Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

    В класическия случай(когато е вертикален и направо) мотоциклетът има спирачен път съизмерим или равен, с този на автомобил. За жалост това е рядкост.

    Коментар


    • #17
      От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемвили?

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Мотоциклета набира по-бързо, но спира по-бавно.
      Случвало ми се е да изпреварвам леки автомобили и да се вмъкна зад камион с прицеп ненатоварен. Виждам, че гумите на прицепа започват да пушат, а не виждам светлините за стоп. Натискам спирачките, а вече е късно. Добре, че имах 30-40 м. до него и намалих скоростта без да се кача на прицепа.
      В общият случай на мотор-а не му е силната страна аварийното спиране.
      Иначе при много подобен случай ми беше последното падане.
      Само дето аз не успях да спра и се нацепих в камьона.
      Това ми беше и най-тежкото търкаляне - скороста не беше никак малка за падане!
      Щур късмет извадих - излязох без драскотина и дори мускулна треска от адреналин не прихванах тогава!
      Че даже и Ники се оказа съвсем случайно там та спря да ми гледа резила

      Не, че чак тогава открих колко е нездравословно да се кара без дистанция но нещо като има да става си става.

      По отношение на карането в група имам своите резерви.
      От група до група може общото да е че няма нищо общо.
      Обаче група от 20 мотора излязла да се вози по дефилето със скорост на маруля по (някакви причини) е чисто бедствие.
      И предизвиква толкова добри чувства в останалите, колкото всяко друго бедствие.



      Враг усраине

      Коментар


      • #18
        От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

        Като моторист не понасям безсмислените форсирания на място до "прекъсвач" изобщо шумни машини с прави генерации тип спортни без заглушители.Това дразни много,а се изсипват луди пари за такива...иначе рискови маневри,каране на задна или предна гума между колите,превишаване на скороста в градски условия драстично.Каране в група е ок за мен ИЗВЪНГРАДСКО ако групата е от не повече от 7-8 машини,по-големи групи създават проблеми...

        Коментар


        • #19
          От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

          Тоя охлюв /без извинение/ дали знака му е виновен?
          Преди 7-8 дни карам си на темпомат с 85 км. На приличен участък ме изпреварва бус със скорост малко по висока от моята когато бусът бе на почти една дължина пред мен с разтояние м/у двете МПС-та малко над метър един "донор" ни изпревари като мина между нас и след тази "смислена" маневра протегна ръка със среден пръст във въздуха.
          Ако се беше пречукал щях да спра и да се изплюя от горему и да продължа без грам съдействие.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • #20
            От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

            И аз съм бил моторист но не съм правил описаните простотии.От засичане се натресах във един плосък фият,който рязко зави наляво без мигач и ме изпрати в болница за шест месеца със строшен на три места ляв крак.
            А най се дразня когато от нищото се появява мотор,който въобще не е във зрителното поле на огледалата.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

              Вчера се разминахме с група мотористи изправарващи ТИР в тунел на Кресна, посока Гърция. Нямам обяснение как не влязохме в новините и как подобно поведение да се ограничи ефективно(напр. камера от двете страни на тунела и засичане на поредността на влизане/излизане).
              Досегашният ми фаворит за безумно каране беше на Цариградско по тъмно, когато бях задминат от двете страни от мотористи, каращи на задна и стъпили на седалката със скорост 110-120км/ч.

              Коментар


              • #22
                От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                А пък аз маркирах почти всичко възможно. Нали не съм толерантен към тях.... Инъче нямам нищо против да си се събират и да си режат машините за удоволствие, но далеч от градските пътище, защото никой не им е длъжен с нещо и никому не е причтно да ги спуша, но пусти комплекси......
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • #23
                  От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                  Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                  Вчера се разминахме с група мотористи изправарващи ТИР в тунел на Кресна, посока Гърция...
                  Далеч съм от идеята да адвокатствам но маневри с мотоциклет не е задължително да бъдат толкова самоубийствени, колкото ако се правят с автомобил.
                  Границата за "безумно каране" е доста размита.
                  Особено ако не шофираш активно и двата типа превозни средства няма как дори да се доближиш до някаква обективност.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                    Отбелязах “излишно форсиране на двигателите”

                    Имам предвид не само форсирането а премахването на ауспуси и т.н. Незнам каква е тая мания всяка патлангачка да вдига шум до господа , и не само пистарки а всичко живо скутери, чопъри го прави.
                    Защо полиционерите не вземат мерки по тоз въпрос?
                    Не съм конфликтен тип но някой ден когато за пореден път някой застане до отворения ми прозорец на светофара и започне да “реже” супер моторетката си ще сляза да я накълцам с брадвата.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                      Отбелязах няколко отговора. Пререждането на светофар не го отбелязах, но е много дразнещо при малките и слаби мотори. Имам случай 3 поредни светофара да изпреварвам един 16-18 годишен келеш тъй като ме прережда на светофара и след това се движи доста бавно. Същите 16-18 годишни келеши обикновенно не спазват никаква дистанция и много малко се сещат да оставят дистанция като им чукнеш няколко пъти да ти светнат стоповете, явно и изобщо не гледат.

