Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

    Благодаря на всички изказали мнение. Може би трябва просто да изкарам задължителния курс, да пострелям месец/два на стрелбище и после каквото сабя покаже.
    Това обаче предизвиква друг въпрос - ако подам документи и ми откажат, това влияе ли по някакъв начин за бъдеши опити? Например ако ми откажат сега и след година, да речем, пробвам за спортно?

    Коментар


    • #32
      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

      За спортно не ти трябва курс. Курсът е само ако искаш за самоотбрана. Но както ти писаха хората-изкарай го, най-малкото ще видиш дали това е за теб. Оръжието си е половин кило желязо, пък и повече. Като студент с колегите ходехме често на стрелбище. Разрешително и оръжие в ежедневието никога не ми е трябвало.
      За "пробата" с документите-не е добра идея. Базите данни на МВР са най-лошото възможно място за трупане на история, понеже там никой нищо не трие. Дори да са длъжни, това трябва да се направи ръчно и сещаш се....никой не ге оправи. В случая не са и длъжни-при всяко следващо заявление ще ти се покажат и предните откази или издадени разрешителни, без ограничение назад във времето.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        За спортно не ти трябва курс. Курсът е само ако искаш за самоотбрана. Но както ти писаха хората-изкарай го, най-малкото ще видиш дали това е за теб. Оръжието си е половин кило желязо, пък и повече. Като студент с колегите ходехме често на стрелбище. Разрешително и оръжие в ежедневието никога не ми е трябвало.
        За "пробата" с документите-не е добра идея. Базите данни на МВР са най-лошото възможно място за трупане на история, понеже там никой нищо не трие. Дори да са длъжни, това трябва да се направи ръчно и сещаш се....никой не ге оправи. В случая не са и длъжни-при всяко следващо заявление ще ти се покажат и предните откази или издадени разрешителни, без ограничение назад във времето.
        +1

        Просто намери начин неформално да поговориш с КОСето по местоживеене, трябва да внимаваш какво му казваш, всичко което казваш или не казваш може и ще бъде използване срещу теб при евентуално подаване на заявление!

        Ако си софиянец аз бих поговорил с някой който разбира от тия неща, примерно някой от старите кучета във ВИПа или другите известни стрелбища, те със сигурност знаят кое РПУ и кое КОСе как процедира, ако си от провинцията, там на местна почва по-лесно се уреждат комуникациите.

        Аз и друго се чудя, как до сега барем един софиянец в час с тази материя не поиска да направи услуга на доктор и не ти писа ЛС аз не съм в София но ако нямаш услугата "позвъни на приятел" пиши ми ЛС и ще те свържа с човек/ци които да ти дадат необвързващи и беплатни съвети в областа.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

          Не знам защо някой си мисли че "управител съм на фирма и нося пари в брой" което е редовното клише е по-голямо основание от "лекар съм и нося скъпи медикаменти" на книга. Така или иначе вариянтите са два - или разчиташ на лични контакти или на това взимащия решение да е на кеф конкретно за теб. И в двата случая формалното основание и двете страни знаят, че е формално, но за служебното лице е необходимо да го има в документите и да звучи добре.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #35
            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

            Писа ми колега с много (и все полезна) информация и съвети за Спортно оръжие.
            За съжаление явно съм наивен и се надявах нещата да се случват без „врътки”.

            От София съм, Света Троица. Мисля, че се пада 3то РПУ. Някой минавал ли е от там?

            Коментар


            • #36
              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

              Те наивните хора най-често предизвикват раздвижване на администрацията.

              Коментар


              • #37
                От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Те наивните хора най-често предизвикват раздвижване на администрацията.
                Да, но дали ще е позитивно раздвижването е тема на друг разговор.

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                как до сега барем един софиянец в час с тази материя не поиска да направи услуга на доктор и не ти писа ЛС
                Не съм атрактивен доктор Само Майкъл Джексън си имаше „личен” анестезиолог, ама той и от това си умря, завалията :/
                В рамките на шегата, рвзбира се.
                Не искам да ангажирам никого Просто се информирам и уви не ми хареса какво научих за системата в България..

