Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с въздушното окачване на Range Rover Р 38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Малко проблемче )

    Може би но колега компресора си бачка и си помпи на стандартното ниво, специално го гледах, но не разбирам италиански да си преведа съобщението нещо като "SOF ARIA DIFF" !!!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-05-10, 09:38.
    [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

    Коментар


    • #32
      До: Малко проблемче )

      На моя РР сменени 2 задни възглавници 130 GBP парчето.
      Изтриване на грешки на височинните датчици.
      Сори peppy нямаше кой да питам за датчиците, нямше никой само си взех колата.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-05-10, 09:39.
      No Pain No Gain...
      Прости хора и силен вятър спиране нямат.....Не понасям бившия кмет!!!
      RR P38
      КТМ 530 ЕXС

      Коментар


      • #33
        Здрасти и честито аз съм от Априлци и имам същия джип, скоро имах същия проблем смених 4-бр. възглавници и компресор в момента го чакам ако искаш звънни 0889/719-709 или 0878/719-709 за повече инфо.
        Пък и така да се каже проблемчето никак не е малко, с тия плондери в дару и Мото Пфое струват около 1800 лв.4-те, аз си ги поръчах и ми ги доставиха за 1150 лв. и компресор за 750 лв. нови разбира. се Скоро ще имам и четец и занулител за въздушно окачване на РР
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-05-10, 09:41. Причина: Гл.Букви и др.

        Коментар


        • #34
          До: Малко проблемче )

          Мерси колега непременно ще ти се обадя защото денс ходих из най-добрите сервизи в Габрово с последни модели БОЩ станции за диагностика. Само мотора виждат и това е ... гаден англичанин. А пред мен на едно Ауди човека ми показа как всяка крушка може да накра да светне и угасне както си иска и всеки възел от колата абе супер са се оборъдвали хората ама РР е голяма непревземаема крепост )) ама какво да направя като ме радва максимално
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-05-10, 09:42.
          [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

          Коментар


          • #35
            Имам следниа проблем с въздушното окачване, моля помогнете:
            Когато беше по-студено времето около предна лява гума се чуваше леко съскане и слизаше предницата,записах час в МП (защото в б-с нямаме друга алтернатива) и понеже те бяха много заети ме пратиха за 10 януари (часа го записах на 3 януари),от 7 до 10 времето в б-с малко се пооправи и нямах този проблем, но се страхувах да предприма пътуване, а и да не чакам за нов час отидох на уречената дата и час.
            От МП ми предложиха да не я вкарват, но аз за да не ми саздаде по-голЯм проблем реших все пак да я прегледат (да няма затишие пред буря). Вдигна е един "тиквеник" на подемника в приемната нещо отпреде исфащя силно те ми обЯсниха че предните възглавници били заминали и когато я вдигнали са се скъсали.Казах им да я оправят,но те нямали възглавници в наличност (баси сервиза). Сега колата се вдига много бано отпреде (понякога изобщо) понякога когато се вдигне бързо пък не съска, а когато не изка да се вдигне съска и от двете страни абе (ибаси аматиорите)
            Какво е вашето мнение и как да процедирам от тук на татък моля помогнете????????
            Извинявам се забравих да поясня от притеснение РР-97
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-05-10, 10:42.
            Бъдете здрави

            Коментар


            • #36
              До: имам проблем с въздушното окачване

              Ясно...Я виж тези темички:

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24486

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23748

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=22767

              Коментар


              • #37
                До: имам проблем с въздушното окачване

                След което си смени възглавницата.Не е скъсана,а като остарее се отлепва от чашката и при вдигане на подемник се отлепва и спада напълно.След което трябва много внимателно да се намести на мястото си,но пак си е за смяна.
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #38
                  До: имам проблем с въздушното окачване

                  Темичките бях ги прочел, но иСках да попитам дали не е проблемът в това, че вдигнаха джипа на подемник и му разказаха играта и да търся възмездие от виновниците? Т.е. били ли са, както казват те , "заминали възглавниците" или само оправдават тяхната небрежност и некомпетентност
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-01-08, 08:09. Причина: Грешки
                  Бъдете здрави

                  Коментар


                  • #39
                    До: имам проблем с въздушното окачване

                    Ще ти бъде изключително трудно да го докажеш. МП винаги са прави! Те не бъркат. НИКОГА!

