Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

    Вероятно е така при по-старото двигателче, но при файъра от 50к.с. с карбуратор на 1-ва няма проблеми. Първата скорост е и "по-къса". Разбира се всичко си има граници и не можем да искаме безкрайно много от тази колица. Но не може да се отрече и коравият характер. Не се чупи лесно! И най-важното винаги има желание. Пък и възпитава в изобретателност.

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Ми аз имам и Витара и Панда.
    Разхода е смешен, вярно аз си откачам кардана като я карам по асфалт, но по други причини....
    Слагам го за 3 минути ако ми се наложи.
    Пандата въобще не е нежна, напротив носи доста на офф, за инфо виж жабарите ко ги правят по тубата има доста клипове....
    Скоро ми се наложи да отида с Витарата на едно място, дето много често посещавам с Пандата.
    Е наложи ми се да слизам да заключа предния мост за да излезна.......
    А Пандата си върви безгрижно и без двойното.
    За мен единсвеният недостатък на мойта е че няма бавни за съжаление и на дълги изкачвания губи обороти и гасне, иска обороти с това малко моторче.....
    Ма тя не е мислена за такава експлоатация все пак....
    Поздрави!

    Коментар


    • #32
      От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

      Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
      Вероятно е така при по-старото двигателче, но при файъра от 50к.с. с карбуратор на 1-ва няма проблеми. Първата скорост е и "по-къса". Разбира се всичко си има граници и не можем да искаме безкрайно много от тази колица. Но не може да се отрече и коравият характер. Не се чупи лесно! И най-важното винаги има желание. Пък и възпитава в изобретателност.
      Не си карал мпс с бавни колега, затова казваш, че няма проблеми.
      И моята първа е по-бавна, но разлика има голяма при сериозни наклони.
      Пак казвам, заради малката кубатура и липса на момент, този мотор си иска обороти за да върви.
      А на много места опита за бързо преминаване е доста често неуспешен..... за съжаление.
      За справка, качи се в най обикновено субару с бавни и ще разбереш за какво говоря....
      Не подценявам пандата, напротов харесвам си я, но споделям опит....
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • #33
        От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

        Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
        Не си карал мпс с бавни колега, затова казваш, че няма проблеми.
        И моята първа е по-бавна, но разлика има голяма при сериозни наклони.
        Пак казвам, заради малката кубатура и липса на момент, този мотор си иска обороти за да върви.
        А на много места опита за бързо преминаване е доста често неуспешен..... за съжаление.
        За справка, качи се в най обикновено субару с бавни и ще разбереш за какво говоря....
        Не подценявам пандата, напротов харесвам си я, но споделям опит....
        Поздрави!
        Преди години имахме Панда 4х4. Скоростната кутия имаше проблем и от две, сглобихме една. Скоростите станаха много къси. Сравнение със бавните на Субару Форестър 2.0 125 к.с., моите бяха доста по - бавни. Извън града, обаче беше трагедия, на 5-та след 65 км./ч., започваше да се тормози. Панделката, беше първото 4х4 което съм карал и не мога да кажа нищо лошо за тази кола.
        Suzuki Samurai SJ80
        Suzuki Samurai SJ80
        Toyota LC 70

        Коментар


        • #34
          От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

          Мммм тука позволи да не се съглася с теб....
          И аз съм отварял кутията, и трябва да заявя, че определено австрийците са изтискали от нея всичко.
          Инак да съм я направил досега.
          На втора си тръгва спокойно и без полусъединител, но от първа нищо не може за съжаление да се направи.
          Короната също е различна от обикновената.
          Не се заяждам, но просто не мога да си обясня като как сте успели да я направите толкова бавна....
          Поздрави!
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #35
            От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

            Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
            Мммм тука позволи да не се съглася с теб....
            И аз съм отварял кутията, и трябва да заявя, че определено австрийците са изтискали от нея всичко.
            Инак да съм я направил досега.
            На втора си тръгва спокойно и без полусъединител, но от първа нищо не може за съжаление да се направи.
            Короната също е различна от обикновената.
            Не се заяждам, но просто не мога да си обясня като как сте успели да я направите толкова бавна....
            Поздрави!
            Може и да и бъркам, не споря. Имахме 4-5 Панди, но тази, за която писах по - горе, наистина не беше за извън града. Сега във вкъщи сме на вълна Самурай, вече са 3 броя
            Suzuki Samurai SJ80
            Suzuki Samurai SJ80
            Toyota LC 70

            Коментар


            • #36
              От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

              Да, не съм карал голямо мпс с бавни. Само дето от години с един приятел имаме и общо самурайче - модел 1984, с двигател 930(ако не греша) и даже с блокаж на дифа. Няма серво нито на спрачките, нито на волана. Но е голям боец. Разбира се, че на бавни е много проходим. Но теснотията му е като на пандата. Конете му са по-малко от тези на пандата и само бавните го спасяват. Разхода на гориво също не е голям, но е с 4 скорости. По асфалтов път е жив кошмар над 80 км. Т.е. докато отидем в гората, здраво стискаме волана и внимаваме да не го изтървем извън пътя. Ръждата го яде както си иска. Тъй че опита ми с различни джипчета под 1 тон не е малък. За големите не споря.

              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
              Не си карал мпс с бавни колега, затова казваш, че няма проблеми.
              И моята първа е по-бавна, но разлика има голяма при сериозни наклони.
              Пак казвам, заради малката кубатура и липса на момент, този мотор си иска обороти за да върви.
              А на много места опита за бързо преминаване е доста често неуспешен..... за съжаление.
              За справка, качи се в най обикновено субару с бавни и ще разбереш за какво говоря....
              Не подценявам пандата, напротов харесвам си я, но споделям опит....
              Поздрави!

              Коментар


              • #37
                От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                Бавна не означава два пъти по-бавна. Има се предавателни числа и те са достатъчно ясно записани в характеристиките на колата. Отрицателния ефект в този случай е, че като искаш да влезеш в кръстовището бързо, чуваш едно сърдито ръмжене съпроводено от ниска скорост и тревожно пулиш очите към юнаците с предимство. Но когато се налага катерене веднага се усеща класата на Щайер-Пух.

                Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                Мммм тука позволи да не се съглася с теб....
                И аз съм отварял кутията, и трябва да заявя, че определено австрийците са изтискали от нея всичко.
                Инак да съм я направил досега.
                На втора си тръгва спокойно и без полусъединител, но от първа нищо не може за съжаление да се направи.
                Короната също е различна от обикновената.
                Не се заяждам, но просто не мога да си обясня като как сте успели да я направите толкова бавна....
                Поздрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                  Разбира се в коментара не влиза и армейската ми ГАЗ 69, с радиостанция Р-104. Taм е друга история.
                  Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
                  Да, не съм карал голямо мпс с бавни. Само дето от години с един приятел имаме и общо самурайче - модел 1984, с двигател 930(ако не греша) и даже с блокаж на дифа. Няма серво нито на спрачките, нито на волана. Но е голям боец. Разбира се, че на бавни е много проходим. Но теснотията му е като на пандата. Конете му са по-малко от тези на пандата и само бавните го спасяват. Разхода на гориво също не е голям, но е с 4 скорости. По асфалтов път е жив кошмар над 80 км. Т.е. докато отидем в гората, здраво стискаме волана и внимаваме да не го изтървем извън пътя. Ръждата го яде както си иска. Тъй че опита ми с различни джипчета под 1 тон не е малък. За големите не споря.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                    Колеги, няма никакво значение на какво сме в момента. Явно във форума всички сме с еднакви интереси и еднакво луди. Това е нашата реакция на обграждащото ни нервно ежедневие. Тъй, че карайте каквото можете, експериментирайте, апдейтвайте, ремонтирайте и т.н. Това е много по-добре от безцелното блеене в хоризонтално положение пред телевизора, занимаване с политика, псуване, и т.н.
                    Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
                    Може и да и бъркам, не споря. Имахме 4-5 Панди, но тази, за която писах по - горе, наистина не беше за извън града. Сега във вкъщи сме на вълна Самурай, вече са 3 броя