                Коментар


                • #38
                  От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  За спортно не ти трябва курс. Курсът е само ако искаш за самоотбрана...
                  Трябва, трябва За придобиване на спортно, имам предвид.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                    Аз за друг въпрос се сетих - спортното разрешително пак ли е срочно (за 5 години)?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                      Хора, стига сте заблуждавали. За спортно трябва курс, няма клубове, които да имат оборотно оръжие и т.н. хиляди глупости. Ако ви чете човек ще остане по-заблуден, отколкото е бил като е попитал.
                      Спортното е валидно за 5 години, после се подновява.
                      В трето за самоохрана не дават лесно, за спортни не съм чул да правят проблеми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                        За спортно или не, курс трябва задължително.
                        Пиниза да се запише в клуб, да ходи по състезания и тогава да пробва как да стане - като иде на състезание задължително някой от клуба за ръчичка да му носи пистолета ли?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Кръстник съм на служителя в КОС , завършил съм военно училище , с близо 14 годишен стаж като кадрови военнослужащ , без никакви проблеми при първите два периода на разрешителното и малко след случката Лясковец , когато се наложи за трети път да си подновя разрешителното тактично ми намекнаха че няма да ми го подновят и спешно продадох Аркуса за 30 лв . Така че всеки може да си прави каквито си иска изводи .
                          Колега, понеже си ме цитирал.
                          Пределно ясно съм го написал - "ако стигнеш до етап...". Подробностите ги дадоха някои други колеги, а на мен някак си не ми прилича. Не разбрах ти дали си стигнал до този етап, ако не - това само потвърждава моето мнение. Па и друго се сетих /то малко цинично идва де/ - да не би някой да ти е бил мераклия за Аркуса и да си е опекъл питката на твой гръб, тва изключено ли е? Щото там май имаше едни срокове...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                            Първоначално публикуван от kreizo Преглед на мнение
                            За спортно или не, курс трябва задължително.
                            Пиниза да се запише в клуб, да ходи по състезания и тогава да пробва как да стане - като иде на състезание задължително някой от клуба за ръчичка да му носи пистолета ли?
                            Докато (ако) тръгне на състезания бая гилзи ще трябва да направи. През което време ще може да подаде и вземе разрешителното, ако все още му е мерак.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                              2016-та промениха закона:
                              "...подават заявление по образец до директора на ГДНП на МВР, съответно до началника на РУ на МВР по постоянен адрес, придружено от: 1. документ за завършен курс и положен изпит за безопасно боравене с огнестрелно оръжие или служебна бележка от съответното ведомство по чл. 78, ал. 1, че са бивши служители или военнослужещи - за служебни цели или за самоотбрана,
                              билет за лов - за ловни цели,
                              или документ за членство от съответната спортна организация по Закона за физическото възпитание и спорта - за спортни цели;"

                              Свидетелство за съдимост и удостоверение, че срещу лицето няма досъдебни произовдства пък не се искат от тая година-КОС си ги набавят служебно.

                              Ясен...раздвижването в тая система, спряла в развитието си някъде на коло 1953-та година, зверски неадекватна дори за толкова изостанала от всичко на света държава като нашата, се развива само по един начин, а именно като възвратно-постъпателно движение изотзад на всички мечтатели, наивници и убедени оптимисти, нямащи дотам реална представа с какъв динозавър си имат работа.

                              И...да не ме разберете погрешно-далеч съм от мисълта, че всички по улиците трябва свободно да могат да се разхождат с патлаци. Подобна идея е напълно несъвместима с тукашния манталитет и порядки. Но това нещо трябва най-после да стъпи на обективни критерии, за да има поне предпоставки за излизане от тоя затворен кръг на корупцията и шуробджанащината. За реално излизане се подразбира, че ще трябват десетилетия. Но в момента дори базовите условия ги няма...
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Колега, понеже си ме цитирал.
                                Пределно ясно съм го написал - "ако стигнеш до етап...". Подробностите ги дадоха някои други колеги, а на мен някак си не ми прилича. Не разбрах ти дали си стигнал до този етап, ако не - това само потвърждава моето мнение. Па и друго се сетих /то малко цинично идва де/ - да не би някой да ти е бил мераклия за Аркуса и да си е опекъл питката на твой гръб, тва изключено ли е? Щото там май имаше едни срокове...
                                Аз исках да покажа че въпреки доста положителни обстоятелства около моето разрешително се оказа че пак не е гаранция за успех . Само при намека че може при събеседването да ми откажат , си събрах багажа и реших че нямам намерение и желание да играя тото и да се оставям да бъда зависим от това накъде му е накривен калпака на някой клатикурец . Моето лично време и моето лично спокойствие е доста по-важно от това дали да имам или да нямам пистолет . Пък и след като толкова години съм носил служебен и след това имах и личен и никога не ми се е налагало да го вадя или да го ползвам ,реших че няма нужда да имам още нещо за което да се грижа . Ако трябва да бъда още по- точен , Аркуса нямаше и 100 изстрела . Отидох да го обезвреждат и да си го кача на стената и служителя вместо аз да му дам 30 лв ми предложи той да ми плати .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X