става извън колата която определят като своя зона....то караш скутер из София и редовно някой те полива със течност за чистачки щото си мие стъклото баш когато минаваш с мотора, това може да предизвика ПТП у някой начинаещ.
        Камиони излизащи от строеж изобщо не почистени и летят от тях камъни и пясъци, за мотористите е мега опасно
        Камиони каращи боклуци без мрежи и летят от тях едни мизерии, да не говорим за мръсотията и миризмата
        Разни 18+ какички с 1 тон грим и устни като на гладен шаран редовно както си карат отваря прозореца да си тръсне или изхвърли фаса и той много често уцелва моториста....
        Същите говорят с телефона с няко "мило ---- 60+ чичка" и не гледат къде карат щото джипа са го взели с надуване на гайда и не спазват правилата че Чичко им ще ги оправи в КАТ и после другаде.....
        Майки които карат децата си по училища и детски градини но повече гледат към децата от колкото към случващото се около тях....
        Изнервени и комплексирани мутри които си мислят че купувайки ЕС класа 2001г. задължително стават от президентския конвой и всички да им даваме път, а като видят скутер да ги изпревари на светофара му затварят пътя -- всеки ден по над 100 пъти го виждам това...
        Автомобили които не им работи нищо отзад и не знаеш спира или завива
        Бакшиши ли псевдо мутри или плеймейтки дето правят рязко обратен на двойни не прекъснати и не ги интересува че нещо двуколесно се движи зад тях

        Мога още да ви разправям

        Мога да ви изброявам още много но предлагам на всеки който се прави на света светих ЕДИН ДЕН с мен на скутера ми да обиколим София и вярвам че ще си промени мнението веднага и ще почне да ги псува заедно с мен! Напълно сериозен съм за оправената покана

        Иначе и аз карам между колите, пререждам се на светофара и правя забележки на некадърните шофьри, все пак затова съм взел скутера да се придвижа по бързо покрай трафика.
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #34
          От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

          Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
          Аз гласувах "самото им присъствие на пътя" защото ставаме повече, а аз искам да съм сам на пътя и да шествам като на парад

          Сега сериозно, аз съм от двете страни на медала, карам и кола и мотори. Обаче 100% от автомобилистите не им пука какво става извън колата която определят като своя зона....то караш скутер из София и редовно някой те полива със течност за чистачки щото си мие стъклото баш когато минаваш с мотора, това може да предизвика ПТП у някой начинаещ.
          Камиони излизащи от строеж изобщо не почистени и летят от тях камъни и пясъци, за мотористите е мега опасно
          Камиони каращи боклуци без мрежи и летят от тях едни мизерии, да не говорим за мръсотията и миризмата
          Разни 18+ какички с 1 тон грим и устни като на гладен шаран редовно както си карат отваря прозореца да си тръсне или изхвърли фаса и той много често уцелва моториста....
          Същите говорят с телефона с няко "мило ---- 60+ чичка" и не гледат къде карат щото джипа са го взели с надуване на гайда и не спазват правилата че Чичко им ще ги оправи в КАТ и после другаде.....
          Майки които карат децата си по училища и детски градини но повече гледат към децата от колкото към случващото се около тях....
          Изнервени и комплексирани мутри които си мислят че купувайки ЕС класа 2001г. задължително стават от президентския конвой и всички да им даваме път, а като видят скутер да ги изпревари на светофара му затварят пътя -- всеки ден по над 100 пъти го виждам това...
          Автомобили които не им работи нищо отзад и не знаеш спира или завива
          Бакшиши ли псевдо мутри или плеймейтки дето правят рязко обратен на двойни не прекъснати и не ги интересува че нещо двуколесно се движи зад тях

          Мога още да ви разправям

          Мога да ви изброявам още много но предлагам на всеки който се прави на света светих ЕДИН ДЕН с мен на скутера ми да обиколим София и вярвам че ще си промени мнението веднага и ще почне да ги псува заедно с мен! Напълно сериозен съм за оправената покана

