Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

    Колеги,здравейте!!!

    На почивка съм в Холандия за седмица и оглеждайки обявите се натъкнах на нещо интересно
    днес минах да го видя,пробвах го,хареса ми,не се здържах и го купих ?

    Сега имам няколко въпроса.

    Някой из форума да познава някой с платформа или автовоз да ми го докара до БГ?
    Къде да го карам да го прегледат в БГ?Какво трябва да обслужа на първо време?
    В Пловдив има ли някой читав майстор или направо да го карам в Костинброд при Дяда
    Тия гуми мязат нови и хубави(мнение???)но ми се струва че му идват големи и ,че ще опират,не мисля че им някъкъв лифт
    .Отдоло ръжда няма но видях леко омасляване по дифовете и по раздатката и отпред
    щанга под мотора(тук имаше нещо гъсто подобно на грес)дали е нормално?
    Колата е с нова система на Prins G3 VSI с система за смазване на клапани и 120 литра бойлер отзад,резервна гума нема?има ли вариянт да сложа гума отзад на вратата отвън?

    На първо време е това,помагайте пък ще черпя


    Прилагам малко снимков материал:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_10216669515954324.jpeg
Прегледи:2
Размер:261.2 КБ
ID:6146409
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_10216669518114378.jpeg
Прегледи:2
Размер:152.8 КБ
ID:6146410
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_10216669547675117.jpeg
Прегледи:2
Размер:213.8 КБ
ID:6146412
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_10216669547795120 (1).jpeg
Прегледи:2
Размер:225.3 КБ
ID:6146413
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_10216669548355134.jpeg
Прегледи:2
Размер:292.1 КБ
ID:6146416
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_10216669548475137.jpeg
Прегледи:2
Размер:201.4 КБ
ID:6146417
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0327844041022.jpg
Прегледи:3
Размер:30.3 КБ
ID:6146418
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0327844041021.jpg
Прегледи:3
Размер:34.4 КБ
ID:6146419
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0327844041007.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:6146420
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0327844041011.jpg
Прегледи:3
Размер:43.8 КБ
ID:6146421
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

    0879683750 Боби, кара предимно от Германия, но не пречи да питаш.
    Вчера ми качи кола, до София 500евро, това да се ориентираш за цените.

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

      Малко омасляване опоко гарнитурата на диференциалите? Ако не вият, сменяш маслото и нова гарнитурка.

      Грес по кормилната щанга е ок, там има гресьорка. Гумите са си ок и няма да опират. Вероятно ще дойде и време да го вдигаш и ти.

      Снимката на таблото на празен ход, температурата е над 100, виж как е в обороти и дали ел. перката върти на 2 скорости. Налягането на маслото е около 3, което е ок.

      Изглежда гледан и стегнат, потърси 2- 3 теми тук за 5.9 да се запознаеш с модела и слаби места.
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

        Опция за резервна гума имаш, но е желателно да се направи със стойка към бронята, а не директно към вратата, защото ще тежи на амортисьорите.

        Нещо подобно на това:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5788668

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

          Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
          0879683750 Боби, кара предимно от Германия, но не пречи да питаш.
          Вчера ми качи кола, до София 500евро, това да се ориентираш за цените.
          Звъння колега,но няма отговор!Благодаря все пак.

          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
          Малко омасляване опоко гарнитурата на диференциалите? Ако не вият, сменяш маслото и нова гарнитурка.

          Грес по кормилната щанга е ок, там има гресьорка. Гумите са си ок и няма да опират. Вероятно ще дойде и време да го вдигаш и ти.

          Снимката на таблото на празен ход, температурата е над 100, виж как е в обороти и дали ел. перката върти на 2 скорости. Налягането на маслото е около 3, което е ок.

          Изглежда гледан и стегнат, потърси 2- 3 теми тук за 5.9 да се запознаеш с модела и слаби места.
          Преди да снимам доста обикалях и му давах газ,може би за това е дигнал температурата!

          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
          Опция за резервна гума имаш, но е желателно да се направи със стойка към бронята, а не директно към вратата, защото ще тежи на амортисьорите.

