Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фланец раздатъчна кутия на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фланец раздатъчна кутия на Нива

    Трите фланеца на раздатъчната кутия имат защитни капачета пазещи семеринги те , които са набити на фланците. След известно време и при каране на високи скорости, тези пластини започват да играят свободно. И започват да тракат!
    Въпросът ми е, да ли да не ги точковам с CO то?

  • #2
    От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

    Ако минеш покрай кардани и скорости ще си стане шев. Става, може и с лепила сллед почистване и обезмасляване.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Ако минеш покрай кардани и скорости ще си стане шев. Става, може и с лепила сллед почистване и обезмасляване.
      Фланцити не са ли закалени, при заварка няма ли да ги разкаля?

      Коментар


      • #4
        От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

        Вкарай един канап в междината между капачкатаи фланеца да спре да дрънка и не се занимавай с глупости.

        Коментар


        • #5
          От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

          Колега, какви са тия глупости с закалки и прочие, това е една обикновена тенекия, като капачка от буркан. На моите бивши ниви, всичките тия смешни капачки бяха заварени и проблем не съм имал, пък не знам за разни " закалки", "разкалки" и прочие

          Коментар


          • #6
            От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

            Въпросът не е тенекията дали няма да пострада, а да не пострада фланецът. Макар че той на Лада е направен от същия говнолин и 1-2 капки с телеподаващото едва ли ще го компрометират радикално.

            Коментар


            • #7
              От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

              Ако нямаше проблем при заварката, защо в завода не са ги заварили? Една заварка не струва нищо, няма да поскъпне колата! Има друга причина! От минималните ми хоби познания по заваряване пише да не се заварява закалени стомани!

              Коментар


              • #8
                От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                Защото Нивата трябва да подлежи на абсолютно пълно разглобяване до последната бурмичка, на ливадата. Така, с тази мисъл е и направена,
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                  Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                  Ако нямаше проблем при заварката, защо в завода не са ги заварили? Една заварка не струва нищо, няма да поскъпне колата! Има друга причина! От минималните ми хоби познания по заваряване пише да не се заварява закалени стомани!
                  Тоя детайл че не е закален е сигурно.

                  Просто, нормално там няма нужда да се заварява.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                    [QUOTE=Ясен;3322509]Тоя детайл че не е закален е сигурно.

                    Кое му е сигурното не знам, но там има голямо натоварване! Знам също, че при такива интервенции има разбиване на шлицити на фланеца!Не че е скъп, но трябва ли?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                      Фланеца е от говнолин,осите са закалени.При хлабава гайка се износват шлиците на фланеца.Никакъв проблем не е да се прихване прахозащитното капаче със три-четири точки с Се-Ото за фланеца,правил съм го многократно.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                        Моите и четирите са капнати с по четири точки.
                        Обаче използвах момента, когато бяха свалени, да стане като хората. Не на място.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                          Проблема го има при всички лади,почисти до колкото е възможно и давай смело с телоподващото 3 точки им стигат като работиш на силен ток и се насочваш предимно към дебелия фланец,иначе нищо няма да стане,просто ще нацъркаш нещо върху фланеца.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Проблема го има при всички лади,почисти до колкото е възможно и давай смело с телоподващото 3 точки им стигат като работиш на силен ток и се насочваш предимно към дебелия фланец,иначе нищо няма да стане,просто ще нацъркаш нещо върху фланеца.
                            Къде го прикапваш, от вътрешната страна, там където е заводското набиване на капачката или отвън от страната на карданите?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                              От вън,от към кардана.Не пробвай обратният вариянт,ще прецакаш леглото за семерината.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X