                    Имам Форд Фокус, по автокаско ми сменяха предното стъкло, когато сложиха новото, го пукнаха.. по тяхна вина.. Въпреки че отказах да приема колата така, бяха достатъчно нагли да ме помолят да мина през застрахователя, да ме снимат и пак да си го счупя и да ми сложат пак ново! .. Купето ми било криво, имало вътрешни напрежения и не знам си какво.., което са пълни глупости, защото колата ми никога не е удряна!!!! Големи разправии бяха, но така или иначе не ми смениха стъклото. Голями кършене на пръсти беше от тяхна страна.

                    Това е само един малък пример... как от тях не можеш да изкопчиш и една шайбичка без да ти я фактурират!
                    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #40
                      До: имам проблем с въздушното окачване

                      Първоначално публикуван от stanimirbg Преглед на мнение
                      Темичките бях ги прочел, но иСках да попитам дали не е проблемът в това, че вдигнаха джипа на подемник и му разказаха играта и да търся възмездие от виновниците? Т.е. били ли са, както казват те , "заминали възглавниците" или само оправдават тяхната небрежност и некомпетентност
                      Колега, моите уважения , но спри да плюеш по колегите.
                      Относно проблема - Никой не е виновен че възглавницата се е измъкнала при вдигането на подемник. Автомобил като твоя са направени да се вдигат на всякакви подемници. Убеден съм че са го вдигнали както трябва.
                      След това - възглавницата ти е за смяна и едва ли е само тя. Смени ги за да знаеш- или караш джип, на който можеш да разчиташ или някаква съборетина, дето трябва да и трепериш на всяка дупка. Вярно- скъпо е ама няма как.
                      Само за справка- напълно изправна възглавница също може да се извади при омекнали втулки на надлъжните щанги и тръгнали тампони на амортисьорите. И пак не е страшно - намества се и се надува с въздух. На автобусите се сменят по такъв начин дефектиралите възглавници.
                      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=22767
                        Бъдете здрави

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                          Ами да, отговора е в този линк, който между другото, вече съм публикувал в началото на темата.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                            А мога ли да питам - как се сменят дискове и накладки на автомобил с въздушно окачване - със малки крикчета на земята ли?
                            На 4-колонен подемник се извършват ограничен брой ремонти и е неудобен за повечето операции. В МП люлин за ремонт на Ленд-Ровър-и се ползват 2-колонни подемници, при които мостовете увисват, 4-колонен подемник се ползва само за реглаж на сходимост и за при калибриране на окачване, освен за диагностика на елементи на ходовата част.
                            Измъкване на възглавница се случва мн рядко и то само при РР до 2002г. И не е проблем- нито възглавницата е повредена, нито има място за притеснение. По-горе казах защо е възможно да се измъква. Измъквали ми са се дори нови възглавници и не е имало проблем.
                            Ако възглавниците са напукани и издишат, то е редно да се сменят - няма шанс да карат много, а спукана възглавница на път е ужасно. Възглавницата е 400 лв, компресора 1500- има случаи когато гори, но се ремонтира изгодно - все пак има термозащита.
                            Така, че не се сърди на хората от сервиза - те не са виновни за измъкнатата възглавница. Ако пък не са успели да я нагласят след това - тогава са за порицание, в случай че възглавницата е със здрав борд.
                            Ако мога да ти помогна с нещо, кажи. Ако имаш път към софия и в МП люлин има дадена част, мога да звънна да ти запазят специялно за теб, докато дойдеш, ако ти е спешно. Нормалната процедура е да си ги поръчаш в твоя райнон и ще ти ги доставят.
                            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                              Напълно подкрепям Асен.Прав както винаги.За доказателство предоставям моя джип с четири нови възглавници за експерименти със всякакви подемници.Гарантирам че възглавница няма да се извади.А преди със старите имаше такъв случай.Пак повтарям това не е повреда,а симптом за приближаваща смяна.За жалост тези машини си искат своето.Да,вървят разходи по тях(и то не малки)и не е редно да се търси вина в сервизи и подемници.
                              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем с въздушното окачване на РР П38А

                                Благодаря за информацията,но все пак вие сте колеги и се подкрепяте,което е нормално.В петък ми казаха,че ще я вкарат пак за проверка, но не я вкараха защото бил им се развалил 4 колонния крик.Мислиха да я вдигат пак на другия но ги достраша да не измъкнат задните,въпреки че установиха че са чисто нови.
                                А и джипа съм го вдигал да му сменям гуми,накладки и т.н.
                                Сами казвате,че дори и да се намести пак е за смяна, щом се отлепи тя може да се отлепи и на 1 година и на 5 години така, че да са проверили преди да вдигат.
                                Последно редактирано от Lazar; 12-01-08, 11:58. Причина: правопис
                                Бъдете здрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X