Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Предвид образованието, семейното положение и вероятно общата адекватност - най-вероятно ще ти дадат разрешение.
    Да, но като причина не може да кажеш "просто ми се иска...", обоснови се, че си лекар, имаш нощни дежурства, налага ти се да носиш скъпи медикаменти и консумативи и КНО ти е необходимо за самозащита.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Аз викам да послуша едновременно и Ясен.
      Аз също искам да го послушам, но откровено не знам каква причина да изтъкна под „необходимост” - дайте ми, та аз и за „интернет баДка” не ставам.. просто искам пистолет

      Коментар


      • #18
        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Да, но като причина не може да кажеш "просто ми се иска...", обоснови се, че си лекар, имаш нощни дежурства, налага ти се да носиш скъпи медикаменти и консумативи и КНО ти е необходимо за самозащита.
        Между другото като Анесрезиолог/Реаниматор работя непрекъснато с опияти и не веднъж са се опитвали да крадат дрога от реанимация. Освен това обслужвам Спешен център, а там почти всяка вечер има агресивни болни/близки.
        Обаче не съм сигурен, че след случая с колегата и застреляния крадец ще ми се зарадват много..

        Коментар


        • #19
          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

          Все повече се убеждавам че у нас режима е тотално сбъркан. Трябва всеки да може даа притежава и почти никой да носи.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

            Първоначално публикуван от AStratev Преглед на мнение
            Между другото като Анесрезиолог/Реаниматор работя непрекъснато с опияти и не веднъж са се опитвали да крадат дрога от реанимация. Освен това обслужвам Спешен център, а там почти всяка вечер има агресивни болни/близки.
            ....
            Именно това е обосновката за необходимост.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

              По принцип, ако четеш закона-всеки може. Реално обаче решението е предоставено еднолично на служител в МВР. Над него няма никой. Изключително редки са случаите, в които откази или заповеди за отнемане са падали в съда. Колеги са ми разказвали за безумни прецеденти, когато на действащи полицаи се отказва разрешително за лично КНО. Не гледат въобще кой е, какъв е, защо го иска...Както всичко във ведомството-има една папка с имената на наЩе o`ра и една шапка, в която се бъркат листчетата с имената на останалите. И се теглят на произволен принцип. Въпросният полицай явно погрешка се е оказал в шапката.
              Субективните критерии, съчетани с повсеместна корупция и шуробаджанащина са изпратили нещата там, където са.
              Оправяне и промени...това ще го оставя на вас-да се борите. Аз надежда загубих отдавна.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                Първоначално публикуван от AStratev Преглед на мнение
                Между другото като Анесрезиолог/Реаниматор работя непрекъснато с опияти и не веднъж са се опитвали да крадат дрога от реанимация. Освен това обслужвам Спешен център, а там почти всяка вечер има агресивни болни/близки.
                Обаче не съм сигурен, че след случая с колегата и застреляния крадец ще ми се зарадват много..
                Ако стигнеш до етап разговор с началника на РУ, шансът ти за разрешително е над 90%. Мое мнение и при положение, че навсякъде е различно.
                Аз след 15-6години лично КНО, при поредното подновяване на разрешително ми изискаха допълнителна мотивация. Наложи се да напиша още 4-5 реда. Това при положение, че от десетилетия и прекрасно се знаем на местно а и регионално ниво кой кой е.

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Ако стигнеш до етап разговор с началника на РУ, шансът ти за разрешително е над 90%. Мое мнение и при положение, че навсякъде е различно.
                  Аз след 15-6години лично КНО, при поредното подновяване на разрешително ми изискаха допълнителна мотивация. Наложи се да напиша още 4-5 реда. Това при положение, че от десетилетия и прекрасно се знаем на местно а и регионално ниво кой кой е.
                  Кръстник съм на служителя в КОС , завършил съм военно училище , с близо 14 годишен стаж като кадрови военнослужащ , без никакви проблеми при първите два периода на разрешителното и малко след случката Лясковец , когато се наложи за трети път да си подновя разрешителното тактично ми намекнаха че няма да ми го подновят и спешно продадох Аркуса за 30 лв . Така че всеки може да си прави каквито си иска изводи .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                    Какви изводи, след като всичко живо в тази държава има право(или се бори със зъби и нокти) да арестува, разследва, запорира, конфискува, работи с лични данни и най- паче да не дължиобяснение що така.
                    По темата- тук е Сф и не се познавоме на местно ниво, така че е малко различно. Докторе, иди постреляй на стрелбището с различни пищови, избири си кой да бъде и дали да е. После подай документите.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      ..всичко живо в тази държава има право(или се бори със зъби и нокти) да арестува, разследва, запорира, конфискува, работи с лични данни и най- паче да не дължиобяснение що така....
                      Това са бъдещите мишени на народното недоволство, така че е разбираем стремежа към въоръжаване.

