Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    2016-та промениха закона:
    "...подават заявление по образец до директора на ГДНП на МВР, съответно до началника на РУ на МВР по постоянен адрес, придружено от: 1. документ за завършен курс и положен изпит за безопасно боравене с огнестрелно оръжие или служебна бележка от съответното ведомство по чл. 78, ал. 1, че са бивши служители или военнослужещи - за служебни цели или за самоотбрана,
    билет за лов - за ловни цели,
    или документ за членство от съответната спортна организация по Закона за физическото възпитание и спорта - за спортни цели;"

    Свидетелство за съдимост и удостоверение, че срещу лицето няма досъдебни произовдства пък не се искат от тая година-КОС си ги набавят служебно.

    Ясен...раздвижването в тая система, спряла в развитието си някъде на коло 1953-та година, зверски неадекватна дори за толкова изостанала от всичко на света държава като нашата, се развива само по един начин, а именно като възвратно-постъпателно движение изотзад на всички мечтатели, наивници и убедени оптимисти, нямащи дотам реална представа с какъв динозавър си имат работа.

    И...да не ме разберете погрешно-далеч съм от мисълта, че всички по улиците трябва свободно да могат да се разхождат с патлаци. Подобна идея е напълно несъвместима с тукашния манталитет и порядки. Но това нещо трябва най-после да стъпи на обективни критерии, за да има поне предпоставки за излизане от тоя затворен кръг на корупцията и шуробджанащината. За реално излизане се подразбира, че ще трябват десетилетия. Но в момента дори базовите условия ги няма...
    Системата на МВР да е изостанала? Сигурно се шегуваш! Та тя диктува световния ред! Доказвам веднага въпреки, че не е съвсем по темата....



    Коментар


    • #47
      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

      Географията и историята са слабо застъпени в материала за влизане в академията-нормално е.
      Скоро някой ми разказваше за дело, в което трябва да призоват свидетел, обаче свидетелят се води, че живее в гр. Михайловград, на ул. Девети септември. Това са записали полицаите, които са му снели самоличност, така е минал през цялата досъдебна фаза и стигнал до съдебна. Човека е тираджия, станал свидетел на някакво ПТП.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #48
        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

        Ихаа.
        Как се снема самоличност?

        Коментар


        • #49
          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          2016-та промениха закона:
          "...подават заявление по образец до директора на ГДНП на МВР, съответно до началника на РУ на МВР по постоянен адрес, придружено от: 1. документ за завършен курс и положен изпит за безопасно боравене с огнестрелно оръжие или служебна бележка от съответното ведомство по чл. 78, ал. 1, че са бивши служители или военнослужещи - за служебни цели или за самоотбрана,
          билет за лов - за ловни цели,
          или документ за членство от съответната спортна организация по Закона за физическото възпитание и спорта - за спортни цели;"

          Свидетелство за съдимост и удостоверение, че срещу лицето няма досъдебни произовдства пък не се искат от тая година-КОС си ги набавят служебно.

          Ясен...раздвижването в тая система, спряла в развитието си някъде на коло 1953-та година, зверски неадекватна дори за толкова изостанала от всичко на света държава като нашата, се развива само по един начин, а именно като възвратно-постъпателно движение изотзад на всички мечтатели, наивници и убедени оптимисти, нямащи дотам реална представа с какъв динозавър си имат работа.

          И...да не ме разберете погрешно-далеч съм от мисълта, че всички по улиците трябва свободно да могат да се разхождат с патлаци. Подобна идея е напълно несъвместима с тукашния манталитет и порядки. Но това нещо трябва най-после да стъпи на обективни критерии, за да има поне предпоставки за излизане от тоя затворен кръг на корупцията и шуробджанащината. За реално излизане се подразбира, че ще трябват десетилетия. Но в момента дори базовите условия ги няма...
          Извинете за въпроса, чел ли сте закона изцяло, от коя година е. Какво е било през 1953 г. , много ми е интересно, основно за КНО. Кога разрешителното за лов и ловно оръжие е вървяло с това за КНО. Благодаря предварително. Поздрави.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #50
            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

            За 53-та не мога да помогна...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #51
              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

