Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

    От скоро (една седмица )съм собственик на ML 270 CDI (2002г) с автоматична скоростна кутия. До сега 33г съм карал ръчка и с автомата съм на вие.Та на въпроса: Как се процедира при спускане по наклон? Предполага се че автомата с увеличаване на оборотите (скоростта), ще почне да си реди скоростите нагоре и ще се разчита само на спирачка?!?!На ръчната си застопоряваш на подходяща скорост и няма проблем.Тук какво се прави. Може ли по време на движение да прехвърляш от директна към по-малка. В позиция на лоста директна има (+) и (- ) на лоста и съответно понижава предавката до избрана и повишава до директна , което се показва на таблото.И още едно въпросче : как се процедира при изпреварване , така че колата да се изстреля напред без да се замисля?Преди с БМВ-то с ръчна беше шега , но сега !?!? Благодаря на всички включили се с мнение, предварително!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

    Изравяш си упътването за ползване на твоя мерцедес и го прочиташ внимателно в частта му за управление на автомобила. Вервай ми, производителя винаги дава най-удачните съвети. Това червеното от снимката също беше първия ми автоматик.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

      Благодаря ! С малко зор успях да намеря едно интерактивно упътване за експлоатация на МЛ-а на руски , щото английския ми, не е силна страна.
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • #4
        От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

        Трябва да е голям и дълъг наклон, че да се заиграваш. С плюс и минус си слагаш която скорост ти харесва /2500 оборота да речем, не го знам тоя дизел, тук сме на бензинки/ и се возиш. За изпреварването и изстрелването не знам, там си трябват коне. Ама пак вкарваш ниска предавка преди да предприемеш изпреварване. А най-добре е да си носиш кафето и да си ползваш подлакътника и държавната за чаши...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

          Със 163 коня и тегло над 2 тона празен, не очаквай кой-знае какво изстрелване при изпреварване. Не че е зле, ама предполагаемо хич няма да е като BMW-то (не знам какво е било то).
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

            В началото карай само на D /rive/, а + и - после..............а, и също така, подгъвай левия крак под седалката, да не натиснеш "съединителя"
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

              Абе вие това автомата за нищо го нямате
              Как ускорява и превключва без да се подава газ?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Със 163 коня и тегло над 2 тона празен, не очаквай кой-знае какво изстрелване при изпреварване. Не че е зле, ама предполагаемо хич няма да е като BMW-то (не знам какво е било то).
                БМВ имат много малко върващи модели, останалите пушат и харчат масло
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                  "Изстрелването" става без да пипаш нищо на D - натискаш само газта до ламарината и колата сама се справя с задачата /викат му кикдаун/.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                    Когато си взех джипката а тя е автомат и аз имах същите въпроси, както написа колегата Edo, при изпреварване наистина трябва да натиснеш до ламарината за да се включи кикдауна, досега само един път ми се е налагало да включа ръчно на 3, тогава карах по черно и на бавни, при всички други случаи само на D, като в зависимост от натискането на педала за газта, успявам да го накарам да превключва по-бързо, с времето ще усетиш, автомата е голяма благинка и кеф да го караш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                      Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                      От скоро (една седмица )съм собственик на ML 270 CDI (2002г) с автоматична скоростна кутия. До сега 33г съм карал ръчка и с автомата съм на вие.Та на въпроса: Как се процедира при спускане по наклон? Предполага се че автомата с увеличаване на оборотите (скоростта), ще почне да си реди скоростите нагоре и ще се разчита само на спирачка?!?!На ръчната си застопоряваш на подходяща скорост и няма проблем.Тук какво се прави. Може ли по време на движение да прехвърляш от директна към по-малка. В позиция на лоста директна има (+) и (- ) на лоста и съответно понижава предавката до избрана и повишава до директна , което се показва на таблото.И още едно въпросче : как се процедира при изпреварване , така че колата да се изстреля напред без да се замисля?Преди с БМВ-то с ръчна беше шега , но сега !?!? Благодаря на всички включили се с мнение, предварително!
                      По време на движение всеки съвременен автомат (т.е. след 1980г) можеш да го превключваш на която ти трябва предавка. Логиката която го управлява не би допуснала действие което да го счупи, забранените действия или са механично блокирани в органите за управление, или просто не се изпълняват.

                      На повечето автомати няма проблем и да спускаш на спирачка - спирачките са им предвидени за такива неща и няма да прегреят, нооооо зависи кой плаща дискове и накладки, чието износване никой не го е отменил. Ако теглиш каравана обаче няма гаранции, та по-добре си включи сгодна предавка.

                      Не знам, почнаха ли на леките коли да слагат отделни ретардери - на тези които са ми попадали няма ама знае ли човек?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Когато си взех джипката а тя е автомат и аз имах същите въпроси, както написа колегата Edo, при изпреварване наистина трябва да натиснеш до ламарината за да се включи кикдауна, досега само един път ми се е налагало да включа ръчно на 3, тогава карах по черно и на бавни, при всички други случаи само на D, като в зависимост от натискането на педала за газта, успявам да го накарам да превключва по-бързо, с времето ще усетиш, автомата е голяма благинка и кеф да го караш
                        Може би не си карал по асфалт заледено планинско със остри завои стръмно нанадолнище

                        Азе като ми тръгнат вратите напреде много бързо включвам автомата на 1-ва


                        Към автора на темата-

                        За изпреварване екстремно слагай на Спорт
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          ...при изпреварване наистина трябва да натиснеш до ламарината за да се включи кикдауна...
                          Е, не е много гот при 130 км/ч да натиснеш "до ламарината" та да ти се включи примерно 2-ра предавка... После има тука из форумЪт теми "Въх, умря ми автоматикът, влезна в авариен режим и т.н."
                          Умните кутии свалят и по 1 предавка, ама не при натискане "до ламарината". Също така всички автомати имат функция (било бутон OD/off, било Tow/Haul или друг), за изключване на повишаващата / повишаващите предавки (с предавателно число по-малко от "директната") при катерене по баЙр, същата може да се използва и при леко спускане. А + и - служат за избор на предавка ДО КОЯТО да "качва" автоматикът. Т.е. ако включиш на 1-ва или 2-ра, колата си ползва "моторна спирачка" на общо основание като с ръчни скорости.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Е, не е много гот при 130 км/ч да натиснеш "до ламарината" та да ти се включи примерно 2-ра предавка... После има тука из форумЪт теми "Въх, умря ми автоматикът, влезна в авариен режим и т.н."
                            ...
                            В случая става дума ако се наложи бързо изпреварване на обикновен път, на магистралата си изпреварвам спокойно без изобщо да се включва кикдауна. Знам много добре че не е желателно да се пържи автомата че финансово после много ще боли.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                              Хубавите автомати нямат овърдрайв а нормална предавка. Изобщо темата става мегазабавна с глупости
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X