                      На времето парите за въоръжаване на населението са се събирали от градските и селските първенци, пък сега и това е лична грижа.

                      Може би поради липса на такива първенци....

                      Къде е 1878, къде е днешен ден?

                      Това си е 100% оффтопик, де..С извинение към темата.

                      Тюю, сега се сетих за Николае Чаушеску - как се спомина, завалията...
                      Последно редактирано от Veni1; 13-05-18, 20:28. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Да, но като причина не може да кажеш "просто ми се иска...", обоснови се, че си лекар, имаш нощни дежурства, налага ти се да носиш скъпи медикаменти и консумативи и КНО ти е необходимо за самозащита.
                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Именно това е обосновката за необходимост.
                        Майтапите се, надявам се?

                        Първоначално публикуван от ЗОБВВПИ Преглед на мнение

                        Чл. 60. (1) Забраняват се:



                        3. носенето и употребата на оръжие и боеприпаси:


                        д) в здравни и лечебни заведения, в учебни заведения и в социални домове;

                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                          Докторе,

                          Умен си ама не си достатъчно мъдър, шансове имаш големи обаче козата си сака пръч,тоест трябва да се подходи НЕ както на теб логиката и разума ти говорят а както е НУЖНО.

                          А е нужно и да осъзнаеш, че 99% всичко зависи от КОСето по местоживеене, ако е в София и в някой от кофтите РПУ забрави, или "местиш" квартала или забрави.

                          Ако имаш начин да си регистриран в провинцията, там вече стрелката на "шанса" отива силно към зелената област.

                          Ако КОСето се запознае с теб и на четири очи мъжки ти обясни шансовете още повече отиват към 90те %.

                          Важно е обосновката, а правилната обосновка за конкретното РПУ може да ти я каже само КОСето и/или някой който е вадил при същото КОСе разрешително!

                          След като КОСето ти обясни как са нещата, той подготвя готовите документи за преглед от началника, не е трудно да се досетиш, че КОСето казва на началника кой става и кой не става, началника деюре разрешава ама КОСето дефакто е решаващия фактор.

                          И отново да резюмирам, че знам, че няма да ме разбереш лесно - прави това което е НУЖНО не това, което на теб ти се струва за удачно/правилно и т.н. и първа стъпка намери пряк и директен път до КОСето и кратък мъжки разговор на четири очи за да знаеш да не се хабиш на халост.

                          Успех и после да пуснеш снимки с КНОто!
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                            Не го будалкайте човека, никой няма да му даде са самоохрана, щото видиш ли в болницата нам коси. Затова си има охрана в болницата, това е нейната работа. Или носел опиати служебно - тогава му трябва охрана или разрешително за самоохрана, но на юридическо лице. А там филма става голям. В закона е разписано съвсем ясно, и никой шеф на РПУ няма да си сложи главата в торбата.
                            Ако няма директна доказана заплаха над него, като физическо лице - нема да го огрее. Изключая варианта с пари или връзки.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #29
                              От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                              Пост №4 изчерпва темата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Има ли смисъл.. да се пробвам за разрешително?

                                Тука някои от вас са минали по тая пътека, веднъж къде успешно, веднъж къде не. Как формирате тогава доводи, кое и как? Човека ви казва, че е имал дела, различни случаи туй-онуй. Минал е през това примерно десетки пъти и е наясно как се прилагат правилата, но не искате да го чуете.
                                Писал съм и друг път, че за всеки един човек съществува в някаква степен опасност да се посегне на живота или имуществото му. Това никой не го счита за основание за издаване на разрешение. Всички тия глупости, с пренасянето на пари, длъжността и т.н. отдавна не вършат работа.
                                Отделно правилно ви каза, че шапкаря работи в условията на оперативна самостоятелност. Което означава, че само ако реши и му е кеф, може да издаде разрешението. Дори и съда да отмени отказа, фарфуй може пак да каже, че не става.
                                Докторе, обяснявам ти го така, тъй като те разбирам идеално. Само от фуражката зависи дали ще ти даде, може и да го направи, ако му се сториш готин. Хубаво е човек да има познат лекар нали? Законови предпоставки нямаш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X