          Иначе и аз карам между колите, пререждам се на светофара и правя забележки на некадърните шофьри, все пак затова съм взел скутера да се придвижа по бързо покрай трафика.
          Той тоя списък дразни и хората с коли, не само с мотори. Конкретно майките са много култови около детски градини и училища особенно сутрин. Хич не могат да карат и имат основен принос към яките задръствания там.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #35
            От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

            Що се отнася до карането с висока скорост, в този случай въобще не ме дразни. Каквото си е търсил, явно си го е намерил. Добре, че не са пострадали невинни. И нека пак някои да обясняват, колко полезно било да се кара моторетката с висока скорост...
            http://nakratko.bg/category/58/159434/
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #36
              От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Той тоя списък дразни и хората с коли, не само с мотори. Конкретно майките са много култови около детски градини и училища особенно сутрин. Хич не могат да карат и имат основен принос към яките задръствания там.
              Дразни всички но за разлика от хората с коли за които някакво леко ПТП с такива оФца/пръч е свързано с нагънати ламарини при нас в повечето случаи е свързано с травми.
              Да, повечето сме приели риска от това но фактът не се променя.
              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                Голям проблем се явява "пререждането", милиони хора сън не ги хваща, че някой се е "изтарикатил" повече от тях и не могат да загреят как тая чутовна несправедливост в живота продължава и продължава.

                Да започнем с това, че:

                99% от "мотористите" са и "автомобилисти", демек "нормални" хора по някоЙ критериЙ, това което кара коли, кара и мотори, всичко си е нашенско, няма импорт, има тъпи, умни, млади, стари, Левски, ЦСКА и т.н.

                Сега да се втренчим върху самото "тарикатско пререждане".

                Всеки мотор, който ви е "прередил" си го представете като автомобил с 1 човек вътре, утежняващ трафика пред вас или след вас, не успявате да си го представите, хайде втори опит, сега малко по-концентрирано ... а светна лампата, чудо.

                Към мотористите: Карането на мотоциклет в града, ако ще се редите зад колите е ТОТАЛНА ГЛУПОСТ, НАПЪЛНО БЕЗМИСЛЕНО И ОПАСНО, не извършвате нещо правилно, извършвате пълна тъпотия, с учудване наблюдавам някакви неориентирани новобранци, които са решили да я карат по "правилния" начин, явно чели приказки от цар киров.

                Много важно: Обратната страна на медала - когато се наредите отпред го направете така че или:

                1. "Бързи" 9 сек. кошници да могат да се докажат без да им пречите, т.е. където е широко не спирайте пред колите, подсигурете се че моторът ви няма да гасне при тръгване и т.н.
                2. Да потеглите така, че операторът на подвижния павилион да се е отказал преди да е изминал 1-вия метър - само пояснявам за незнаещите, това е елементарно упражнение дори с 250 куб. мотор/скутер - т.е. следите светофара, без да спите и тръгвате своевременно със светване на зеленото (като пропуснете всички минаващи на тъмно жълто), като не е необходимо развиване на скорости над позволените.
                3. Когато до вас има Бентли, AMG, RS и т.н. задължително му оставяте място да диша, дали са хората толкова пари, бъдете толерантни към тях все пак има пияни, има надрусани, трябва да сме толерантни ...

                Най-голямата тъпотия е спрял скутера отпред и хлапето говори по телефона, свети зелено и колоната трябва да го чака да си довърши разговора (по действителен случай също).

                Ще споделя и аз какво ме дразни:

                1. Градовете ни все повече подчинени на колони от автомобили с по 1 човек вътре, паркинги, градинки, площадки подчинени на семейства с брой автомобили равен или по-голям от броя на членовете на семейството - кошник до кошник, няма място за каране, няма място за вървене, няма въздух - види ми се доста по-голям проблем, а велосипед, кракомобил, скейтборд, мотоциклет, скутер са все решения на този проблем.

                2. Идиоти, които чатят докато "карат", които са напълно неадекватни, особено идиотки.

                3. Идиоти и идиотки, които поради "имиджови" причини - явно вменени от високо-културни телевизионни мероприятия като Биг Брадър, Планета Тв и т.н. се качват на 15 год. таралясник, но отказват да се качат на нов автобус, пълнят трафика, пълнят улиците и тротоарите и междублоковите пространства.

