Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

    Първо искам да отбележа, че прочетох 90% от коментарите в сходни теми тук (и в други форуми). Може би точно това ме накара да отворя нова тема.

    От всичко прочетено до тук останах с впечатление, че след завършване на необходимия курс, изкарване на всички нужни документи и заплащането на съответните такси, най-голям (и единствен проблем) се оказва основанието за притежание на КНО. Тук могат да ми откажат и не знам дали изобщо има смисъл да опитвам.

    С две думи - нямам реално основание да притежавам оръжие. Харесва ми като хоби, интересно ми е като технолигия и физика, но нищо повече. Искам да стрелям с него на стрелбище (да, знам че там си има предвидени за целта оръжия срещу такса). Нямам намерение да го ползвам за самозащита; не съм се и чувствал застрашен досега. Просто искам да имам пистолет, а това не вярвам, че е достатъчно основание. Нямам и желание да лъжа господата от КОС и 3то РПУ.

    Малко данни за мен:

    На 29 години, семеен с бебе. Към момента съм специализант по „Анестезиология и Интензивно лечение” в една от най-големите университетски болници в София. Редовен докторант съм към същата катедра на МУ-София. С две думи - образован и улегнал човек.
    Никога не съм бил съден, не съм следствен, нямам психични заболявания (нито наследствена обремененост).
    Рядко пия, само бира. Не пуша, нямам зависимости
    Никога не съм участвал в публична (и не само) разправия или бой.. освен няколко детски шамара преди 20 години. Не посещавам нощни заведения - предпочитам туризъм..

    Имам множество разнообрзни хобита - домашни и екзотични любимци, филателия, туризъм, радиолюбителство..

    Това, което нямам, обаче, е основание за разрешително.
    Мислите ли, че ако си разкажа гледната точка по този начин на служителя на реда имам някакъв шанс за нещо различно от отказ?

    Благодаря предварително на хората изказали мнение и съвет.


  • #2
    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

    Стани член на някой стрелкови клуб,основание за спортна стрелба не отказват.Но е криво,защото от вас до стрелбището ,оръжието трябва да се пренася примерно в кутия ,а не в Кобур на кръста и ....така...

    Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

      Смисъл винаги има.
      Ако нямаш намерение да го носиш а само да го имаш, съвета на Ронин е резонен и няма защо да се притесняваш от отказ.
      42

      Коментар


      • #4
        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

        Чувал съм, че и тази вратичка с клубовете вече е затворена-първо вадиш разрешително и тогава се записваш в клуб.
        Дали има смисъл да се пробваш....По скоро не ако нямаш връзки в системата. МВР е организация, корумпирана на всички нива дори до средния ръководен състав, че дори и надолу. Всичко става или с роднини, или с пари. След приемането на последния (засега) закон имаше един период на масово отнемане на разрешителни. Имал съм такива дела. Отнемаха разрешителни на хора, които многократно са били обект на нападения и за които е пределно ясно, че оръжието е въпрос на оцеляване. Говорим за нападения...примерно от крадци на добитък, жертви на въоръжени грабежи, жертви на изнасилвания, на отвличания... Никакъв шанс, този текст в закона за основанието е написан така, се само от началника в МВР зависи дали ще ти издаде разрешително и дали ще ти го поднови после. Не опира до криминално минало, защото има хора с по 2-3 ефективни присъди и съвсем законни оръжия. Не трябва само да посочиш основание, а съответния шапкар в МВР еднолично да реши дали това е основание. И го преценява наистина еднолично, в най-здравата традиция на жанра-или намираш роднини в системата да съдействат, или някой, дето да занесе парите. В противен случай 99,9% ще получиш отказ.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Чувал съм, че и тази вратичка с клубовете вече е затворена-първо вадиш разрешително и тогава се записваш в клуб.
          Дали има смисъл да се пробваш....По скоро не ако нямаш връзки в системата. МВР е организация, корумпирана на всички нива дори до средния ръководен състав, че дори и надолу. Всичко става или с роднини, или с пари. След приемането на последния (засега) закон имаше един период на масово отнемане на разрешителни. Имал съм такива дела. Отнемаха разрешителни на хора, които многократно са били обект на нападения и за които е пределно ясно, че оръжието е въпрос на оцеляване. Говорим за нападения...примерно от крадци на добитък, жертви на въоръжени грабежи, жертви на изнасилвания, на отвличания... Никакъв шанс, този текст в закона за основанието е написан така, се само от началника в МВР зависи дали ще ти издаде разрешително и дали ще ти го поднови после. Не опира до криминално минало, защото има хора с по 2-3 ефективни присъди и съвсем законни оръжия. Не трябва само да посочиш основание, а съответния шапкар в МВР еднолично да реши дали това е основание. И го преценява наистина еднолично, в най-здравата традиция на жанра-или намираш роднини в системата да съдействат, или някой, дето да занесе парите. В противен случай 99,9% ще получиш отказ.
          А дали е нужно да си компетентен по всяка тема? Чул си, някой ти е казал, на жена ти приятелката ти е прошепнала.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

            Първоначално публикуван от AStratev Преглед на мнение
            Първо искам да отбележа, че прочетох 90% от коментарите в сходни теми тук (и в други форуми). Може би точно това ме накара да отворя нова тема.

