Страница 27 от 27 ПървиПърви ... 17 23 24 25 26 27
Резултати 521 до 539 от 539

Тема: Защо мотористите мрем...

Публикации
    164
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Защо мотористите мрем...

Ако агресията беше устойчиво решение, всички проблеми по света отдавна щяха да са решени и всички хора щяхме да живеем в мир и хармония.

Темата напълно се профанизира с декларациите на кой му е по-голям, така че не е нужно повече в тази посока.

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    10

Просто спазвайте правилата.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,740
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на dimkaraganchev Преглед на публикациите
    Просто спазвайте правилата.
    Не е просто! Видя го в темата,Секи ги чете и осмисля соред куфарника си и PH на масура.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    7,003
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Ta викаш, може да отбие удара на 9 грама свинец?

П.П. Сутринта един депутат от модерната ЛЯВА партия, ревеше по телевизията, че го били заплашили с пистолет на магистралата за Благоевград.
    Не за Благоевград , а за Ботевград

Освен това въпросния ляв нали си мисли , че като депутат е над Закона (включително и този за дв-е по пътищата) , та му е позволено да се държи на пътя като " Ти знаеш ли кой съм аз , бе!" .

Е , не се е усетИл , че сред тЕя дето ги изкарва от нерви може да има и пищолджия.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    5,623
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Не за Благоевград , а за Ботевград

Освен това въпросния ляв нали си мисли , че като депутат е над Закона (включително и този за дв-е по пътищата) , та му е позволено да се държи на пътя като " Ти знаеш ли кой съм аз , бе!" .

Е , не се е усетИл , че сред тЕя дето ги изкарва от нерви може да има и пищолджия.
    За съжаление, тия два питекантропа, щяха да подходят по същия начин към всеки оказал се в такава ситуация с тяхно участие. Просто, един по-обикновен човек, па бил той и системен нарушител на правилника, нямаше да дръзне да се обади на 112. Със сигурност, "модерния ляв" и при обаждането си там не е пропуснал да спомене кой е той.

Стига толкоз спавание, що е спала Болгария доволни векове!

Място
    София
    Публикации
    7,003
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    За съжаление, тия два питекантропа, щяха да подходят по същия начин към всеки оказал се в такава ситуация с тяхно участие. Просто, един по-обикновен човек, па бил той и системен нарушител на правилника, нямаше да дръзне да се обади на 112. Със сигурност, "модерния ляв" и при обаждането си там не е пропуснал да спомене кой е той.
    Така и така се отплеснАхме , та да уточним ситуацията : "модерния ляв" (нали си е свикнал все да е у лево) продължително време карал в крайна лява лента . И понеже в случая "модерния" не им давал път - в крайна сметка изкарал от нерви питекантропите . Демек : намерил си майстора .
    Всъщност , всекидневие е по магистралите да се срещат "бързи и яростни" , каращи постоянно в крайна лява лента . Обаче тъй като все се намира по някой по- бърз от тях . ... при вида на изваден пищол горните "състезатели" вместо да звънят на 112 току виж им дойде акъла , че крайната лява лента не служи за постоянно движение , а за изпреварване след което да се приберат в дясната - ако не е препълнена.Както е по закон де и както се прави в повето случаи в белите държави .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,971
    Точки (при гласуване)
    60

Вече имаме и моменти в които дясната лента Е препълнена.
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Публикации
    4,514
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Вече имаме и моменти в които дясната лента Е препълнена.
    А у цивилизована Германия, и лявата лента често е пълна, но се движи с малко по-висока скорост. И като ти светкат, и да успееш са го пуснеш, стига до този пред теб, и няма я "ползата от файдата". Кви и пищови да вади, на толкова народ не може да смогне.
    Пък и с малко късмет, ако много упорито се опитва да си счупи ръчката за фаровете, все някой ще се намери да го натопи на полицаите за агресивно шофиране. С още късмет и упоритост, може и до глоби и други санкции да стигне (макар да не е съвсем лесно).
    Но това всичкото как да е, най-малкото е сигурно, че каквото и да прави, много по-бързо няма да стигне. Което обезсмисля такива действия.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Пловдив
    Публикации
    53
    Точки (при гласуване)
    9