                    Коментар


                    • #40
                      От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                      Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
                      Да, не съм карал голямо мпс с бавни. Само дето от години с един приятел имаме и общо самурайче - модел 1984, с двигател 930(ако не греша) и даже с блокаж на дифа. Няма серво нито на спрачките, нито на волана. Но е голям боец. Разбира се, че на бавни е много проходим. Но теснотията му е като на пандата. Конете му са по-малко от тези на пандата и само бавните го спасяват. Разхода на гориво също не е голям, но е с 4 скорости. По асфалтов път е жив кошмар над 80 км. Т.е. докато отидем в гората, здраво стискаме волана и внимаваме да не го изтървем извън пътя. Ръждата го яде както си иска. Тъй че опита ми с различни джипчета под 1 тон не е малък. За големите не споря.
                      Ми.... понеже и аз имам същия самурай SJ 410, с двигател 970 см, мисля че ти е ясно за какво говоря.
                      Бавните от раздатката го правят боец.
                      Е моят вече е с газкова раздатка та и за това имам представа.....
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                        Попаднах случайно на тези снимки. За надъхване на феновете.







                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • #42
                          От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                          Мм....да, както се казва кеф цена няма. Жалко, че напоследък времето и парите са малко кът, но се надявам, че това ще се оправи. Поне в единия от параметрите. Хората имат възможности да си преправят колите както си искат. Тука е малко трудно. Зелено-пясъчната панда е с като моите гуми. Не ми е ясно за какво са закопчалките точно на този капак, но явно е модно. На Фичко трябва да му запуша една дупка на двуцевката. Ама трябва да откача предпазната скара под двигателя, че иначе не става. Ей туй му е мъжкарството(граничещо с известна доза мазохизъм). Че взех вече и да удъртявам. Като си спомня как преди 38години правех основен ремонт на двигателя на моята Шкода Октавия на тротоара пред нас в снега при минусови температури, чак косъма ми се изправя. Но не трябва да се предаваме. А пък Самурайчето трябва да минава преглед и иска почистване на карба(на ниските обороти гасне). Пак ще го обслужа, че да не се оплаква. Чудесен мотор с чукче и наковалня, не пуши, работи равномерно и тихо. Но ръждата е големия проблем.
                          Последно редактирано от CarTest™; 27-06-18, 10:45. Причина: Спам

                          Коментар


                          • #43
                            От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                            Първоначално публикуван от EngDoc Преглед на мнение
                            Две снимки на хъбчетата - при ляво и дясно колело. В момента са фиксирани със свински опашки, защото включващите жила са на профилактика след 4 годишна употреба.[ATTACH=CONFIG]959672[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]959673[/ATTACH]

                            Работата около тези хъбове е ясна колега....
                            Моста ти е сменян и е сложен мост от Ланча.
                            Днес видях една и помолих собственика да влезна вътре.
                            Та задния мост се включва с бутон.
                            Патерица няма.
                            Та така - имаш щастието като си оправиш т.нар. от теб хъбове , като караш само на предно, кардана да не се върти....
                            Като при истинските парт тайм жипки с хъбове...
                            Поздрави!
                            Поздрави!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                              Хъбчетата си работеха нормално, тъй че това щастие съм го имал, само че се замърсиха жилата, след няколко години събиране на кал и мръсотия. Искат едно леко почистване или подмяна. Всяка година си сменям маслото на задния диф и заради кутиите на хъбовете, количеството е малко по-голямо. Всичко се отчита точно, сменя се навреме и дори предварително.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Panda 4x4 е разработка на Steyr Puch

                                Ми , прав си.Особено с кутиите на хъбовете
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X