                Простотията дотам отива, че младичките са се надървили до идиотизъм дори на колоездачите, как минавали, какво правели - аз колело не карам (свиден ми е живота), но за нас те трябва да са свещени крави - не замърсяват, не шумят, не правят трафик, а са завряни в ъгъла, във Варна има някакви смехотворни алеЙ, малко хора се съобразяват с тях, много сме назад с материала, много.
                Подкрепям мнението ти,макар и не напълно.Когато видя моторист в задръстването, винаги се стремя да отбия в дясно и да му направя път. Но се случва и да не го видя.От което ,,засечения'' почва да се държи като примат,да нервничи,все едно някой е длъжен да му осигурява предимство винаги и на всяка цена.,Дразня се и на колоездачи ,които ми се държат за огледалата, правят леви завои на големи кръстовища(а могат да пресекат като пешеходци) и други такива простотии
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  И нека пак някои да обясняват, колко полезно било да се кара моторетката с висока скорост.
                  Приемам, че е естествен "природен" процес на самопочистване и щом няма съпътстващи, не е голям проблем (освен за родителите).

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                    Направо ужасно, мен пък ме дразнят и то яко:
                    1. Водачи на автомобили, които се предреждат на кръстовище, от средна лента за завиване на ляво и завиване надясно.
                    2. Водачи на автомобили, които минават на червено.
                    3. Водачи на автомобили, които паркират на пешеходни пътеки.
                    4. Водачи на автомобили, които не осигуряват предимство на пешеходни пътеки.
                    5. Водачи на автомобили, които паркират в зоната на кръстовище.
                    6. Водачи на автомобили, които паркират по тротоарите.
                    7. Водачи на автомобили, които паркират в зелените площи.
                    8. Водачи на автомобили, които паркират на територията на паркове и градини.
                    9. Водачи на автомобили, които паркират на инвалидни места и на места за майки с деца без да имат съответното право.
                    10. Водачи на автомобили, които карат направо след знака за задължително завиване наляво или надясно.
                    11. Водачи на автомобили, които шофират с превишена скорост.
                    12. Водачи на автомобили, които карат с продънени или тунинговани изпускателни системи.
                    13. Водачи на автомобили, които си сменят маслото и антифриза пред блока.
                    14....
                    15...
                    ... и тук вече ми писна за изброявам. Ся погледнах след тоя списък прегрешенията на мотористите. К'во беше? Карат бързо, събират се на групички, предреждат се на светофара? Ма тия са страшни боклуци бе! А тия водачите на автомобили некви супер пичУе излезнаа.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      Направо ужасно, мен пък ме дразнят и то яко:
                      1. Водачи на автомобили, които се предреждат на кръстовище, от средна лента за завиване на ляво и завиване надясно.
                      2. Водачи на автомобили, които минават на червено.
                      3. Водачи на автомобили, които паркират на пешеходни пътеки.
                      4. Водачи на автомобили, които не осигуряват предимство на пешеходни пътеки.
                      5. Водачи на автомобили, които паркират в зоната на кръстовище.
                      6. Водачи на автомобили, които паркират по тротоарите.
                      7. Водачи на автомобили, които паркират в зелените площи.
                      8. Водачи на автомобили, които паркират на територията на паркове и градини.
                      9. Водачи на автомобили, които паркират на инвалидни места и на места за майки с деца без да имат съответното право.
                      10. Водачи на автомобили, които карат направо след знака за задължително завиване наляво или надясно.
                      11. Водачи на автомобили, които шофират с превишена скорост.
                      12. Водачи на автомобили, които карат с продънени или тунинговани изпускателни системи.
                      13. Водачи на автомобили, които си сменят маслото и антифриза пред блока.
                      14....
                      15...
                      ... и тук вече ми писна за изброявам. Ся погледнах след тоя списък прегрешенията на мотористите. К'во беше? Карат бързо, събират се на групички, предреждат се на светофара? Ма тия са страшни боклуци бе! А тия водачите на автомобили некви супер пичУе излезнаа.
                      Ма те само за малко или пък ей сега тръгвам!Кво толкова е станало...
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Направо ужасно, мен пък ме дразнят и то яко:
                        ....
                        ... и тук вече ми писна за изброявам. Ся погледнах след тоя списък прегрешенията на мотористите. К'во беше? Карат бързо, събират се на групички, предреждат се на светофара? Ма тия са страшни боклуци бе! А тия водачите на автомобили некви супер пичУе излезнаа.
                        Нали не мислиш, че анкетата е пусната с идеята, че мотористите са изроди, а автомобилистите - образец на пътно поведение. Сред каращите автомобили има страховито голяма група идиоти. В абсолютна стойност и като бройка и като присъствие на пътя, идиотите автомобилисти са далеч повече от мотористите.