            От всичко прочетено до тук останах с впечатление, че след завършване на необходимия курс, изкарване на всички нужни документи и заплащането на съответните такси, най-голям (и единствен проблем) се оказва основанието за притежание на КНО. Тук могат да ми откажат и не знам дали изобщо има смисъл да опитвам.

            С две думи - нямам реално основание да притежавам оръжие. Харесва ми като хоби, интересно ми е като технолигия и физика, но нищо повече. Искам да стрелям с него на стрелбище (да, знам че там си има предвидени за целта оръжия срещу такса). Нямам намерение да го ползвам за самозащита; не съм се и чувствал застрашен досега. Просто искам да имам пистолет, а това не вярвам, че е достатъчно основание. Нямам и желание да лъжа господата от КОС и 3то РПУ.

            Малко данни за мен:

            На 29 години, семеен с бебе. Към момента съм специализант по „Анестезиология и Интензивно лечение” в една от най-големите университетски болници в София. Редовен докторант съм към същата катедра на МУ-София. С две думи - образован и улегнал човек.
            Никога не съм бил съден, не съм следствен, нямам психични заболявания (нито наследствена обремененост).
            Рядко пия, само бира. Не пуша, нямам зависимости
            Никога не съм участвал в публична (и не само) разправия или бой.. освен няколко детски шамара преди 20 години. Не посещавам нощни заведения - предпочитам туризъм..

            Имам множество разнообрзни хобита - домашни и екзотични любимци, филателия, туризъм, радиолюбителство..

            Това, което нямам, обаче, е основание за разрешително.
            Мислите ли, че ако си разкажа гледната точка по този начин на служителя на реда имам някакъв шанс за нещо различно от отказ?

            Благодаря предварително на хората изказали мнение и съвет.
            Имаш 3 варианта:
            1. Спортно, ако наистина имаш интерес да си стрелкаш по хартии, имаш средства, евентуално искаш да се развиеш в няква дисципилна. Без да носиш. Ставаш член на клуб и придобиваш спортно разрешително.
            2. Ловно, ставаш член на дружинка и ти дават пушки.
            3. Самоохрана, там вече доказваш необходимост, което е Божа работа. Зависи кое ройонно, кой е шефа в КОС и т.н.

            Коментар


            • #7
              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              Ако нямаш намерение да го носиш а само да го имаш, съвета на Ронин е резонен и няма защо да се притесняваш от отказ.
              Нямам причина да го нося. Ама като е гарга, да е рошава

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Всичко става или с роднини, или с пари.
              Роднини в МВР нямам, а пари не бих предложил. Най-малкото го намирам за нередно..

              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
              Имаш 3 варианта:
              1. Спортно, ако наистина имаш интерес да си стрелкаш по хартии, имаш средства, евентуално искаш да се развиеш в няква дисципилна. Без да носиш. Ставаш член на клуб и придобиваш спортно разрешително.
              2. Ловно, ставаш член на дружинка и ти дават пушки.
              3. Самоохрана, там вече доказваш необходимост, което е Божа работа. Зависи кое ройонно, кой е шефа в КОС и т.н.
              1. Може би това е единственото адекватно решение. Просто го намирам „непълно”.
              2. Ловец няма да стана, по животно няма да стрелям, а и пушките не ми харесват
              3. Надявам се никога да не ми се налага да се самоохранявам. Такава необходимост не мога да докажа без лъжа.

              В обобщение или спортно, или се отказвам от идеята

              Коментар


              • #8
                От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                Предвид образованието, семейното положение и вероятно общата адекватност - най-вероятно ще ти дадат разрешение.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Чувал съм, че и тази вратичка с клубовете вече е затворена-първо вадиш разрешително и тогава се записваш в клуб.
                  Дали има смисъл да се пробваш....По скоро не ако нямаш връзки в системата. МВР е организация, корумпирана на всички нива дори до средния ръководен състав, че дори и надолу. Всичко става или с роднини, или с пари. След приемането на последния (засега) закон имаше един период на масово отнемане на разрешителни. Имал съм такива дела. Отнемаха разрешителни на хора, които многократно са били обект на нападения и за които е пределно ясно, че оръжието е въпрос на оцеляване. Говорим за нападения...примерно от крадци на добитък, жертви на въоръжени грабежи, жертви на изнасилвания, на отвличания... Никакъв шанс, този текст в закона за основанието е написан така, се само от началника в МВР зависи дали ще ти издаде разрешително и дали ще ти го поднови после. Не опира до криминално минало, защото има хора с по 2-3 ефективни присъди и съвсем законни оръжия. Не трябва само да посочиш основание, а съответния шапкар в МВР еднолично да реши дали това е основание. И го преценява наистина еднолично, в най-здравата традиция на жанра-или намираш роднини в системата да съдействат, или някой, дето да занесе парите. В противен случай 99,9% ще получиш отказ.
                  Не генерализирай така брутално. Нито имам връзки, нито пари съм бутал. Изложил съм реални основания и на база тях е взето решение в моя полза. Това, че при теб е така не означава, че на всякъде е нужен чичо владика или пари. Разбира се, теб те устройва да имаш клиенти които да представляваш, но не се опитвай да формираш мнение у тук четящите. Цитирай наредба или изменение в закона според които следва да имаш вече разрешително за да се запишеш в клуб.