              Въпроса май е леко ироничен

              Коментар


              • #52
                От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                Това ясно, ама не искам да пълня темата с талаш...няма смисъл-не е в помощ на човека, дето я е пуснал.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #53
                  От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                  А до тук с какво му помогнахте ???
                  Давайте чакам талаша ?
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                    Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                    А до тук с какво му помогнахте ???
                    Давайте чакам талаша ?
                    Собственик съм на оръжеен магазин и мога да кажа, че при мен са идвали хора с разрешителни за закупуване, които са споделяли за пътя до него. Случаите са най-различни, но съм убеден, че ако желаеш нещо много, в крайна сметка ще го получиш. За мен най-краткият път е чрез стрелкови клуб. А и защо ти е късо оръжие, ако в един момент се окажеш с него и само 45 патрона, които нямаш право да изстреляш, освен в точно определа ситуация. Стрелковият клуб ти дава възможност да стреляш редовно и без ограничение на мунициите, Разбира се, всичко това струва пари.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Чувал съм, че и тази вратичка с клубовете вече е затворена-първо вадиш разрешително и тогава се записваш в клуб.
                      Дали има смисъл да се пробваш....По скоро не ако нямаш връзки в системата. МВР е организация, корумпирана на всички нива дори до средния ръководен състав, че дори и надолу. Всичко става или с роднини, или с пари. След приемането на последния (засега) закон имаше един период на масово отнемане на разрешителни. Имал съм такива дела. Отнемаха разрешителни на хора, които многократно са били обект на нападения и за които е пределно ясно, че оръжието е въпрос на оцеляване. Говорим за нападения...примерно от крадци на добитък, жертви на въоръжени грабежи, жертви на изнасилвания, на отвличания... Никакъв шанс, този текст в закона за основанието е написан така, се само от началника в МВР зависи дали ще ти издаде разрешително и дали ще ти го поднови после. Не опира до криминално минало, защото има хора с по 2-3 ефективни присъди и съвсем законни оръжия. Не трябва само да посочиш основание, а съответния шапкар в МВР еднолично да реши дали това е основание. И го преценява наистина еднолично, в най-здравата традиция на жанра-или намираш роднини в системата да съдействат, или някой, дето да занесе парите. В противен случай 99,9% ще получиш отказ.
                      Точно така е колега....Текстът в ЗОБВВПИ, който визира ,,даказана необходимост/основателна причина", съставлява нормативно установена предпоставка за упражняване на чисто дискреционна власт, от страна на компетентния да издаде индивидуален административен акт(разрешение за шридобиване на огнестрелно оръжие) административен орган, в случая началникът на РУП. Каквито и промени да се инициираха в Законодателството за гражданските оръжия, винаги се оставяха разпоредбите, създаващи предпоставки за административен произвол.
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • #56
                        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                        Първоначално публикуван от string Преглед на мнение
                        За мен най-краткият път е чрез стрелкови клуб. Разбира се, всичко това струва пари.
                        Не само най-краткият, но може би и няй-разумният. При положение, че искам да притежавам КНО, за да стрелям като хоби, а не за самозащита. В крайна сметка ще се насоча към този вариант. Оказа се, че колега има стрелбище и ми обеща да помогне с намирането на клуб. Обществото се оказа по-затворено отколкото очаквах, а и в крайна сметка не искам да досаждам на никого - просто ми трябва членство за подаването на документи.
                        Всяко удоволствие (а и не само) в този живот струва пари Въпросът е да извличаме пропорционала полза.. а кеф - цена няма

                        Коментар


                        • #57
                          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                          Така дискусията приключва.Началник на КАТ с не регистрирано КНО, мисля да последвам неговия пример.Та те така.А началника на РПУ да си мисли колко човеко часа и следователи да отдели да се чуди дали го има или няма.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                            Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                            Така дискусията приключва.Началник на КАТ с не регистрирано КНО, мисля да последвам неговия пример.Та те така.А началника на РПУ да си мисли колко човеко часа и следователи да отдели да се чуди дали го има или няма.
                            Глупости от жълтата преса (то в България друга няма). В крайна сметка се оказа че компютрите били всъщност компоти и пистолета бил регистриран на името на бивш колега на началника КАТ който го оставил неправомерно на съхранение заедно с намерените 5000лв.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                              И едни мармоти завиват шоколад
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Глупости от жълтата преса (то в България друга няма). В крайна сметка се оказа че компютрите били всъщност компоти и пистолета бил регистриран на името на бивш колега на началника КАТ който го оставил неправомерно на съхранение заедно с намерените 5000лв.

                                Дали си вярваш?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X