Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

    Уважаеми колеги,

    Включвам се в тема по коравите пандички. Помагам с всякакви съвети (стига въпросите да са поставени компетентно).
    Аз самият съм собственик на такава Панда. Изключително корава колица. Шапка свалям на конструкторското бюрo на Steyr-Puch.
    Спартанско оборудване(но без да липсва нищо основно), надеждност, здравина и завидна проходимост при шофиране с ъкъл. Моята има и хъбове. По голяма част от елемтите си пише Fiat Austria. Работих с едни италианци при строежа на Хидрокрекинга на Лукойл Нефтохим Бургас и като видяха колата първо се зарадваха, а после с тъга в очите споделиха, че вече такива танкетки нямало да се произвеждат.

    Та, по темата: Питайте, аз ще отговарям.

  • #2
    От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

    Къде има хъбове не разбрах?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

      Ебати италианците!Тиа май само в БГ у селата балкански живеят!Има Панда Крос 4Х4 , 1,4 100 НР. Нова
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

        Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
        Уважаеми колеги,

        Включвам се в тема по коравите пандички. Помагам с всякакви съвети (стига въпросите да са поставени компетентно).
        Аз самият съм собственик на такава Панда. Изключително корава колица. Шапка свалям на конструкторското бюрo на Steyr-Puch.
        Спартанско оборудване(но без да липсва нищо основно), надеждност, здравина и завидна проходимост при шофиране с ъкъл. Моята има и хъбове. По голяма част от елемтите си пише Fiat Austria. Работих с едни италианци при строежа на Хидрокрекинга на Лукойл Нефтохим Бургас и като видяха колата първо се зарадваха, а после с тъга в очите споделиха, че вече такива танкетки нямало да се произвеждат.

        Та, по темата: Питайте, аз ще отговарям.
        Без снимки не се брои !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

          Аз видях преди няколоко дни такава Крос, нова с двуцилиндров мотор с турбо и 100кс. Върви като щурава. Направо ми скри топката. Вътре е доста просторна и има добър клиренс.

          Коментар


          • #6
            От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

            Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
            като видяха колата първо се зарадваха, а после с тъга в очите споделиха, че вече такива танкетки нямало да се произвеждат.
            Така на времето един италианец като видя моята Алфа 75 с голяма мъка каза че това е последната истинска Алфа .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

              Въпроса със снимките си стои!
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Така на времето един италианец като видя моята Алфа 75 с голяма мъка каза че това е последната истинска Алфа .
                Това е друго. До съвсем скоро бяха с предно. Да не говорим за трансаксъл.
                Ма това щото леко фалираха и ги купи Фиат и за по евтино.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  Хъбовете са на задните колела и се разкачват от вътрешната страна. Включват се ръчно.

                  Уважаеми колеги,
                  За мен истинския майсторлък е аз да карам колата, така както ми харесва и съответно да си включвам двойното предаване когато преценя. Кола, която вместо мен ще решава, кога да си включва мостовете и колелата не води до мъжкарска тръпка и е по характерна за нежния пол. От друга страна, истинските любители на природата знаят, че турбото и 100кс за една малка количка не са голямо предимство в гората, калта и снега. Колкото е по-заоблена и по-нова колата, толкова ще е грехота да се вкара в гората и храстите да я "галят" по металиковата боя и декоративните пластмаси. Не върви да паркираш новото SUV-че цялото изподрано в центъра на града. Пък и някак си са много нежнички, въпреки агресивния си вид.

                  Скоро ще ги представя на обществото!

                  Ето ме на Орлово око през Ягодина. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ОРЛОВО_ОКО.jpg
Прегледи:1
Размер:686.5 КБ
ID:5789056

