Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

    След 7 месеца езда на МЛ-а мога да споделя.Триптроника позволява да се намалят предавките до първа и дори при голям наклон спускането е безпроблемно.При дълги спускания на асфалт и правилен избор на предавка също безпроблемно и комфортно.Автоматика на МЛ-а си тръгва от първа и до сега не ми се е налагало да включвам бавните дори при катерене на голям наклон на черен път , когато съм ходил на риба.Както каза един колега в предишен пост, "...карай, той автоматика ще ти покаже...".С две думи свикнах с този автомобил и съм много доволен от него.За моите нужди е перфектен.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #47
      От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

      Има още един трик!От лостчето за автопилота като го натиснеш, може да въведеш максимална скорост
      УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

      Коментар


      • #48
        От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

        Колеги и аз да попитам, някой пробвал ли е да го пали на скорост.... понеже на един познат спринтера автоматик го може тоя номер... интересно ми е ама ме е шубе да пробвам.
        0-

        Коментар


        • #49
          От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
          Колеги и аз да попитам, някой пробвал ли е да го пали на скорост.... понеже на един познат спринтера автоматик го може тоя номер... интересно ми е ама ме е шубе да пробвам.
          Може го тоя номер, щото му е прецакан селекторът. Не е нормално това и е недопустимо при автоматик. Вече и новите коли с ръчни ск. кутии не палят ако не е натиснат съединителят или скоростите не са на неутрално положение.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

            Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
            Има още един трик!От лостчето за автопилота като го натиснеш, може да въведеш максимална скорост
            Минималната скорост за да се включи круиз контрола, не беше ли при над 50 км/ч, иначе ако можеше да се включи при 10 км/ ч, определено би помогнало при стръмни заледени пътища, иначе при стръмен заледен път, включвам 4x4 и лоста на 2, ако е много стръмно на 1 и никаква спирачка.

            Коментар


            • #51
              От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

              Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
              Колеги и аз да попитам, някой пробвал ли е да го пали на скорост.... понеже на един познат спринтера автоматик го може тоя номер... интересно ми е ама ме е шубе да пробвам.
              Ако имаш впредвид да го запали на скорост по инерция или с бутане,това го могат само някои автоматици,заложено им е в конструкцията и до колкото знам си е съвсем допустимо.

              Коментар


              • #52
                От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Може го тоя номер, щото му е прецакан селекторът. Не е нормално това и е недопустимо при автоматик. Вече и новите коли с ръчни ск. кутии не палят ако не е натиснат съединителят или скоростите не са на неутрално положение.
                Лекинко се изпусна неподготвен, щото тоя материал не си го чел в Гугъла...

                Гагичовия пост да не се взима предвид, поради некомпетентост по въпроса.

                бадбой - твоя няма да запали така, със сигурност - кутии над 722.4хх не го умеят тоя пиниз

                Коментар


                • #53
                  От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                  Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                  Колеги и аз да попитам, някой пробвал ли е да го пали на скорост.... понеже на един познат спринтера автоматик го може тоя номер... интересно ми е ама ме е шубе да пробвам.
                  Зависи какъв е Спринтера, може и да не е бил с класическия автоматик, а с автоматизирана ръчна, нещо Спринт-шифт ли се водеха...
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Лекинко се изпусна неподготвен, щото тоя материал не си го чел в Гугъла...

                    Гагичовия пост да не се взима предвид, поради некомпетентост по въпроса.