          Нещо подобно на това:

          [ATTACH=CONFIG]956953[/ATTACH]
          така е,сега като се замисля задната врата се отваря на горе и не може да се сложи гума на нея

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

            Като го докараш пиши ако имаш интерес може да направим бартер за джанти с гуми.Много внимавай с Температурата.
            Провери си втора скорост на вентилатора.Като погледнеш срещу джипа долу в ляво му е буксата.Вадиш и слагаш едно кламерче.
            Трябва да има огромна разлика с 1 скорост чиито датчик е горе в дясно на маркуча.
            Даваш на контакт и пробваш. Кламер на 1ва и после на втора.Според мен си за вентилатор ама ще си проличи.
            Сваляш и миеш радиатора като дойде.Лесно е и има място да се работи.
            Хубав изглежда.За гумата вариант е да смениш бутилката.
            Аз съм с 90л и гума като пак си имам място.
            Поздрави.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
              Като го докараш пиши ако имаш интерес може да направим бартер за джанти с гуми.Много внимавай с Температурата.
              Провери си втора скорост на вентилатора.Като погледнеш срещу джипа долу в ляво му е буксата.Вадиш и слагаш едно кламерче.
              Трябва да има огромна разлика с 1 скорост чиито датчик е горе в дясно на маркуча.
              Даваш на контакт и пробваш. Кламер на 1ва и после на втора.Според мен си за вентилатор ама ще си проличи.
              Сваляш и миеш радиатора като дойде.Лесно е и има място да се работи.
              Хубав изглежда.За гумата вариант е да смениш бутилката.
              Аз съм с 90л и гума като пак си имам място.
              Поздрави.
              Уредих транспорта,това с кламера ще го пробвам,някой да помогне с координати на Костинбродските механици?

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                Честито, колега! Да го караш със здраве и безаварийно! Аз имам същото животно. Това с температурата може да е бяр кахър. Преди карах ZJ 4,0, на същото място ми държеше стрелката на температурния датчик. Така го карах 10 години без проблем!
                JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                0898 641162

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                  Използвам публикацията, да кажа и аз за една странност с молба за мнения. Значи, спирам и гася двигателя. След 2 минути въртя ключа на запалването - никакъв звук, в т.ч. от изхвърляне на бендикса. Лампите на таблото светят нормално. На другия ден запали от четвърт... Дайте предположения за вероятна причина. Първото, което се сещам е, да не би нещо ключа да не се е бъгнал..? В смисъл, да не прави контакт на веригата към стартера.. Благодаря за отговорите предварително!
                  JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                  0898 641162

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                    Първоначално публикуван от BateValcho Преглед на мнение
                    Честито, колега! Да го караш със здраве и безаварийно! Аз имам същото животно. Това с температурата може да е бяр кахър. Преди карах ZJ 4,0, на същото място ми държеше стрелката на температурния датчик. Така го карах 10 години без проблем!
                    4.0 литра не е 5.9.Задръстен радиатор,тръгнал вентилатор и жега водят до самурайски меч и главите долу.
                    Пробвяно е.Телефона на дядо Владо 0877170727
                    Поздрави.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                      Първоначално публикуван от glavata82 Преглед на мнение
                      Уредих транспорта,това с кламера ще го пробвам,някой да помогне с координати на Костинбродските механици?
                      0877 17 07 27 дедо Владо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                        Първоначално публикуван от BateValcho Преглед на мнение
                        Използвам публикацията, да кажа и аз за една странност с молба за мнения.
                        Звънни, дълго е за писане.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                          Дойде Черокито,

                          На първо четене перката не върти както трябва,дава ми грешка на Cooling Sensor-а,дига на 105 градуса бързичко,докато го сваля от платаформата и да го закарам до гаража и там малко работа на място.
                          От къде мога да си взема нов сензор за да мога другата седмица да го карам в КАТ за регистрация,може ли да се свърже по някъкъв начин за да пердаши перката на втора скорост постоянно???
                          Някой колега в Пловдив който им разбира да му хвърли едно око?
                          Стоян който прави кутии в Пловдив даи се занимава с такива проблеми?За цялосто обслужване и преглед ми се искаше да го закарам на ход при дядо Владо.
                          Видях,че има и подложки на пружините.колко се води този лифт?амортесьорите дали са оргинални?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image1.jpg
Прегледи:1
Размер:209.3 КБ
ID:5789391Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:5789390

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                            Днес направих пробата с кламера,на първа скорост тръгва само ако бутнеш леко вентилатора с пръсти,на втора скорост тръгва без проблем като сложа кламера.
                            Покарах го така на включена перманентно 2-ра скорост и държи около 95 градуса.
                            Предполагам трябва да сменя двата Термоключа+мотора на вентилатора или поне да го почистя+промивка на радиатора

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                              Звънни ми на 0888113711 да ти кажа,че при мен беше същото за вентилатора.Можеш да пробваш да го закараш за регистрация със забоден кламер на втората скорост.
                              Датчиците се свалят мият, мерят дали включват коректно и обратно на джипката.
                              Понеже пиша през телефон и не ми е удобно довечера ще ти сложа линк към моята тема да видиш кое как.
                              Не пропускай да свалиш и измиеш и радиатора както и този на климатика като ти се отовори място.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X