Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Защо мотористите мрем...

    @ коко келеша: Тези дъртите, брадатите са по-разумни и затова са оцеляли.
    Ако си спомняте онзи стария виц: Седят си рокерите на крайпътната кръчма, пият си бира, гледат си чопарите и се хвалят кой какви дисаги или елече си ушил, бродирал и т. н. т....
    Минава лъскава пистарка на газ, подминава, но спира на предна гума, бърнаут, задна гума и спира до рокерите отново на предна.
    "Приятно ми е да се запознаем."
    Най- стария рокер:
    "Аз с такива като Вас не се запознавам... Мине, не мине година и трябва да ходя на погребение..."

    Имам наблюдение на някои от клубовете в Търговище- наистина карат като бабички, правят шахматна група, не допускат автомобили м/у тях и леките автомобили трудно ги изпреварват.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Карам с 100, половината коли ме изпреварват, а понякога и тирове се пънат. Не им се впечатлявам особено, гледам да си държа средата на платното, за да има накъде да се свия, като ме притиснат. Който иска да кара с 300 и да се размазва.
      Скоро патка прави ляв завой през двойна непрекъсната на булевард, като сече пътя на приятел, който кара с 50-60. Сега лежи у тях с разкъсан крак.

      Абсолютно ти вярвам, но си огромно изключение.

      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
      Е не че нещо ама тия същите се качват и на коли! Всичко си е до човека, ако е идиот няма значение какво кара!
      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
      И не знам защо се пънем да се типизираме - едва ли има човек дето да кара само и единствено един тип МПС - аз примерно имам и кола и мотор и колело - какъв да се пиша?


      Типизирането си идва от само себе си. Огромен процент от мотористите карат арогантно и постоянно в нарушение и считат, че останалите трябва да ги пазят, защото са мотористи, все едно, че да си моторист е нещо като ангел небесен по пътищата.

      Впрочем, същото се наблюдава и в нарастващата група велосипедисти. Там обаче има ограничение в мощността на ППС и съответно простотиите са по-бавни и малко по-лесни за правилна реакция. За да не остана неразбран - аз карам кола и велосипед.
      Последно редактирано от bokomo; 11-05-18, 09:15.

      Коментар


      • #33
        От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
        Защото не ни пазят...
        Това е половината от истината. Описвам днешна случка:
        На светофара съм и чакам да светне зелено. Следващия светофар е след 200 метра. И пред него опашка. Затова, като светва зеленото, потеглям без да се мотам, но и без да бързам особено с мотора. С къде 50... В средата на кръстовището колега мотоциклетист, возещ дама ме изпреварва отляво, като едва не ми отнася предната гума, за да се включи в пътя пред мен. Е не ми отнесе предницата, защото карах бавно, гледах си огледалата и понатиснах спирачка.
        Случва се на всеки да сдипли простотия, така че не си го сложих на сърцето.
        Нещата обаче не спряха дотук. Една от чакащите на следващия светофар коли даде мигач и плавно се престрои пред колегата. Който не можа да спре, както беше засилен, но успя да я заобиколи (имаше късмет да има откъде). Дотук добре...
        Но после колегата улисан в това да се кара на "провинилия" се водач, едвам не се блъсна в колата пред него, която намаляваше, за да завие. С пуснат навреме мигач.
        В рамките на под минута, колегата се опита три пъти да убие себе си и момичето, което возеше. Но винаги другите са ни виновни ...

        [ATTACH=CONFIG]956809[/ATTACH]

        Ежко ела ми на гости в Атина да те повозя два часа с колата и да спрем вече с тези глупости " Защо не ни пзят.." Но искам да си честен след това и да признаеш, че 99,9% от катастрофите с мотори са си виновни самите моторджии и главната причина за нещастията са в пъти превишената скорост на първо място и безрасъдните изпреварвания и фукни на второ.. Нагледах се и лошото е че партито не спира ами продължва с пълна сила. Карането без каска и екип е масова практика също, да не говорим за нередовните мотоциклети с неплатени застраховки и данъции т.н.. Преди години когато падна бащата и се потроши аз го закарах в спешното и там половината бяха катастрофи с мотори, а в ортопедията после освен възрастните хора всичко друго беше пребито с мотор. Докато ВИЕ не се научите да се пазите повярвай ми никой не може да ви помигне. Грубо звучи но ми е писнало от некадърни моторджии дето все трябва да ги пазиш.......
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #34
          От: Защо мотористите мрем...

