Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо мотористите мрем...

    Защото не ни пазят...
    Това е половината от истината. Описвам днешна случка:
    На светофара съм и чакам да светне зелено. Следващия светофар е след 200 метра. И пред него опашка. Затова, като светва зеленото, потеглям без да се мотам, но и без да бързам особено с мотора. С къде 50... В средата на кръстовището колега мотоциклетист, возещ дама ме изпреварва отляво, като едва не ми отнася предната гума, за да се включи в пътя пред мен. Е не ми отнесе предницата, защото карах бавно, гледах си огледалата и понатиснах спирачка.
    Случва се на всеки да сдипли простотия, така че не си го сложих на сърцето.
    Нещата обаче не спряха дотук. Една от чакащите на следващия светофар коли даде мигач и плавно се престрои пред колегата. Който не можа да спре, както беше засилен, но успя да я заобиколи (имаше късмет да има откъде). Дотук добре...
    Но после колегата улисан в това да се кара на "провинилия" се водач, едвам не се блъсна в колата пред него, която намаляваше, за да завие. С пуснат навреме мигач.
    В рамките на под минута, колегата се опита три пъти да убие себе си и момичето, което возеше. Но винаги другите са ни виновни ...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ts8wuwvbtea1armlt7q.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:6146396
    Последно редактирано от ezhko; 10-05-18, 20:29.

  • #2
    От: Защо мотористите мрем...

    Този направо си обича живота. Мен ме е изпреварвал мотоциклетист докато изпреварвам в най-лява лента на магистралата. И го направи отляво.

    Коментар


    • #3
      От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
      Този направо си обича живота. Мен ме е изпреварвал мотоциклетист докато изпреварвам в най-лява лента на магистралата. И го направи отляво.
      Ти видя ли го като започна маневрата?
      А докато книжките се дават срещу пари и възраст ще е така. Както с Д+Е.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Защо мотористите мрем...

        Тъкмо днес го пуснах в клипчетата - явно наистина има слънчасали...
        Този 'колега' днес се размина на около 10см с предната броня на изпреварвания автомобил...
        Да, аз го видях и дори мръднах по банкета, но както се вижда - колата пред мен практически не реагира - явно не очакваше да бъде изпреварена в този момент на забранено в завой...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Ти видя ли го като започна маневрата?
          А докато книжките се дават срещу пари и възраст ще е така. Както с Д+Е.
          Изпреварвах няколко коли. Настигна ме и явно си е казал "По-добре да умра, отколкото този да кара пред мен."

          Коментар


          • #6
            От: Защо мотористите мрем...

            Това че хората нямат култура да пазят мотористите е факт.
            Това, че и те не се пазят-също.
            Тук става въпрос за някакъв единичен случай, при който и да стане птп едва ли би било фатално.
            Загиват тези с шосейките, които са увлечени от най-големия враг-скоростта. И това, че тук сме се събрали някаква малка част от мотористите, които са наясно с безопасността, нищо не значи.
            За жалост факторите са много.
            Голяма част от катастрофите са заради отнето предимство по главните пътища. Да ама ако мотористите карат с до 30-40км "само" над ограничението биха имали време за реакция. Пътищата ни не позволяват прекомерните скорости, които се развиват в масовите случаи. За жалост.

            П.п участвал съм в няколко обучения за екстремно и контра аварийно управление там с радарите най-добре се вижда как всеки 2-3км разлика дават огромни разлики в поведението на мотора/колата.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            08седем9010З60
            MAKE RALLY NOT WAR
            Confidence in Motion

            Коментар


            • #7
              От: Защо мотористите мрем...

              30-40 км/ч в повече, не е "само".
              Всичко над 20 в повече, увеличава в пъти вероятността да се очистиш.
              А всяка превишена скорост - вероятността да се повредиш трайно...

              Коментар


              • #8
                От: Защо мотористите мрем...

                Вероятно, защото според някои теории смъртта е начин на живот?

                Коментар


                • #9
                  От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  30-40 км/ч в повече не е "само".
                  Всичко над 20 в повече увеличава в пъти вероятността да се очистиш.
                  А всяка превишена скорост - вероятността да се повредил трайно...
                  За това е в кавички и умишлено сложих 20км аванс, всички знаем как се кара пистов мотор 180-200 коня
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  08седем9010З60
                  MAKE RALLY NOT WAR
                  Confidence in Motion

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо мотористите мрем...

                    Айде стига с това "не ни пазят". И всички други превозни средства да се махнат от пътищата и улиците резултата ще е все същия. Примери могат да се дават безкрай. Отрицателното мнението което сте си създали в другите е създадено именно от поведението ви по пътищата. Сега очаквам да ми скочат всички моторджии.......ама пък ми е все тая. Това мнение си е лично мое и не карам никой да се съобразява с него.
                    П.П. правя винаги път и място на мотоциклетисти и се съобразявам с тяхното шофиране(дори и да са в нарушение) най-вече, защото не ми се занимава с писане и ходене по съдилища.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо мотористите мрем...

                      За мен който кара мотоциклет по пътната мрежа, трябва ясно да осъзнава какви рискове поема и на какви опасности се излага ,а не да обвинява постоянно другите водачи .Щом си се качил ,трябва да имаш топки недай си боже да платиш цената .И на мен ми се кара пистарка и турър и супермото ,но разумът ми надделява и карам само ендуро извън пътната мрежа .Да чукна на дърво за 10 години по чукарите нямам сериозни контузии .
                      Последно редактирано от GeToVvV; 10-05-18, 21:38.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо мотористите мрем...

                        Моето скромно мнение на немоторист.
                        Рисковите мотористи карат с високи скорости и огромно отношение мощност/тегло сравнено с който и да е автомобил.
                        Te сами трябва да си вземат решенията и да си поемат последствията.
                        Аз като водач на автомобил в 99% от случаите нямам време за реакция на бързо изникващи от нищото мотоциклети.
                        Затова си карам по начин съобразен с по бавните участници в движението, по бързите да си поемат рисковете и трошат главите.
                        Ако забележа моторите и имам време за реакция се старая да не им преча.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо мотористите мрем...

                          Интересно ми е ... мотор 120к.с. за колко секунди достига 200км. в час и за какво разстояние и после пак същото ама от 200км. в час до нула.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо мотористите мрем...

                            В голяма част от случайте, мотористите не ти дават шанс да ги пазиш. Това да се появят светкавично от ляво, дясно, горе, долу, просто го нямат за нищо. Отнемане на предимство е и да се завре до мен да ме изпреварва в собствената ми лента.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо мотористите мрем...

                              Когато видя мотористи, винаги карам максимално вдясно за да минат безопасно, тогава често ми вдигат едната ръка като за поздрав

                              п.с. Между другото, задължително ли е да се форсира пистарка всеки път, при палене, преди потегляне и преди загасване, долу срещу блока ни при хубаво време, всеки път разбираме кога си тръгва и идва един моторист със пистарка с въпросните яки форсирания, детето ни се плаши от гръмкия му звук и реве после, та трябва ли да се форсира или е някакъв ритуал това форсиране?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X