Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    За съжаление, тия два питекантропа, щяха да подходят по същия начин към всеки оказал се в такава ситуация с тяхно участие. Просто, един по-обикновен човек, па бил той и системен нарушител на правилника, нямаше да дръзне да се обади на 112. Със сигурност, "модерния ляв" и при обаждането си там не е пропуснал да спомене кой е той.
    Така и така се отплеснАхме , та да уточним ситуацията : "модерния ляв" (нали си е свикнал все да е у лево) продължително време карал в крайна лява лента . И понеже в случая "модерния" не им давал път - в крайна сметка изкарал от нерви питекантропите . Демек : намерил си майстора .
    Всъщност , всекидневие е по магистралите да се срещат "бързи и яростни" , каращи постоянно в крайна лява лента . Обаче тъй като все се намира по някой по- бърз от тях . ... при вида на изваден пищол горните "състезатели" вместо да звънят на 112 току виж им дойде акъла , че крайната лява лента не служи за постоянно движение , а за изпреварване след което да се приберат в дясната - ако не е препълнена.Както е по закон де и както се прави в повето случаи в белите държави .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Вече имаме и моменти в които дясната лента Е препълнена.

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Вече имаме и моменти в които дясната лента Е препълнена.
        А у цивилизована Германия, и лявата лента често е пълна, но се движи с малко по-висока скорост. И като ти светкат, и да успееш са го пуснеш, стига до този пред теб, и няма я "ползата от файдата". Кви и пищови да вади, на толкова народ не може да смогне.
        Пък и с малко късмет, ако много упорито се опитва да си счупи ръчката за фаровете, все някой ще се намери да го натопи на полицаите за агресивно шофиране. С още късмет и упоритост, може и до глоби и други санкции да стигне (макар да не е съвсем лесно).
        Но това всичкото как да е, най-малкото е сигурно, че каквото и да прави, много по-бързо няма да стигне. Което обезсмисля такива действия.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ... при вида на изваден пищол горните "състезатели" вместо да звънят на 112 току виж им дойде акъла , че крайната лява лента не служи за постоянно движение , а за изпреварване след което да се приберат в дясната - ако не е препълнена.
          А пък току виж им дойде акъла и те да извадят своя пищов и почнат да стрелят по този, който пръв е извадил пищова. Ваденето на пищови не е законен метод за "даване и идване на акъл" в каквито и да било ситуации, освен при неизбежна самоотбрана ... и коментари като по-горния са контрапродуктивни.
          LZ1ATN

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ... Всъщност , всекидневие е по магистралите да се срещат "бързи и яростни" , каращи постоянно в крайна лява лента . Обаче тъй като все се намира по някой по- бърз от тях . ... при вида на изваден пищол горните "състезатели" вместо да звънят на 112 току виж им дойде акъла , че крайната лява лента не служи за постоянно движение , а за изпреварване след което да се приберат в дясната - ако не е препълнена. ...
            А ти не си виждал "бързи и яростни", които не може да не виждат, че вдясно няма къде да се денеш, защото дясната лента е заета от по-бавно движещи се МПС-та, но въпреки това ти "влизат в багажника", светкат, свиркат и т.н., щото на тях са им много големи пишките, поради което си длъжен моментално да се хвърлиш настрани и да им разчистиш пътя, без значение дали ще пребиеш себе си или другиго?

            Това с размахването на пищови като възпитателно средство хубаво, ама пусто никога не знаеш дали онзи отсреща няма да го извади по-голям. Сещам се за една от случка от 90-те, при която един юнак си беше размахал пищовчето към съседната кола на Цариградско, само за да види в отговор дулото на АК. Щото колата била служебна и в нея се возели спецченгета, прибиращи се от някаква акция ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              За културата,и нивото на едно общество,най-лесно и точно се вижда,когато шофираш малко с местната фауна.Тук,в Турция,и на много други места,е истинска джунгла.Цяло чудо,и невероятен късмет,е че жертвите са толкова малко.Между другото,в Румъния направо ме порази огромната разлика в културата на движение-не вярвам да ги стигнем и след 100 години.Колкото и малко да е,все пак ламарините пазят поне малко,при ПТП с някоя блейка,или агресивен ненормалник.Имам две леки произшествия с огънати ламарини-отнето предимство.Първият път-пуйката не знае правелника,а вторият-пуека е неспасяем неуметник,с 10 катастрофи.Ако бях с мотор,щяха да ми счупят краката поне...Риск,който не желая да поемам.Все едно,през Средновековието,да тръгнеш без доспехи,защото си много яка батка,каратистче