... при вида на изваден пищол горните "състезатели" вместо да звънят на 112 току виж им дойде акъла , че крайната лява лента не служи за постоянно движение , а за изпреварване след което да се приберат в дясната - ако не е препълнена.
    А пък току виж им дойде акъла и те да извадят своя пищов и почнат да стрелят по този, който пръв е извадил пищова. Ваденето на пищови не е законен метод за "даване и идване на акъл" в каквито и да било ситуации, освен при неизбежна самоотбрана ... и коментари като по-горния са контрапродуктивни.
    LZ1ATN

Място
    София
    Публикации
    22,978
    Точки (при гласуване)
    82

... Всъщност , всекидневие е по магистралите да се срещат "бързи и яростни" , каращи постоянно в крайна лява лента . Обаче тъй като все се намира по някой по- бърз от тях . ... при вида на изваден пищол горните "състезатели" вместо да звънят на 112 току виж им дойде акъла , че крайната лява лента не служи за постоянно движение , а за изпреварване след което да се приберат в дясната - ако не е препълнена. ...
    А ти не си виждал "бързи и яростни", които не може да не виждат, че вдясно няма къде да се денеш, защото дясната лента е заета от по-бавно движещи се МПС-та, но въпреки това ти "влизат в багажника", светкат, свиркат и т.н., щото на тях са им много големи пишките, поради което си длъжен моментално да се хвърлиш настрани и да им разчистиш пътя, без значение дали ще пребиеш себе си или другиго?

Това с размахването на пищови като възпитателно средство хубаво, ама пусто никога не знаеш дали онзи отсреща няма да го извади по-голям. Сещам се за една от случка от 90-те, при която един юнак си беше размахал пищовчето към съседната кола на Цариградско, само за да види в отговор дулото на АК. Щото колата била служебна и в нея се возели спецченгета, прибиращи се от някаква акция ...

Публикации
    450
    Точки (при гласуване)
    7

За културата,и нивото на едно общество,най-лесно и точно се вижда,когато шофираш малко с местната фауна.Тук,в Турция,и на много други места,е истинска джунгла.Цяло чудо,и невероятен късмет,е че жертвите са толкова малко.Между другото,в Румъния направо ме порази огромната разлика в културата на движение-не вярвам да ги стигнем и след 100 години.Колкото и малко да е,все пак ламарините пазят поне малко,при ПТП с някоя блейка,или агресивен ненормалник.Имам две леки произшествия с огънати ламарини-отнето предимство.Първият път-пуйката не знае правелника,а вторият-пуека е неспасяем неуметник,с 10 катастрофи.Ако бях с мотор,щяха да ми счупят краката поне...Риск,който не желая да поемам.Все едно,през Средновековието,да тръгнеш без доспехи,защото си много яка батка,каратистче

Публикации
    1,339
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    А ти не си виждал "бързи и яростни", които не може да не виждат, че вдясно няма къде да се денеш, защото дясната лента е заета от по-бавно движещи се МПС-та, но въпреки това ти "влизат в багажника", светкат, свиркат и т.н., щото на тях са им много големи пишките, поради което си длъжен моментално да се хвърлиш настрани и да им разчистиш пътя, без значение дали ще пребиеш себе си или другиго? ...
    Един единствен път в живота( грях ми на душата) стъпих яко на спирачките в лявото платно, изчаках колоната отдясно да се източи и тогава отбих, за да направя място на бързия яростен баварец да ме изпревари. Кой знае защо обаче не ми показаха пищов, а само оня универсален знак с въртене на пръста до слепоочието, не зная що така.
    Наше дремучее прошлое у нас впереди. И оно уже совсем близко.

Място
    София
    Публикации
    7,003
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    ...А ти не си виждал "бързи и яростни", които не може да не виждат, че вдясно няма къде да се денеш, защото дясната лента е заета от по-бавно движещи се МПС-та, но въпреки това ти "влизат в багажника", светкат, свиркат и т.н., щото на тях са им много големи пишките, поради което си длъжен моментално да се хвърлиш настрани и да им разчистиш пътя, без значение дали ще пребиеш себе си или другиго?... ...
    Е то това е нормална гледка по "цариградско" , особено в посока Църна маца.
    Но в конкретния случай с "модерния ляв" ставаше въпрос за магистрала "Хемус" , където движението е доста по- разредено.

