Страница 21 от 21 ПървиПърви ... 11 17 18 19 20 21
Резултати 401 до 416 от 416

Тема: Защо мотористите мрем...

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,586
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Защо мотористите мрем...

Цитат Мнение на jordanov sv Преглед на публикациите
    А па бате Ицо даже и ги понатупваше
    Грях ми на душата, ама, и аз, ...
    може и с лошо ЦКР

Място
    с. Бистрица, Софийско
    Публикации
    2,410
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на CarTest™ Преглед на публикациите
    Към Ясен:
    Може ли да преименувате темата на "Защо мотористите мрете" и да се премести у философския раздел!!!

Че много филисофи, дето не са се качвали на мотор са МНОГО компетентни!
    Благодаря.
    Цитат Мнение на Вива ViRuS4eto Преглед на публикациите
    +1

Цитат Мнение на Стоян Боюков-Sariones Преглед на публикациите
    Само да вметна, че баш в тая тема не е лошо да пишат хора каращи двуколесни возила с двигател между двете колела...
    Цитат Мнение на Стоян Боюков-Sariones Преглед на публикациите
    Продължавам да държа на това:

.....
    Зарежи... Само Гагич бе така добър ....
    Кирилица не е на Киро жена му.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,569
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Вива ViRuS4eto Преглед на публикациите
    Зарежи... Само Гагич бе така добър ....
    A-a-a-a и аз се спрях. Не смятам и да продължавам, но съвсем концептуално, смятам че ако в темата си пишат само мотористи, бързо ще им омръзне.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.
    10% отстъпка за мъжка конфекция

Място
    с. Бистрица, Софийско
    Публикации
    2,410
    Точки (при гласуване)
    18

На мен така ми омръзна.
    Кирилица не е на Киро жена му.

Място
    София
    Публикации
    1,791
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Тропчо Преглед на публикациите
    A-a-a-a и аз се спрях. Не смятам и да продължавам, но съвсем концептуално, смятам че ако в темата си пишат само мотористи, бързо ще им омръзне.
    Грешиш.Аз не пиша точно защото по темата умуват 'секви други, но не и мотористи.С удоволствие бих обсъдил разни "номерА", които да ме извадят от...
    ПП.То мотористи във форума не останаха, де.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

Място
    София, Драгалевци
    Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    3

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/5820621 Не е за мотористи, ама пак важи.

И аз карам мотор, карам и кола. Мотора го карам в гората и рядко по пътя, щото не ми е интересно. Минавам средно по 500км на месец с колата, в София. Всеки ден псувам таксиметрови шофьори, всеки ден. Псувам и тъпанарите, които не си гледат огледалата и сменят ленти по час и половина или карат с 50 на Околовръстното в дясна лента. Имам 1 ПТП с колата, една мацка от лява лента направи десен завои пред мен, няма как да го предвидиш, ако бях с мотор, щях да прелетя 4-5 метра и да изровя асфалта с каската.
    Проблема е във всички. От рейсърите с 70к.с. моноинжекция на газ, до баДките с 350к.с. МЛ-и, които ти светкат в лява лента на Околовръстното докато си с 100 и няма къде да се прибереш точно в тоя момент, а 3 коли пред теб има друга кола, която и тя кара със 100. Тия с МЛ-ите се оправят като видят, че задната ми броня е за боя и като ми светнат стоповете веднъж, правят 3 рейса дистанция. Няма оправия. Хората, които карат ски/сноуборд ще ме подкрепят, че на ски пистите е същото. Вдигал съм 105км/ч на Лале 1 на празна писта. Когато има народ карам или извън нея или правя къси завои в линия не по-широка от 2 метра. Комплексите се избиват по всевъзможни начини - от зобене във фитнеса, до прекъсвачи на светофарите. И не са само мъжете в тая графа.

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,670
    Точки (при гласуване)
    26

Вчера сутринта отивам към Търговище с мотоциклета. Светофара се вижда от далече, че е "на зелено". Движа се с около 65 км/ч. в лявата лента. Дясната е заета от 2 леки автомобила и 1 бус. Пред мен на около 100 м. също има лек автомобил. Настига ме някаква баничарка бяла новичка със "С" регистрация и ми святка и свири да направя път. Аз знам, че зеления сигнал е 18 секунди и нямам шанс да го хвана. Давам десен мигач и го пускам. Той ме изпреварва, настига лекия автомобил в лявата лента, но вече е червено. Трудно се намъква в дясната лента /посоката за Варна/ между автомобилите. Минавам м/у двете ленти и стигам до него. Той смъква прозореца и ми крещи" Абе майка ти ... Тъпанар! Защо си си купил такъв мотор, като не можеш да караш?"
    Предната седмица друг случай: В Търговище пред хотел "Идол" автомобилите са паркирали на уличното платно пред хотела. От другата му страна има детска градина и за да не ходят пеш паркират на аварийни светлини. Остава само 1 лента по която може да се мине. Пред мен в моята посока се движи лек автомобил. Аз съм след него на около 20 метра дистанция с около 20 км/ч. От другата посока има 2 автомобила чакащи. Изведнъж от другата лента едно мамче рязко се включва в пътното платно точно след като автомобила пред мен е минал. Прибирам се в дясно и спирам. Тя минава на сантиметри разстояние от мотоциклета хили се и гордо показва среден пръст...
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Публикации
    427
    Точки (при гласуване)
    7