                      Като цяло съм доста толерантен, но рисковите изпреварвания и твърде висока скорост ми идват в повече. Също и винаги като изпреварвам моторист гледам да мина максимално далеч от него, а някои карат в средата на пътя и са много трудни за изпреврване, а като са 2-ма един до друг са по-трудни за изпреварване и от камион. Шума мисля, че е ясен.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                        Голям проблем се явява "пререждането", милиони хора сън не ги хваща, че някой се е "изтарикатил" повече от тях и не могат да загреят как тая чутовна несправедливост в живота продължава и продължава.

                        Да започнем с това, че:

                        99% от "мотористите" са и "автомобилисти", демек "нормални" хора по някоЙ критериЙ, това което кара коли, кара и мотори, всичко си е нашенско, няма импорт, има тъпи, умни, млади, стари, Левски, ЦСКА и т.н.

                        Сега да се втренчим върху самото "тарикатско пререждане".

                        Всеки мотор, който ви е "прередил" си го представете като автомобил с 1 човек вътре, утежняващ трафика пред вас или след вас, не успявате да си го представите, хайде втори опит, сега малко по-концентрирано ... а светна лампата, чудо.

                        Към мотористите: Карането на мотоциклет в града, ако ще се редите зад колите е ТОТАЛНА ГЛУПОСТ, НАПЪЛНО БЕЗМИСЛЕНО И ОПАСНО, не извършвате нещо правилно, извършвате пълна тъпотия, с учудване наблюдавам някакви неориентирани новобранци, които са решили да я карат по "правилния" начин, явно чели приказки от цар киров.

                        Много важно: Обратната страна на медала - когато се наредите отпред го направете така че или:

                        1. "Бързи" 9 сек. кошници да могат да се докажат без да им пречите, т.е. където е широко не спирайте пред колите, подсигурете се че моторът ви няма да гасне при тръгване и т.н.
                        2. Да потеглите така, че операторът на подвижния павилион да се е отказал преди да е изминал 1-вия метър - само пояснявам за незнаещите, това е елементарно упражнение дори с 250 куб. мотор/скутер - т.е. следите светофара, без да спите и тръгвате своевременно със светване на зеленото (като пропуснете всички минаващи на тъмно жълто), като не е необходимо развиване на скорости над позволените.
                        3. Когато до вас има Бентли, AMG, RS и т.н. задължително му оставяте място да диша, дали са хората толкова пари, бъдете толерантни към тях все пак има пияни, има надрусани, трябва да сме толерантни ...

                        Най-голямата тъпотия е спрял скутера отпред и хлапето говори по телефона, свети зелено и колоната трябва да го чака да си довърши разговора (по действителен случай също).

                        Ще споделя и аз какво ме дразни:

                        1. Градовете ни все повече подчинени на колони от автомобили с по 1 човек вътре, паркинги, градинки, площадки подчинени на семейства с брой автомобили равен или по-голям от броя на членовете на семейството - кошник до кошник, няма място за каране, няма място за вървене, няма въздух - види ми се доста по-голям проблем, а велосипед, кракомобил, скейтборд, мотоциклет, скутер са все решения на този проблем.

                        2. Идиоти, които чатят докато "карат", които са напълно неадекватни, особено идиотки.

                        3. Идиоти и идиотки, които поради "имиджови" причини - явно вменени от високо-културни телевизионни мероприятия като Биг Брадър, Планета Тв и т.н. се качват на 15 год. таралясник, но отказват да се качат на нов автобус, пълнят трафика, пълнят улиците и тротоарите и междублоковите пространства.

                        Простотията дотам отива, че младичките са се надървили до идиотизъм дори на колоездачите, как минавали, какво правели - аз колело не карам (свиден ми е живота), но за нас те трябва да са свещени крави - не замърсяват, не шумят, не правят трафик, а са завряни в ъгъла, във Варна има някакви смехотворни алеЙ, малко хора се съобразяват с тях, много сме назад с материала, много.
                        Последно редактирано от Ro-di; 14-05-18, 22:21.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                          Хм, пререждането на светофар от моторист въобще не ми е проблем. Напротив.
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Далеч съм от идеята да адвокатствам но маневри с мотоциклет не е задължително да бъдат толкова самоубийствени, колкото ако се правят с автомобил.
                            Границата за "безумно каране" е доста размита.
                            Особено ако не шофираш активно и двата типа превозни средства няма как дори да се доближиш до някаква обективност.
                            Какви са изискванията, за да разпозная идиота, моточасове на месец, литри гориво?
                            Точно това е най-сериозният проблем на пътя, че всеки се възприема за „избран” на пътя(мотористи, шофьори, колоездачи), подценява останалите и не спазва правилата за движение, особено на рискови места?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                              Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                              Голям проблем се явява "пререждането", милиони хора сън не ги хваща, че някой се е "изтарикатил" повече от тях и не могат да загреят как тая чутовна несправедливост в живота продължава и продължава.