                    бадбой - твоя няма да запали така, със сигурност - кутии над 722.4хх не го умеят тоя пиниз
                    Глупости! Дай линк (от Гугъла ) който да ме опровергава. На тебе НЕ вярвам, щото кой знае какви изгустирани и прецакани АСК си ползвАл.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                      Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                      Експеримента проведох на стръмна улица с около 11% наклон и дължина 150 м.
                      Първи опит спускане на D1, без газ, без спирачка - колата потегля бавно постепенно набира до 30 км/ч и 2 500 об/мин и включва на D2
                      Втори опит спускане в ръчен режим на 1- без газ, без спирачка-колата потегля бавно постепенно набира до 30 км/ч и 2 500 об/мин. наклона свършва и почти спира.
                      Трети опит спускане с вкл. 4L на D2, така както си го прави СК пускам педала и колата потегля изключително бавно с около 5 км/ч постепенно ускорява до около 10-12 км/ч и до там, наклона свършва и колата спира.
                      Извода, който правя за себе си е, че СК и раздатка работят добре но гумите ми не са подходящи не се чистят "завалват" се и започват да се пързалят по склона в снега.
                      Това е от мен за спускане по наклон с автоматична СК.
                      Има клипове в нета с 2wd с нова гума и 4 wd с износени ,на един и същ автомобил.
                      2wd се държеже много по-добре.
                      И 8/8 да е ако е без сцепление....
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #56
                        От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Глупости! Дай линк (от Гугъла ) който да ме опровергава. На тебе НЕ вярвам, щото кой знае какви изгустирани и прецакани АСК си ползвАл.
                        Готово, бе, пич.
                        Ето ти линк за Гугъл - прочети го и се образовай.
                        Има и някои дребни подробности - наричат се житейски опит, който, видимо нямаш.

                        Прочети написаното в линка, всичкото, и после ела да си говорим - от правописа на санскрит, до рецепта за лютеница - всичко пише, бе, майна, всичко - ама ти го знаеш, де..

                        Има една опорна точка за тебе, която се нарича емпирични познания, ама на тебе силно ти липсва...Дето се вика, бягаш бос по пясъка....

                        Припкай, припкай...

                        PS Гагич, прочее, говорим си за едни автомобили, дето повечето имат едно кръгло на капака, с едни пръчици вътре - три пръчици, за неразбралите - звездообразно турени, за още по-неразбралите и нечувалите - там - мерседес, р`ишли, начи...

                        Ади холан, Уди Алън - то е все тая.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Готово, бе, пич.
                          Ето ти линк за Гугъл - прочети го и се образовай.
                          Има и някои дребни подробности - наричат се житейски опит, който, видимо нямаш.

                          Прочети написаното в линка, всичкото, и после ела да си говорим - от правописа на санскрит, до рецепта за лютеница - всичко пише, бе, майна, всичко - ама ти го знаеш, де..

                          Има една опорна точка за тебе, която се нарича емпирични познания, ама на тебе силно ти липсва...Дето се вика, бягаш бос по пясъка....

                          Припкай, припкай...

                          PS Гагич, прочее, говорим си за едни автомобили, дето повечето имат едно кръгло на капака, с едни пръчици вътре - три пръчици, за неразбралите - звездообразно турени, за още по-неразбралите и нечувалите - там - мерседес, р`ишли, начи...

                          Ади холан, Уди Алън - то е все тая.
                          Двата ти линка водят към нищото - към начална страница на "Гугъл".
                          Житейски опит никакъв нЕмаш ибо съм по-дРът и от тебе.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                            Двата линка водят към началната страница на гугъл - за да се учиш, да четеш, и пак да се учиш.
                            И ако се пънеш да си по-дърт от мен - донеси на старото една ракия, козирувай, и искай разрешение да напуснеш.
                            Бегом!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Ако имаш впредвид да го запали на скорост по инерция или с бутане,това го могат само някои автоматици,заложено им е в конструкцията и до колкото знам си е съвсем допустимо.
                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Зависи какъв е Спринтера, може и да не е бил с класическия автоматик, а с автоматизирана ръчна, нещо Спринт-шифт ли се водеха...
                              Пътнически 316, мотора е като на мл270... Скоростите са с копчета.

                              точно интересно ми е дали кутията на МЛ 270 го може това и дали е безопасно. Не че искам да го правя редовно, но никога не знаеш кога може да ти се наложи. Все пак стартер и акомулатор редовно мрът изведмъж и баш когато не трябва...
                              0-

                              Коментар


                              • #60
                                От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10891885_10204782159347157_7322585298593058685_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5806894
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X