                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                    Няма смисъл, първо ходи и постреляй интензивно, да видиш дали чак толкова ти е мерак.
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                      Градските легенди все пак е добре да имат някаква връзка с текстовете на закона и натрупаната за почти 10 години съдебна практика по него.

                      1.Членуването в клуб по стрелба не е основателна причина и само по себе си не може да обоснове необходимост от издаване на разрешение. Притежаването на лично огнестрелно оръжие не е предпоставка за упражняване на този вид спорт, тъй като съответните стрелкови клубове разполагат със служебни оръжия, които предоставят за ползване на своите членове. Т.е. ако ще си избира тоя път, трябва и да са избере клуб, който няма зачислени служебни състезателни оръжия. И пак ще му откажат ако не намери връзки или не бутне пари. Както казах-това е специфика на нещата в МВР, не опира до закон. И и този специално те си го писаха изцяло.

                      2. Какво общо има тук ловното оръжие и членуването в дружинка? Едно време разрешителното наистина беше едно и с ловното получаваше и за КНО. Разделиха ги преди 10 години.

                      3.Основанията, които трябва да се докажат пред МВР се свеждат до няколко: самоотбрана, лов, спортни цели, културни цели и колекциониране. Това са възможните основания. И трябва да се докажат. Самоотбраната е практически невъзможна да се докаже-както писах, имал съм случаи да отказват на хора, които са били жертва на нападение с оръжие. Отделно-всяка от тези предпоставки е свързана с различни по вид оръжия.
                      Линията със спорта е възможна, но определено няма да мине номера да се регистрира в клуб и на другия ден да подаде документи за КНО. Трябва да минат няколко години, да постреля, да отиде на няколко състезания, където да постигне някакви резултати-т.е. да е ясно, че този човек е свързан действително със спорта. Но тогава пък цялата тази тема няма да му е нужна, защото покрай другите стрелци вече ще е разбрал кои са "каналите" за получаване на разрешително в съответната дирекция.

                      4. Естествено, че издават разрешителни и на "несвои" хора. Някакъв минимален брой такива съществуват, но то е колкото да потвърдят правилото.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                        В края на студентските ми години се занимавах с доброволен стаж в Катедра по Съдебна Медицина и Деонтология. Беше любов от "пръв поглед", но уви кариерата ми пое в съвсем различна посока (така и не разбрах дали беше липса на връзки или липса на късмет). Може би е за добро..
                        Една от най-интересните ми теми винаги е била оглестрелни рани и всичко свързано с тях - gunshot residue, проектили, огнестрелни рани със/без заглушител и пр. Просто имам общ и "любителски" интерес към КНО и искам да стрелям на стрелбище с лично оръжие.
                        Защо ли обаче имам усещане, че ако напиша това като довод ще ми се изсмеят и откажат?

                        Честно казано нямам проблем с това да нося оръжието с ключалка на спусъка и в куфър за пренос - пак казвам, не ми трябва за самозащита. Не съм сигурен обаче, че искам да се ангажирам с членуване в клуб. А и от прочетеното до тук - може и това да не ми гарантира въпросното разрешително.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                          Няма смисъл наистина цялата система е корумпирана.След 7 години притежаване на КНО ми бе отнето с предпоставка, че липсва причина.Членувах в стрелкови клуб, работата ми бе свързана с носене на пари.Както колегата пише нямам присъди сравнително престижна работа на високо управленско ниво.Смешното беше в съда представлявах се сам и след изслушване на прокурора и адвоката на РУ съдийката реши да закрие заседанието ако не бях поискал нямаше да ме изслушат.Та те така стигнах до извода по добре да се въоръжа нелегално.Та от полицията да се чудят имам ли или нямам КНО.При положения, че като имах такова законно знаеха къде е как се съхранява и с колко боеприпаса е.Глупавото и в подкрепа на нелегалното притежание е огледайте се навсякъде около нас разни тикви се разкарват с оръжие просто влезте в някоя дискотека в ранните часове.Колега както по горе те съветват влез в стрелбище и си начеши крастата не се занимавай с разрешителни поне не и докато не се нормализира системата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                            Послушай Ронин,най-лесно е.
                            Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                              Аз викам да послуша едновременно и Ясен.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X