          Аз не съм от големите карачи.И кола и мотор имам ама като се кача на колата ми е скучно.Та да Ви разкажа как почнах да спазвам правилата като бях с моторалТрябваше да прекося Варна (пролет беше) имах служебен проблем и се бях замислил докато карам.И понеже мислех карах бавно.И на един от булевардите имаше пешеходна пътека и на нея една баба с един дядо.Можеше спокойно да мина преди тях ама кво ми стана не знам и набих спирачки и спрях мотора.Ама така спрях че блокирах колите отзад и те трябваше да спрат.Никой не очакваше че мотора ще спре и ще даде път на старците.Те удар щяха да получат.
          Както и да е.На следващия светофар спирам и до мене спира един жип и прозореца се сваля и една мадама ми вика " Само това не съм очаквала от моторджия"
          Та от дума на дума.Аз не съм карал като нейния жип(не че умирах от желание) ама тя не се била качвала на мотор..и ...стана работата.Супер готина мадама!!!
          Та така.. Изненадата е много силно оръжие

          Коментар


          • #35
            От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            @ коко келеша: Тези дъртите, брадатите са по-разумни и затова са оцеляли. ... Имам наблюдение на някои от клубовете в Търговище- наистина карат като бабички, правят шахматна група, не допускат автомобили м/у тях и леките автомобили трудно ги изпреварват.
            Сигурно е така, но - 1. Пристигат всички живи и здрави и 2. Едва ли създават по-голям проблем за изпреварване от дрогиран, недоспал турски или гръцки тираджия.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #36
              От: Защо мотористите мрем...

              Истината е, че и сред автомобилистите и сред мотоциклетистите има дебили, които не се съобразяват с нищо и с никого. Моторът е прекрасно нещо, когато се ползва като инструмент за придвижване а не като пишкоудължител.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Сигурно е така, но - 1. Пристигат всички живи и здрави и 2. Едва ли създават по-голям проблем за изпреварване от дрогиран, недоспал турски или гръцки тираджия.
                Да, затова го пиша, че се грижат много за собствената си безопасност.
                Има и такава мотористи, не всички са самоубийци.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Истината е, че и сред автомобилистите и сред мотоциклетистите има дебили, които не се съобразяват с нищо и с никого.
                  И се чудя, като се знае и какви тъпанари автомобилисти има, с кой акъл ще се завираш до него да го изпреварваш с 200? Мен би ме било страх да го направя.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Защо мотористите мрем...

                    Те така 95% малоумни донори създават лошо име на примерните моторджиЙ
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #40
                      От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      ...акъл...
                      Ко? Не!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        ....
                        Жулил съм го до дупка по магистралата, с ясното съзнание, че една по кофти неравност на платното може да направи така, че да не могат да ме съберат и напълно съзнавайки факта, че автомобилите, които застигам НЕ МЕ ВИЖДАТ! ....
                        Проблемът е, че не са много мотористите, които го осъзнават. А тия на четири колела, ако не са карали мотор, и то така, съвсем и не могат да го възприемат. Тук също има колеги дето твърдят, че щом са с 140 на магистралата, могат да предприемат изпреварване както решат и никой не трябва да ги изпреварва. Двустранно е, но да не можеш да се караш колело и да се качиш на мотор, пак не става. А и моторът си е за да стигнеш по- бързо от другите, но става все по- гадно.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          ...А и моторът си е за да стигнеш по- бързо от другите, но става все по- гадно.
                          И моторът и колата са, за да стигнеш там, за където си тръгнал ...ЖИВ.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Защо мотористите мрем...

                            Аз пазя всеки на пътя и себе си вкючително(доколкото мога). Не ме кефи как онзи ден на крайморския булевард във Варна в сумарака моторист ме изпревари с поне 200 на задна гума, как се очакваше да го забележа като светеше в небето. Но ме кефи как се движа извънградско заедно с група туристи.Карат си със 100 в средата на платното нито ми пречат, нито се мушат да изпреварват на сляпо в завой... Или пък да пазя скутерите из града, които и се мушат на светофара и аз съм неподвижен... От всички мотористи, тези господа със пистовите мотори са взели решение да не се подчиняват на никакви закони и правила, но въпреки това винаги останалите са им виновни.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #44
                              От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              И моторът и колата са, за да стигнеш там, за където си тръгнал ...ЖИВ.
                              Абсолютно съгласен.
                              Само бих добавил и ,,да не затриеш друг". Щото е, и с колела газят деца.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #45
                                От: Защо мотористите мрем...

                                Затова аз си карам по гората и не стъпвам на асфалта,или поне се мъча да го избягвам.
                                Пистовите мотори са си много страшни и те не могат да се карат бавно.
                                Той на първа вдига 100 а има 6 скорости !Самия мотор не е пригоден да се движи бавно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X