Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Е аз какво казах.
    Ти каза, че има разлика, ама от как ги няма тия с отделен овърдрайв... термина се използва за всичко с повишаваща предавка. Че и на копчето за забраняване на тая предавка го пишат.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Ти каза, че има разлика, ама от как ги няма тия с отделен овърдрайв... термина се използва за всичко с повишаваща предавка. Че и на копчето за забраняване на тая предавка го пишат.
      Казах че хубавите нямат (копче за включване изключване на) овърдрайв.

      А че повечето с копче са именно 3ст кутии с добавен отзад елемент е съвсем отделна тема

      Като додеш насам да донесеш една каса немечко вайцен, от мен пържолите.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Казах че хубавите нямат (копче за включване изключване на) овърдрайв.
        Щото само немско и японско, оле? НалЕ?
        Ама и онѝ имат. Ама другояче са обозначени.
        Копчето на някоЙ променя и алгоритъма на превключване на предавките.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Казах че хубавите нямат (копче за включване изключване на) овърдрайв.

          А че повечето с копче са именно 3ст кутии с добавен отзад елемент е съвсем отделна тема

          Като додеш насам да донесеш една каса немечко вайцен, от мен пържолите.
          Те сега се разбрахме

          Я да не сме много офф на човека в темата, кАжи тоя ML защо нЕма копче S/W до лоста (да не са на друго място)? Тая кутия принципно има, и на зимен режим тръгва от втора, че и назад е на "втора"(тия допълнения за автора).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

            Че тя и на летен тръгва от втора освен ако не залепиш педала за метала.
            Иначе няма щото (вероятно) някой е спестил 20€ някаква екстра

            ПП глупости пиша - вероятно е спидшифт, т.е. 20€ отгоре екстра
            Последно редактирано от turtey; 11-05-18, 20:59.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Я да не сме много офф на човека в темата, кАжи тоя ML защо нЕма копче S/W до лоста (да не са на друго място)? Тая кутия принципно има, и на зимен режим тръгва от втора, че и назад е на "втора"(тия допълнения за автора).
              А-а-а-а, ся Търтея ще ти обЯсни как всички автоматици винаги потеглят на втора.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Че тя и на летен тръгва от втора освен ако не залепиш педала за метала.
                Иначе няма щото (вероятно) някой е спестил 20€ някаква екстра
                Че то компонентите за това, да се направи да тръгва от първа, са под 20 стотинки BGN.....

                Баси, що глупости се изписаха в тая тема, уважаемия топикстартер ще вземе да си продаде МЛ-а заради всички простотии...

                Ааааа, да не забравя да ливна малко шарлан в огиня!!!
                Ами намесете и лок-ъп-а, и тогава ще гледам сеир...


                Баси, една АСК не е толкова сложно нещо, но четенето и мисленето явно са...

                Коментар


                • #38
                  От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  А-а-а-а, ся Търтея ще ти обЯсни как всички автоматици винаги потеглят на втора.
                  Твоя от трета ли тръгва?
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #39
                    От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Твоя от трета ли тръгва?
                    От първа си тръгват като броя подскоците на стрелката на оборотомера. И двата ми Jeep-а.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                      Понеже имах преживяване вчера със подобен двигател и СК, та днес порових във форума и попаднах на тази тема. Става въпрос за Рекстън 2,7 с автомат, същия като на създалия темата. Разликата е, че не е постоянно зацепен, като ML- а. Горски път сняг около 10-12 см, стръмен наклон с остри завои, гуми cooper discoverer a/t3 sport на 25 000 км. Предната кола съобщава, че наклона е "брутален" изчаквам да премине, включвам 4L, на таблото изписва D2, почвам да пускам колата се засилва (доста) хваща ме страх чуквам леко спирачката и станах казак. Второ спускане, решавам:4L но принудително с +/- докарвам до 1 пускам пак се засилва (без газ). Последният наклон го пусках на N леко със спирачка. Нещо не правя, както трябва но още не знам къде греша. Иначе изкачване без проблем със вкл.преден мост и без режим S, машината лети но спускането ме плаши.
                      LZ1ACU

                      Коментар


                      • #41
                        От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                        Дори на ръчно превключване не ми дава да включа 2 скорост, като колата не в движение. Как тръгват на втора!
                        8)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                          Първоначално публикуван от toniko Преглед на мнение
                          Нещо не правя, както трябва но още не знам къде греша. Иначе изкачване без проблем със вкл.преден мост и без режим S, машината лети но спускането ме плаши.
                          По-скоро кутията нещо не прави - не държи. "Приплъзва, изпуска". Износени фрикциони и т.н.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #43
                            От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            По-скоро кутията нещо не прави - не държи. "Приплъзва, изпуска". Износени фрикциони и т.н.
                            Кутията е обслужена преди 30 000 км от тогава е и при мен колата, за толкова време не съм забелязал какъвто и да е проблем. Плавно си сменя предавките, работи си като по учебник. Но сега си мисля да направя един тест.Ще отида до съседната пряка, тя е доста стръмна, в момента няма сняг и е сухо, ще пусна 4L и ще видя как се държи.
                            LZ1ACU

                            Коментар


                            • #44
                              От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                              Експеримента проведох на стръмна улица с около 11% наклон и дължина 150 м.
                              Първи опит спускане на D1, без газ, без спирачка - колата потегля бавно постепенно набира до 30 км/ч и 2 500 об/мин и включва на D2
                              Втори опит спускане в ръчен режим на 1- без газ, без спирачка-колата потегля бавно постепенно набира до 30 км/ч и 2 500 об/мин. наклона свършва и почти спира.
                              Трети опит спускане с вкл. 4L на D2, така както си го прави СК пускам педала и колата потегля изключително бавно с около 5 км/ч постепенно ускорява до около 10-12 км/ч и до там, наклона свършва и колата спира.
                              Извода, който правя за себе си е, че СК и раздатка работят добре но гумите ми не са подходящи не се чистят "завалват" се и започват да се пързалят по склона в снега.
                              Това е от мен за спускане по наклон с автоматична СК.
                              Последно редактирано от toniko; 07-01-19, 21:46.
                              LZ1ACU

                              Коментар


                              • #45
                                От: Движение при спускане по наклон (нанадолнище) с ML 270 CDI автоматик

                                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                                Дори на ръчно превключване не ми дава да включа 2 скорост, като колата не в движение. Как тръгват на втора!
                                Моя може и на трета.Затова питах Гагича на Джиййп как е.И нормално тръгва от втора.На спускане, освен DHC мога да си връщам на ръчен на по-ниска предавка.
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X