                              Да започнем с това, че:

                              99% от "мотористите" са и "автомобилисти", демек "нормални" хора по някоЙ критериЙ, това което кара коли, кара и мотори, всичко си е нашенско, няма импорт, има тъпи, умни, млади, стари, Левски, ЦСКА и т.н.

                              Сега да се втренчим върху самото "тарикатско пререждане".

                              Всеки мотор, който ви е "прередил" си го представете като автомобил с 1 човек вътре, утежняващ трафика пред вас или след вас, не успявате да си го представите, хайде втори опит, сега малко по-концентрирано ... а светна лампата, чудо.

                              Към мотористите: Карането на мотоциклет в града, ако ще се редите зад колите е ТОТАЛНА ГЛУПОСТ, НАПЪЛНО БЕЗМИСЛЕНО И ОПАСНО, не извършвате нещо правилно, извършвате пълна тъпотия, с учудване наблюдавам някакви неориентирани новобранци, които са решили да я карат по "правилния" начин, явно чели приказки от цар киров.

                              Много важно: Обратната страна на медала - когато се наредите отпред го направете така че или:

                              1. "Бързи" 9 сек. кошници да могат да се докажат без да им пречите, т.е. където е широко не спирайте пред колите, подсигурете се че моторът ви няма да гасне при тръгване и т.н.
                              2. Да потеглите така, че операторът на подвижния павилион да се е отказал преди да е изминал 1-вия метър - само пояснявам за незнаещите, това е елементарно упражнение дори с 250 куб. мотор/скутер - т.е. следите светофара, без да спите и тръгвате своевременно със светване на зеленото (като пропуснете всички минаващи на тъмно жълто), като не е необходимо развиване на скорости над позволените.
                              3. Когато до вас има Бентли, AMG, RS и т.н. задължително му оставяте място да диша, дали са хората толкова пари, бъдете толерантни към тях все пак има пияни, има надрусани, трябва да сме толерантни ...

                              Най-голямата тъпотия е спрял скутера отпред и хлапето говори по телефона, свети зелено и колоната трябва да го чака да си довърши разговора (по действителен случай също).

                              Ще споделя и аз какво ме дразни:

                              1. Градовете ни все повече подчинени на колони от автомобили с по 1 човек вътре, паркинги, градинки, площадки подчинени на семейства с брой автомобили равен или по-голям от броя на членовете на семейството - кошник до кошник, няма място за каране, няма място за вървене, няма въздух - види ми се доста по-голям проблем, а велосипед, кракомобил, скейтборд, мотоциклет, скутер са все решения на този проблем.

                              2. Идиоти, които чатят докато "карат", които са напълно неадекватни, особено идиотки.

                              3. Идиоти и идиотки, които поради "имиджови" причини - явно вменени от високо-културни телевизионни мероприятия като Биг Брадър, Планета Тв и т.н. се качват на 15 год. таралясник, но отказват да се качат на нов автобус, пълнят трафика, пълнят улиците и тротоарите и междублоковите пространства.

                              Простотията дотам отива, че младичките са се надървили до идиотизъм дори на колоездачите, как минавали, какво правели - аз колело не карам (свиден ми е живота), но за нас те трябва да са свещени крави - не замърсяват, не шумят, не правят трафик, а са завряни в ъгъла, във Варна има някакви смехотворни алеЙ, малко хора се съобразяват с тях, много сме назад с материала, много.
                              Хората са яко комплексирани, а на някои направо са им изветрели канчетата, като на посочения Киров. Никога не съм си представял, че това толкова им бърка в задниците. А тия пък, които протестират за шума, голям процент от тях карат с продънени гърнета, но не смятат това за проблем, както и не правят сметка кое дразни повече. Шума от мощен двигател или шума от изпърдяно гърне на гОУФ или някоя японска псевдо бегачка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кои от действията на мотоциклетистите намирате за неприемливи?

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                и не правят сметка кое дразни повече.
                                Гледам да не се "впрягам",но дразненето е от масираната наглост и и простотия която е по пътищата, и е без значение превозното средство. Колкото и да не ми харесва приемам, че е вярно изказването на Б.Б за "материала"!!!
                                (в момента коли и мотори се форсират, хлапета крякат, олелията по улицата - "уволнявали" се недоносчетата................еволюция на обществото..........)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X