Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    https://www.24chasa.bg/mnenia/article/5820621 Не е за мотористи, ама пак важи.

    И аз карам мотор, карам и кола. Мотора го карам в гората и рядко по пътя, щото не ми е интересно. Минавам средно по 500км на месец с колата, в София. Всеки ден псувам таксиметрови шофьори, всеки ден. Псувам и тъпанарите, които не си гледат огледалата и сменят ленти по час и половина или карат с 50 на Околовръстното в дясна лента. Имам 1 ПТП с колата, една мацка от лява лента направи десен завои пред мен, няма как да го предвидиш, ако бях с мотор, щях да прелетя 4-5 метра и да изровя асфалта с каската.
    Проблема е във всички. От рейсърите с 70к.с. моноинжекция на газ, до баДките с 350к.с. МЛ-и, които ти светкат в лява лента на Околовръстното докато си с 100 и няма къде да се прибереш точно в тоя момент, а 3 коли пред теб има друга кола, която и тя кара със 100. Тия с МЛ-ите се оправят като видят, че задната ми броня е за боя и като ми светнат стоповете веднъж, правят 3 рейса дистанция. Няма оправия. Хората, които карат ски/сноуборд ще ме подкрепят, че на ски пистите е същото. Вдигал съм 105км/ч на Лале 1 на празна писта. Когато има народ карам или извън нея или правя къси завои в линия не по-широка от 2 метра. Комплексите се избиват по всевъзможни начини - от зобене във фитнеса, до прекъсвачи на светофарите. И не са само мъжете в тая графа.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Вчера сутринта отивам към Търговище с мотоциклета. Светофара се вижда от далече, че е "на зелено". Движа се с около 65 км/ч. в лявата лента. Дясната е заета от 2 леки автомобила и 1 бус. Пред мен на около 100 м. също има лек автомобил. Настига ме някаква баничарка бяла новичка със "С" регистрация и ми святка и свири да направя път. Аз знам, че зеления сигнал е 18 секунди и нямам шанс да го хвана. Давам десен мигач и го пускам. Той ме изпреварва, настига лекия автомобил в лявата лента, но вече е червено. Трудно се намъква в дясната лента /посоката за Варна/ между автомобилите. Минавам м/у двете ленти и стигам до него. Той смъква прозореца и ми крещи" Абе майка ти ... Тъпанар! Защо си си купил такъв мотор, като не можеш да караш?"
      Предната седмица друг случай: В Търговище пред хотел "Идол" автомобилите са паркирали на уличното платно пред хотела. От другата му страна има детска градина и за да не ходят пеш паркират на аварийни светлини. Остава само 1 лента по която може да се мине. Пред мен в моята посока се движи лек автомобил. Аз съм след него на около 20 метра дистанция с около 20 км/ч. От другата посока има 2 автомобила чакащи. Изведнъж от другата лента едно мамче рязко се включва в пътното платно точно след като автомобила пред мен е минал. Прибирам се в дясно и спирам. Тя минава на сантиметри разстояние от мотоциклета хили се и гордо показва среден пръст...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Не помня точно кой велик гений,когато видял велосипед за пръв път:-Човек не може да се задържи на това нещо!Ама,сбъркал.Не само си го кара на две колела,а дори и само на предно или задно-сред мотористите,много акробати има.Проблемът е,че една такава система-човек и машина,е много неустойчива,и много лесно може да излезе от равновесие.Малко пясък,разлято масло,мокро,и току ти избягало задното колело.Като ученик,имах жестоко падане с велосипед на мокро-тогава нямаше каски,главата ми го отнесе,велосипеда-само драскотина.Кратуната ми се наду,и стана бая по-голяма,ама акъла-все толкова.После имах две много леки падания с мотопед,на лед-без никакви последствия.После карах и мотоциклети,и правех и глупости,но не съм падал.Нямам никакво желание да се опаковам като Дарт Вейдър,за да карам мотоциклет-всякакво удоволствие от свободата която дава мотора,ще се изпари.Човек си решава,дали си струва жаждата за адреналин,и да си рискува кожата,буквално.Всеки от нас,като шофьор има по някое леко произшествие с нагънати ламарини.Ако е с мотор,няма как облеклото да го опази,каквото и да е то...Отделно от това,много идиоти станаха участници в движението.Риск си е вече,да се движиш дори и с ТИР.Война,джунгла-отнасят го най-слабите,най-беззащитните...

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          абе не знам колко е уместно тук да кажа,че ми хрумна нова идея! вместо надписи и пожелания от рода на "пази моториста", да си лепна една лепенка "пусни идиота". ще се обадя на приятел да ми изработи...или по-скоро 4 броя по един за всяка страна на мотеретката...