Не помня точно кой велик гений,когато видял велосипед за пръв път:-Човек не може да се задържи на това нещо!Ама,сбъркал.Не само си го кара на две колела,а дори и само на предно или задно-сред мотористите,много акробати има.Проблемът е,че една такава система-човек и машина,е много неустойчива,и много лесно може да излезе от равновесие.Малко пясък,разлято масло,мокро,и току ти избягало задното колело.Като ученик,имах жестоко падане с велосипед на мокро-тогава нямаше каски,главата ми го отнесе,велосипеда-само драскотина.Кратуната ми се наду,и стана бая по-голяма,ама акъла-все толкова.После имах две много леки падания с мотопед,на лед-без никакви последствия.После карах и мотоциклети,и правех и глупости,но не съм падал.Нямам никакво желание да се опаковам като Дарт Вейдър,за да карам мотоциклет-всякакво удоволствие от свободата която дава мотора,ще се изпари.Човек си решава,дали си струва жаждата за адреналин,и да си рискува кожата,буквално.Всеки от нас,като шофьор има по някое леко произшествие с нагънати ламарини.Ако е с мотор,няма как облеклото да го опази,каквото и да е то...Отделно от това,много идиоти станаха участници в движението.Риск си е вече,да се движиш дори и с ТИР.Война,джунгла-отнасят го най-слабите,най-беззащитните...

Място
    София
    Публикации
    379
    Точки (при гласуване)
    4

абе не знам колко е уместно тук да кажа,че ми хрумна нова идея! вместо надписи и пожелания от рода на "пази моториста", да си лепна една лепенка "пусни идиота". ще се обадя на приятел да ми изработи...или по-скоро 4 броя по един за всяка страна на мотеретката...

Място
    София
    Публикации
    1,791
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на krassitch Преглед на публикациите
    ...Нямам никакво желание да се опаковам като Дарт Вейдър,за да карам мотоциклет-всякакво удоволствие от свободата която дава мотора,ще се изпари...
    Това е много тежка заблуда.В началото е гадно, но като свикнеш, екипировката не ти се сваля.Ако можех, щях да си карам из града с ботушите, наколенките и ризницата дип, че ми трябва половин час за да се "сглобя".
    ПП."Екипировката вдига мощността на мотора с десет коня"-стара кросаджийска поговорка.И е вярна...
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

Място
    София
    Публикации
    1,899
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на boda nx Преглед на публикациите
    абе не знам колко е уместно тук да кажа,че ми хрумна нова идея! вместо надписи и пожелания от рода на "пази моториста", да си лепна една лепенка "пусни идиота". ще се обадя на приятел да ми изработи...или по-скоро 4 броя по един за всяка страна на мотеретката...
    Ти си гений!

Място
    София
    Публикации
    738
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Грях ми на душата, ама, и аз, ...
    Верно ли?

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,586
    Точки (при гласуване)
    60

В Русия отдавна се е утвърдило правилото на трите Д: Дай дорогу дураку (дай път на глупака).
    може и с лошо ЦКР

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,960
    Точки (при гласуване)
    16

Е нали са невидими?
    Ма то вярно пък се видят само отстрани

Цитат Мнение на ЕМО Преглед на публикациите
    Това е много тежка заблуда.В началото е гадно, но като свикнеш, екипировката не ти се сваля.Ако можех, щях да си карам из града с ботушите, наколенките и ризницата дип, че ми трябва половин час за да се "сглобя".
    ПП."Екипировката вдига мощността на мотора с десет коня"-стара кросаджийска поговорка.И е вярна...
    Колко пъти днес трябва да я свалиш, накачиш, носиш, оставиш в гардероб, вземеш душ.... . Убавиня си е екипировката, но и тя к
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Публикации
    7,279
    Точки (при гласуване)
    17

Вчера карах зад една мацка с червена лъскава веспа, метнала дамската чанта през рамо и на токчета, даже каската й се връзваше с червилото. Ама не знам дали минава за мотористка.Караше изключително адекватно, с верната скорост. Непрекъснато поглеждаше в огледалата, подаваше мигачи и се позиционираше прецизно в градския трафик. Подчертавам съобразяваше се с нас с автомобилите, и караше някак без да е припряно и без агресия. Беше ми кеф да карам след нея и да я зяпам Обаче с това описание не знам дали минава за мотористка...
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Обичам честната борба - трима на един с калашник

Място
    София
    Публикации
    5,262
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на Самодържец Преглед на публикациите
    Вчера карах зад една мацка с червена лъскава веспа, метнала дамската чанта през рамо и на токчета, даже каската й се връзваше с червилото. Ама не знам дали минава за мотористка.Караше изключително адекватно, с верната скорост. Непрекъснато поглеждаше в огледалата, подаваше мигачи и се позиционираше прецизно в градския трафик. Подчертавам съобразяваше се с нас с автомобилите, и караше някак без да е припряно и без агресия. Беше ми кеф да карам след нея и да я зяпам Обаче с това описание не знам дали минава за мотористка...
    По тукашните съждения, нема начин още след като си я загубил от поглед, да не е била прегазена от див и щастлив, агресивен водач на Ауди Q7 (марката е примерна).
    Последно редактиран от коко келеша ; Днес в 08:33
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Страница 21 от 21 ПървиПърви ... 11 17 18 19 20 21

Сходни теми

1. Мотористите с регистрационни номера на челата ???
    От S.Doychinov във форум Стъргало (общи приказки)
    Отговори: 34
    Последно мнение: 15-05-12, 11:22
  2. KAT и Мотористите
    От supernova във форум Мотоциклети
    Отговори: 27
    Последно мнение: 21-12-11, 13:11
  3. Обичате ли мотористите? :)
    От Петя във форум Общи приказки
    Отговори: 57
    Последно мнение: 17-03-10, 00:01
  4. Обидно отношение към мотористите и колегите с АТВ
    От господин никой във форум Общи приказки
    Отговори: 20
    Последно мнение: 14-12-07, 08:38
  5. За мотористите и жените (нецензурирано)
    От Sofia във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 37
    Последно мнение: 24-11-05, 13:02

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
X