Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фланец раздатъчна кутия на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    От вън,от към кардана.Не пробвай обратният вариянт,ще прецакаш леглото за семерината.
    ОК! Мерси!

    Коментар


    • #17
      От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

      Отвън,и ако не си съвсем на ТИ с заварките,потърси някой да го направи.Изглежда съвсем проста и неотговорна заварка,но ако пробиеш ламаринената чашка и попадне метал от задната и страна ще си създадеш много излишни приключения.

      Коментар


      • #18
        От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Отвън,и ако не си съвсем на ТИ с заварките,потърси някой да го направи.Изглежда съвсем проста и неотговорна заварка,но ако пробиеш ламаринената чашка и попадне метал от задната и страна ще си създадеш много излишни приключения.
        При една от заварките премина малко метал от другата страна, но го шлайфах с мини шлайф. Стана перфектно и гадното тракане изчезна!

        Коментар


        • #19
          От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

          Е аз това имах впредвид с излишните приключения,но сега като се замисля не е кой знае каква хамалогия да се свали кой да е фланец.Спомням си само че този между раздатката и скоростната кутия с късото карданче е много неприятен.

          Коментар


          • #20
            От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

            Хамалогия не е, ама ако не знаеш какво правиш, главоболията са големи после.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #21
              От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

              За това малкото карданче се сещам че като се изкарат болтовете от гуменото каре,то все се раздува и после го натисках с щангата по всевъзможни начини,за да прекарам болтовете,те за това новите карета си идват стегнати с лента.А и като стана въпрос за тези карета,има ли някой,който ги е замени с нещо по читаво,подсилено с конци,примерно от бмв или мерцедес?

              Коментар


              • #22
                От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                Това е бял кахър. От пренатягането или недозатягането на разпорните втулки можеш да си докараш главоболие.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #23
                  От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                  Читав вариянт е от Шеви нива,цената е леко неприятна но след монтажа забравяш що е то гумено каре.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                    Аз свалям раздатката от болчетата на металното каре, гуменото остава свързано с фланеца на скоростите. По този начин се избягва силовите процедури по обратния монтаж на гуменото каре, при който малко или много се поврежда. Процедурата отнема 30мин. А що се отнася до вида на гуменото, трябва да е от Шеви Нива, оригиналното е било качествено някъде през 80-те!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                      https://www.avtochasti-lada.bg/%D0%B...B8%D0%B2%D0%B0
                      Ако става въпрос за това,то изглежда много подобно на оригиналното и цената не е никак плашеща.За момента съм си решил проблема с ново оригинално каре и от 5-6 години насам не се е обадило,но през годините са ми хвърчали парчета от такова каре,свалял съм го деформирано във форма на триъгълник,тровило ми е живота с вибрации и т.н.При ладите има един много дразнещ феномен,за менте гумено каре,което се разхвърча на пътя след 3 месеца платих 27 лева в Бургас,а от София си поръчах оригинално за 19??
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                        Преди време за година смених три карета на нивата,тресяха и се разпадаха.Накрая взех от шеви,карах я три-четри години и така я продадох,по спомен тогава цената беше около 80-90лв.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                          А същото ли е като това към което съм дал линк?Със шевролет нива не съм се сблъсквал и не им знам частите.Моята надежда беше да пасна нещо такова http://autoemotionbg.com/storage/%D0...fd19c88ce4.jpg стига междуболтовото разстояние да е еднакво би трябвало да се получи,дори да има разлика в дебелината,шлиците ще я оберат.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                            Абсолютно същото,пасва на 100%.Разликата е,че е усилено и в сечение е квадрат а не кръг като оригиналните боклуци които продават.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фланец раздатъчна кутия на Нива

                              Карето на Шеви Нива пасва точно без преправяне, малко е по голямо, но се е доказало в здравината си! Не струва повече от 50 лв. Тествал съм го повече от 2 години, включително и с дърпане на ремаркета!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X