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                А ти не си виждал "бързи и яростни", които не може да не виждат, че вдясно няма къде да се денеш, защото дясната лента е заета от по-бавно движещи се МПС-та, но въпреки това ти "влизат в багажника", светкат, свиркат и т.н., щото на тях са им много големи пишките, поради което си длъжен моментално да се хвърлиш настрани и да им разчистиш пътя, без значение дали ще пребиеш себе си или другиго? ...
                Един единствен път в живота( грях ми на душата) стъпих яко на спирачките в лявото платно, изчаках колоната отдясно да се източи и тогава отбих, за да направя място на бързия яростен баварец да ме изпревари. Кой знае защо обаче не ми показаха пищов, а само оня универсален знак с въртене на пръста до слепоочието, не зная що така.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  ...А ти не си виждал "бързи и яростни", които не може да не виждат, че вдясно няма къде да се денеш, защото дясната лента е заета от по-бавно движещи се МПС-та, но въпреки това ти "влизат в багажника", светкат, свиркат и т.н., щото на тях са им много големи пишките, поради което си длъжен моментално да се хвърлиш настрани и да им разчистиш пътя, без значение дали ще пребиеш себе си или другиго?... ...
                  Е то това е нормална гледка по "цариградско" , особено в посока Църна маца.
                  Но в конкретния случай с "модерния ляв" ставаше въпрос за магистрала "Хемус" , където движението е доста по- разредено.

                  ...иначе съм виждал всякакви .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    колеги реших и аз да се обадя тук:
                    да оставм тия хора "леви" и "десни" да си се изтрепат сами, вместо да ни мачкат нас,а? пусни го тъпанара да се забие да си оре там за където иска... да си гледаме кефа и моторите.
                    п.п. днес сутринта на бул.Т.Александров тоооочно пред булбанк и ул.Лавеле имаше паднал в-стром, след удар с бус на куриерска фирма. колеги мотористи се движеха във вело алеята и познайте какво? да -познахте-полицаите спряха 2-ма за 1 минута,защото е забранено там да се кара мотор. директно ги спряха и поискаха документите. и кое е по-добре сега-да караш по вело алеята за да избегнеш задръстването,или да киснеш с колите? понеже и аз съм нарушител-да-минавам по вело алеята за да избегна задръстване, препречени коли и заспали първи на светофара, но там където има камери се прибирам в платното.

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Не само по вело алеята може , даже на задна гумаможе да се мине през училищния двор!
                      Ми вело алея е.За пешеходци и педалисти , демек.Питаш , или твърдиш за нарушение и не ебаване на другите участници
                      Некак си не може да си гледате кефа с моторите на пътя.Ми ако бутнеш детето на другар мой , може и да те не увардя , преди да те е ...Не става така!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Тука вече към ново дъно сте се запътили с това признание за минаване по велоалеите.
                        За да искаш да те пазят, първо трябва да спазваш достатъчно, та барем морално право да имаш да съдиш чуждите грешки и нарушения.

                        Ама оправданието, че не пречиш на никого с това нарушение, е същото като на някой нарушаващ с кола, който просто не те е видял...иначе и той си мисли, че няма да пречи на никого и няма проблем.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                          ...пусни го тъпанара да се забие да си оре там за където иска... да си гледаме кефа и моторите....
                          Че то с това си мнение по какво се различаваш от тъпанарите? Я си мрете на воля...
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Тука вече към ново дъно сте се запътили с това признание за минаване по велоалеите.
                            За да искаш да те пазят, първо трябва да спазваш достатъчно, та барем морално право да имаш да съдиш чуждите грешки и нарушения.

                            Ама оправданието, че не пречиш на никого с това нарушение, е същото като на някой нарушаващ с кола, който просто не те е видял...иначе и той си мисли, че няма да пречи на никого и няма проблем.
                            Мчи и аз си карам редовно върху велоалеите. Като ми вървят насреща по платното майки с колички и скейтбордисти, редовно си се качвам на "червената писта".
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                              ... там където има камери се прибирам в платното.
                              С това мнение темата принципно прекрачи и най-либералните пределно допустими норми за простотия.

                              Пак това мнение идеално отразява защо ВСИЧКИ мрат по пътищата и няма какво повече да се добави.


                              Живейте.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X