                        Обаче, като отношение брой участници/брой простотии мотористите натрапчиво водят, поне в моята вътрешна класация. Без съмнение, ако автомобилистите масово можеха да се провират в трафика, да карат със силно превишена скорост и т.н. щяха да го правят. Ама не могат.


                        Виж резултатите по-горе. Достатъчно е мотористите да почнат да избягват поведението с 65%+ неодобрение и нещата в отношенията им останалите участници ще се нормализират. Най-добре е да се самоорганизирате и да си направите кампания "намалете простотиите", защото рано или късно някой буен популист ще напипа потенциал в ситуацията, а той не е малък - абосолютно всичките ми познати шофьори на "четириколесно" псуват люто "двуколесните". Отделно форсирането, особено през нощта дразни неистово всичко живо.

                        Да не ревете после, когато някой за някой процент рейтинг прокара административни и/ли финансови ограничения.
                        Последно редактирано от bokomo; 15-05-18, 21:01.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                          Е аз пък гласувах за всичките.
                          Според мен темата е създадена с цел касическо заяждане и противопоставяне на общо основание.

                          Кои от действията на (.........................) намирате за неприемвили?

                          На мястото на многоточието спокойно може да е постави "тираджии", "джипаджии", "левскари", "цска-ри", "голфаджии", "софиянци", "селяни" и тн...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                            С ясно съзнание, че ще ми наскачат повечето, намерих един стар клип.
                            Ако не карам така ежедневно е напълно безмислено да ползвам мотор за придвижване.
                            Не, не ми доставя удоволствие, напротив.
                            И до ден днешен ми е свито в стомаха всеки път по 2 пъти на ден - на всяко тръгване.
                            В противен случай обаче ще трябва да бъда поредният ламаринозавър в трафика.

                            Иначе когато излизаме да се возим за удоволствие това чувство го няма.
                            И видеото не е същото

                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                              За жалост не го снимах но култово беше от последните снегове наблюдавам една майка с пежо 307 спира пред училището на детето, решава да прави маневра назад, пуска аварийни светлини, СЛИЗА ОТ КОЛАТА И ЗАПОЧВА ДА СИ ЧИСТИ ОГЛЕДАЛАТА И ЗАДНОТО СТЪКЛО ?!?!?!!!? Това означава че тя изобщо не е гледала в тях и не ги е ползвала като такива и ТАЯ КАРА ДЕТЕ .......... и такъв шофьор кара през София, едно че направи ебати задръстването, второ че не може от сутринта една умна мисъл да не е минала през празната тиква да се сети че на тоя свят и улици има към 1 милион автомобила в София в час пик, и тоя умния глас да и каже "Е аджеба поне стъклата си изчисти" Накрая направи една маневра тип "карам в пустиня" и дървета и храсти няма никъде, за коли не говорим!!!!!! Що не им вземат книжките на такива ...................... извинете за отклонението
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                С ясно съзнание, че ще ми наскачат повечето, намерих един стар клип.
                                Ако не карам така ежедневно е напълно безмислено да ползвам мотор за придвижване.
                                Не, не ми доставя удоволствие, напротив.
                                И до ден днешен ми е свито в стомаха всеки път по 2 пъти на ден - на всяко тръгване.
                                В противен случай обаче ще трябва да бъда поредният ламаринозавър в трафика.

                                Иначе когато излизаме да се возим за удоволствие това чувство го няма.
                                И видеото не е същото

                                За тези цели двуколесното обикновено се ползва така, ако не - има обществен транспорт и др. Има и рев. Само дето коментираните в подобни теми ни се возят, ни бачкат.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X