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
            ...Нямам никакво желание да се опаковам като Дарт Вейдър,за да карам мотоциклет-всякакво удоволствие от свободата която дава мотора,ще се изпари...
            Това е много тежка заблуда.В началото е гадно, но като свикнеш, екипировката не ти се сваля.Ако можех, щях да си карам из града с ботушите, наколенките и ризницата дип, че ми трябва половин час за да се "сглобя".
            ПП."Екипировката вдига мощността на мотора с десет коня"-стара кросаджийска поговорка.И е вярна...
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
              абе не знам колко е уместно тук да кажа,че ми хрумна нова идея! вместо надписи и пожелания от рода на "пази моториста", да си лепна една лепенка "пусни идиота". ще се обадя на приятел да ми изработи...или по-скоро 4 броя по един за всяка страна на мотеретката...
              Ти си гений!

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Грях ми на душата, ама, и аз, ...
                Верно ли?

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                  абе не знам колко е уместно тук да кажа,че ми хрумна нова идея! вместо надписи и пожелания от рода на "пази моториста", да си лепна една лепенка "пусни идиота". ще се обадя на приятел да ми изработи...или по-скоро 4 броя по един за всяка страна на мотеретката...
                  В Русия отдавна се е утвърдило правилото на трите Д: Дай дорогу дураку (дай път на глупака).

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                    абе не знам колко е уместно тук да кажа,че ми хрумна нова идея! вместо надписи и пожелания от рода на "пази моториста", да си лепна една лепенка "пусни идиота". ще се обадя на приятел да ми изработи...или по-скоро 4 броя по един за всяка страна на мотеретката...
                    Е нали са невидими?
                    Ма то вярно пък се видят само отстрани

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Това е много тежка заблуда.В началото е гадно, но като свикнеш, екипировката не ти се сваля.Ако можех, щях да си карам из града с ботушите, наколенките и ризницата дип, че ми трябва половин час за да се "сглобя".
                    ПП."Екипировката вдига мощността на мотора с десет коня"-стара кросаджийска поговорка.И е вярна...
                    Колко пъти днес трябва да я свалиш, накачиш, носиш, оставиш в гардероб, вземеш душ.... . Убавиня си е екипировката, но и тя к
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Вчера карах зад една мацка с червена лъскава веспа, метнала дамската чанта през рамо и на токчета, даже каската й се връзваше с червилото. Ама не знам дали минава за мотористка.Караше изключително адекватно, с верната скорост. Непрекъснато поглеждаше в огледалата, подаваше мигачи и се позиционираше прецизно в градския трафик. Подчертавам съобразяваше се с нас с автомобилите, и караше някак без да е припряно и без агресия. Беше ми кеф да карам след нея и да я зяпам Обаче с това описание не знам дали минава за мотористка...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Вчера карах зад една мацка с червена лъскава веспа, метнала дамската чанта през рамо и на токчета, даже каската й се връзваше с червилото. Ама не знам дали минава за мотористка.Караше изключително адекватно, с верната скорост. Непрекъснато поглеждаше в огледалата, подаваше мигачи и се позиционираше прецизно в градския трафик. Подчертавам съобразяваше се с нас с автомобилите, и караше някак без да е припряно и без агресия. Беше ми кеф да карам след нея и да я зяпам Обаче с това описание не знам дали минава за мотористка...
                        По тукашните съждения, нема начин още след като си я загубил от поглед, да не е била прегазена от див и щастлив, агресивен водач на Ауди Q7 (марката е примерна).
                        Последно редактирано от коко келеша; 24-05-18, 08:33.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Топъл, топъл



                          А имаше поне 3-ма още на различни места.
                          Но в интерес на истината имаше и нормално каращи.
                          Последно редактирано от bilbo27; 26-05-18, 19:58.
                          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                            Топъл, топъл...
                            Е?
                            Прав път, нулево "движение", прекрасна видимост, перфектен асфалт с точната температура, човек който явно си владее машината.Никъде в закона НЕ Е забранено да се кара на задна/предна гума.
                            Къде е грешката в картинката?
                            ПП.Заглавието на клипа страшно много дразни! Почти като да напиша-"автора на клипа е дебил".
                            Последно редактирано от ЕМО; 27-05-18, 01:18.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                              Непримиримост с идиотите трябва да има.
                              Днес следобед един индивид на две колела се засвяткал в насрещното срещу мен по улица дето от 35 години е еднопосочна. Да бъда толерантен ли? Да го пазя ? Да бе , да - на тротоара и обратно да види знака. Утре пак да се пробва.
                              Да не искаш да кажеш, беше невъзможно разминаването?
                              Или ти го направи такова с възпитателна мярка?



                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Е?
                                Никъде в закона НЕ Е забранено да се кара на задна/предна гума.
                                Дали пък това не е отговора на заглавието на темата?
                                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                                Стефан Арзатов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X