                  Колеги, аз като инженер, отдавна не деля колите на италиански, френски, немски и т.н. Важни са инженерно-техническите решения и доколко те отговарят на изискванията и нашите желания.
                  Последно редактирано от CarTest™; 18-05-18, 08:48.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Това е друго. До съвсем скоро бяха с предно. Да не говорим за трансаксъл.
                    Ма това щото леко фалираха и ги купи Фиат и за по евтино.
                    То след 75 има ли друга Алфа със задно предаване ?
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                      Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
                      ...Кола, която вместо мен ще решава, кога да си включва мостовете и колелата не води до мъжкарска тръпка и е по характерна за нежния пол...
                      Разбира се че е така. Автоматизацията разглезва! Например - можеш да махнеш релето за пауза на чистачките. Ще си ги цъкаш ръчно. А защо не и на мигачите. От лостчето ще си играеш на "свети, не свети".
                      По-мъжествените могат да премахнат реле-регулатора - като кипне акумулатора, дърпат кабела. Като започнат да мижат лампите, го свързват.
                      Само най-коравите ще си позволят да махнат високотолтовия разпределител на "делкото" и да цъкат ръчно кой цилиндър кога да бачка.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        То след 75 има ли друга Алфа със задно предаване ?
                        Да. Усетиха се, събудиха се.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                          Уважаеми колега Itsso,
                          Напълно си прав. Аз даже ще добавя, че е тъпо да ходиш в гората, където има всякакви гадини, няма пътища, колата върви бавно и се кандилка според дупките и наклона, има кал, а може би и сняг. Тук-там буксува и трябва да изразходваш умствена и физическа енергия за да излезеш от ситуацията. На всичкото отгоре, трябва да следиш и температурата на двигателя, оборотомера и инклинометъра. Е, туй си е жива набутка! И прозореца се налага да отвориш тук-там. А пък като излезеш от колата много често е студено, ветровито и гадното сивото небе е надвиснало над теб зловещо, страх да те хване. Ух..х, чак тръпки ме побиват! Кофти е да си мокриш краката по росната трева и да пухтиш като дива свиня изкачвайки баирите. А и да не забравя за драскането на храстите по колата, която на всичкото отгоре трябва да измиеш след разходката. Е туй всичкото е наистина е мъжка простотия!!!
                          Я колко по-хубаво е да си лежиш в къщи на миндера, на климатичето и леко подремвайки да хвърляш по едно око на Дискавърито или Аутомотор унд спорт пред биричката, а показалеца на дясната ти ръка, нежно да се прехвърля между бутоните за тези два канала по дистанционното. Даже жената може да ти метне едно одеалце, та да не изстинеш. Прав си, задължителна за един истински мъж е грижата за здравето! Не трябва да се изразходва енергия за нито едно излишно движение, било то физическо или умствено. Калориите заминават! Бръчки и мазоли се появяват! Даже ако си голям пич, ще си купиш дистанционно , зада можеш да си палиш колата от хола, за да подгрее малко. Е, това е то истинския мъжкарлък. Съгласен съм напълно с теб. За съжаление нямам достатъчно средства да си купя от новите автомобили, дето компютъра върти волана, подава газ и превключва скоростите за да се наредя и аз до истинските мъжкари. Ама какво да се прави, трябва и комплексарите като мен да дишат от време на време планински въздух.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                            Въпроса със снимките си стои!
                            Снимки имам достатъчно, не нещо не мога да ги смачкам. Опитите продължават.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                              Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
                              Уважаеми колега Itsso,
                              Напълно си прав. Аз даже ще добавя, че е тъпо да ходиш в гората, където има всякакви гадини, няма пътища, колата върви бавно и се кандилка според дупките и наклона, има кал, а може би и сняг. Тук-там буксува и трябва да изразходваш умствена и физическа енергия за да излезеш от ситуацията. На всичкото отгоре, трябва да следиш и температурата на двигателя, оборотомера и инклинометъра. Е, туй си е жива набутка! И прозореца се налага да отвориш тук-там. А пък като излезеш от колата много често е студено, ветровито и гадното сивото небе е надвиснало над теб зловещо, страх да те хване. Ух..х, чак тръпки ме побиват! Кофти е да си мокриш краката по росната трева и да пухтиш като дива свиня изкачвайки баирите. А и да не забравя за драскането на храстите по колата, която на всичкото отгоре трябва да измиеш след разходката. Е туй всичкото е наистина е мъжка простотия!!!
                              Я колко по-хубаво е да си лежиш в къщи на миндера, на климатичето и леко подремвайки да хвърляш по едно око на Дискавърито или Аутомотор унд спорт пред биричката, а показалеца на дясната ти ръка, нежно да се прехвърля между бутоните за тези два канала по дистанционното. Даже жената може да ти метне едно одеалце, та да не изстинеш. Прав си, задължителна за един истински мъж е грижата за здравето! Не трябва да се изразходва енергия за нито едно излишно движение, било то физическо или умствено. Калориите заминават! Бръчки и мазоли се появяват! Даже ако си голям пич, ще си купиш дистанционно , зада можеш да си палиш колата от хола, за да подгрее малко. Е, това е то истинския мъжкарлък. Съгласен съм напълно с теб. За съжаление нямам достатъчно средства да си купя от новите автомобили, дето компютъра върти волана, подава газ и превключва скоростите за да се наредя и аз до истинските мъжкари. Ама какво да се прави, трябва и комплексарите като мен да дишат от време на време планински въздух.
                              От кога станало антимъжкарлък да седиш лятото удобно на дивана да си на климатик и да си гледаш дискавари.Или за да су мъжкар трябва зимата да се качваш в незагрята кола от печката ,лятото да плуваш в пот от жегата във вкъщи и ако може да работия задължително тежка физическа работа.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X