Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

    това му е раздатката, АТФ e маслото Mopar ATF Plus тип 7176

    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #32
      От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      това му е раздатката, АТФ e маслото Mopar ATF Plus тип 7176

      Това НЕ му е раздатката, а лост за превключване на такава, пък дали ще е NV247 или NV249 (двете с един и същи лост) е въпрос по съществото на темата.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Това НЕ му е раздатката, а лост за превключване на такава, пък дали ще е NV247 или NV249 (двете с един и същи лост) е въпрос по съществото на темата.
        Верно? 247 на ZJ?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Това НЕ му е раздатката, а лост за превключване на такава, пък дали ще е NV247 или NV249 (двете с един и същи лост) е въпрос по съществото на темата.
          NV249 OD му е раздатката, ако трябва да бъдем точни, 247 е на WJ
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #35
            От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

            Първоначално публикуван от veso-o Преглед на мнение
            Ако слагаш Кастрол ще слагаш и добавка на Mopar за LSD.Прочети в темата"Какво направих по джипа днес"мнението на Кинекс за Кастрол-а и какво казва той за маслата на дифовете...
            Castrol SAF-X 75W-140 е за non-limited slip differentials и е без добавка.- синтетично за по-големи натоварвания

            Castrol SAF-XJ 75W-140 е за limited slip differentials и е с добавка за ограничено преплъзване в него

            това намерих като информация

            Първоначално публикуван от veso-o Преглед на мнение
            Нямам идея каква е раздатката на 5.9,но къде каквото прочетох за раздатки,навсякъде се слага Mopar NV 245,247 и т.н.
            С NV249OD раздатка трябва да съм!Наливам ATF+ на Moprar?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Това НЕ му е раздатката, а лост за превключване на такава, пък дали ще е NV247 или NV249 (двете с един и същи лост) е въпрос по съществото на темата.
            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Верно? 247 на ZJ?
            Последно редактирано от glavata82; 29-05-18, 15:11.

            Коментар


            • #36
              От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

              "ATF+" на "Mopar" (или MopRar, кому как нравится) ще намериш на куково лято. То само с четене на avtograd.RU както правят чемпионы по МСТБГ не получается.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                "ATF+" на "Mopar" (или MopRar, кому как нравится) ще намериш на куково лято. То само с четене на avtograd.RU както правят чемпионы по МСТБГ не получается.
                Чел съм доста интересни твои теми въс форума,но нещо не го разбирам това изказване,ако може да ми разясниш тази тънка нотка хумор,която ми се губи,ще съм ти много благодарен!

                Коментар


                • #38
                  От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                  Първоначално публикуван от glavata82 Преглед на мнение
                  Чел съм доста интересни твои теми въс форума,но нещо не го разбирам това изказване,ако може да ми разясниш тази тънка нотка хумор,която ми се губи,ще съм ти много благодарен!
                  Не се отнася до теб. Сипвай смело ATF+4 (щото ATF+ отдавна не се произвежда) и си карай. Тия раздатки могат да се карат с каквото и да е масло (по американските форуми даже препоръчват двигателно 5w30) щото виско-муфата е капсулована и не се влияе от това в какво масло се къпе. Виж, ако въпросната виско-муфа е сдала багажа - има там някакво много гъсто "масло" за авиомоделизъм, дупчат ги и им наливат от него.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Не се отнася до теб. Сипвай смело ATF+4 (щото ATF+ отдавна не се произвежда) и си карай. Тия раздатки могат да се карат с каквото и да е масло (по американските форуми даже препоръчват двигателно 5w30) щото виско-муфата е капсулована и не се влияе от това в какво масло се къпе. Виж, ако въпросната виско-муфа е сдала багажа - има там някакво много гъсто "масло" за авиомоделизъм, дупчат ги и им наливат от него.
                    Ейй за една четворка ме караш да настръхвам тук Ти на HEMI-то какво му наливаш?
                    За ремонта на муфата четох и гледах,даже мисля че беше някъв вид силикон?!?!?ако се налага ще се прави,още не съм я пробвал!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                      Първоначално публикуван от glavata82 Преглед на мнение
                      Ейй за една четворка ме караш да настръхвам тук Ти на HEMI-то какво му наливаш?
                      За ремонта на муфата четох и гледах,даже мисля че беше някъв вид силикон?!?!?ако се налага ще се прави,още не съм я пробвал!
                      На "Хемито" му се налива течност "Mopar 245/247/249 transfer case fluid", става и с една "Тутела Powergear", експериментират и с някакви други течности - "Mobil 424" и някакви тракторни трансмисионни масла.
                      Но, за да е шашът и паниката пълни, ТОВА НЕЩО ДА ТИ ГОВОРИ:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71+oip+uwjL._SL1500_.jpg
Прегледи:1
Размер:149.1 КБ
ID:5789723
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        На "Хемито" му се налива течност "Mopar 245/247/249 transfer case fluid", става и с една "Тутела Powergear", експериментират и с някакви други течности - "Mobil 424" и някакви тракторни трансмисионни масла.
                        Но, за да е шашът и паниката пълни, ТОВА НЕЩО ДА ТИ ГОВОРИ:

                        [ATTACH=CONFIG]958692[/ATTACH]
                        На мен ми говори че това е маслото за NV249.
                        5.9 се произвежда само с раздатка NV249
                        ATF и двигателно може на NV242
                        Разликата като пари между ATF и това от снимката е около 80лв на 30 000км
                        Аз лично за 80лв не бих рискувал да изпържа муфата която струва 1600лв.
                        Карал съм 10 000км офроуд с изпържена муфа, още на първите 1000 махнах предния кардан. Вярвай това нещо направо се заварява.

                        П.с.
                        Нещо става стоя Кастрол 75/140
                        Нови диференциали почват да вият на умиране.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          На мен ми говори че това е маслото за NV249.
                          5.9 се произвежда само с раздатка NV249
                          ATF и двигателно може на NV242
                          Разликата като пари между ATF и това от снимката е около 80лв на 30 000км
                          Аз лично за 80лв не бих рискувал да изпържа муфата която струва 1600лв.
                          Карал съм 10 000км офроуд с изпържена муфа, още на първите 1000 махнах предния кардан. Вярвай това нещо направо се заварява.

                          П.с.
                          Нещо става стоя Кастрол 75/140
                          Нови диференциали почват да вият на умиране.
                          Ще те послушам за маслото на раздатката,колко литра поема?
                          каква алтернатива предлагаш на Castrol,предполагам,че са наводнили пак с ментаци!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                            Раздатката литър и нещо , значи два.
                            Маслото което за сега се представя най-добре в диференциалите е Bardahl - 4005 LS 75W140. Четири литра на двата дифа стигат.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Раздатката литър и нещо , значи два.
                              Маслото което за сега се представя най-добре в диференциалите е Bardahl - 4005 LS 75W140. Четири литра на двата дифа стигат.
                              А ако се разходя до Кърджали някой уикенд,ще можеш ли да го обслужиш и прегледаш за болежки?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малко помощ за Jeep 5.9(нова придобивка)

                                Хич няма да сбъркаш с тази работа.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X