...иначе съм виждал всякакви .

Място
    София
    Публикации
    404
    Точки (при гласуване)
    5

колеги реших и аз да се обадя тук:
    да оставм тия хора "леви" и "десни" да си се изтрепат сами, вместо да ни мачкат нас,а? пусни го тъпанара да се забие да си оре там за където иска... да си гледаме кефа и моторите.
    п.п. днес сутринта на бул.Т.Александров тоооочно пред булбанк и ул.Лавеле имаше паднал в-стром, след удар с бус на куриерска фирма. колеги мотористи се движеха във вело алеята и познайте какво? да -познахте-полицаите спряха 2-ма за 1 минута,защото е забранено там да се кара мотор. директно ги спряха и поискаха документите. и кое е по-добре сега-да караш по вело алеята за да избегнеш задръстването,или да киснеш с колите? понеже и аз съм нарушител-да-минавам по вело алеята за да избегна задръстване, препречени коли и заспали първи на светофара, но там където има камери се прибирам в платното.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,740
    Точки (при гласуване)
    11

Не само по вело алеята може , даже на задна гумаможе да се мине през училищния двор!
    Ми вело алея е.За пешеходци и педалисти , демек.Питаш , или твърдиш за нарушение и не ебаване на другите участници
    Некак си не може да си гледате кефа с моторите на пътя.Ми ако бутнеш детето на другар мой , може и да те не увардя , преди да те е ...Не става така!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Публикации
    4,514
    Точки (при гласуване)
    22

Тука вече към ново дъно сте се запътили с това признание за минаване по велоалеите.
    За да искаш да те пазят, първо трябва да спазваш достатъчно, та барем морално право да имаш да съдиш чуждите грешки и нарушения.

Ама оправданието, че не пречиш на никого с това нарушение, е същото като на някой нарушаващ с кола, който просто не те е видял...иначе и той си мисли, че няма да пречи на никого и няма проблем.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на boda nx Преглед на публикациите
    ...пусни го тъпанара да се забие да си оре там за където иска... да си гледаме кефа и моторите....
    Че то с това си мнение по какво се различаваш от тъпанарите? Я си мрете на воля...

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,756
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Тука вече към ново дъно сте се запътили с това признание за минаване по велоалеите.
    За да искаш да те пазят, първо трябва да спазваш достатъчно, та барем морално право да имаш да съдиш чуждите грешки и нарушения.

Ама оправданието, че не пречиш на никого с това нарушение, е същото като на някой нарушаващ с кола, който просто не те е видял...иначе и той си мисли, че няма да пречи на никого и няма проблем.
    Мчи и аз си карам редовно върху велоалеите. Като ми вървят насреща по платното майки с колички и скейтбордисти, редовно си се качвам на "червената писта".
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.
    10% отстъпка за мъжка конфекция

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,971
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на boda nx Преглед на публикациите
    ... там където има камери се прибирам в платното.
    С това мнение темата принципно прекрачи и най-либералните пределно допустими норми за простотия.

Пак това мнение идеално отразява защо ВСИЧКИ мрат по пътищата и няма какво повече да се добави.

Живейте.
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Страница 27 от 27 ПървиПърви ... 17 23 24 25 26 27

Сходни теми

1. Мотористите с регистрационни номера на челата ???
    От S.Doychinov във форум Стъргало (общи приказки)
    Отговори: 34
    Последно мнение: 15-05-12, 12:22
  2. KAT и Мотористите
    От supernova във форум Мотоциклети
    Отговори: 27
    Последно мнение: 21-12-11, 14:11
  3. Обичате ли мотористите? :)
    От Петя във форум Общи приказки
    Отговори: 57
    Последно мнение: 17-03-10, 01:01
  4. Обидно отношение към мотористите и колегите с АТВ
    От господин никой във форум Общи приказки
    Отговори: 20
    Последно мнение: 14-12-07, 09:38
  5. За мотористите и жените (нецензурирано)
    От Sofia във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 37
    Последно мнение: 24-11-05, 14:02

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •