Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Егерчев,
    Доброто владеене на мотора е част от уменията за безопасно каране. В това отношение Калифорния Супербайк Скуул е незаменима.
    Никой не твърди, че е достатъчна, включително Пешо. Но всички казват, че допринася твърде много за безопасността на мотоциклетиста. Аз също.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      „Проблемът" се оказа не толкова години, а ръст. Очакван, донякъде...
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Тъкмо днес го пуснах в клипчетата - явно наистина има слънчасали...
        Този 'колега' днес се размина на около 10см с предната броня на изпреварвания автомобил...
        Да, аз го видях и дори мръднах по банкета, но както се вижда - колата пред мен практически не реагира - явно не очакваше да бъде изпреварена в този момент на забранено в завой...
        Колега, хубаво клипче си направил с видеорегистратор, ама наясно ли си, че нямаш право да го публикуваш!? Още по-малко публично, без знанието на записания?

        Виж, какво пише тук:

        Конституция на Република България

        Чл. 32.
        (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
        (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.


        Добра тема си подхванал, но самия ти в момента си в нарушение на основния закон в България - Конституцията.
        Дали има нарушение на ЗДП или не, решават органите на изпълнителната власт, а не участниците в този форум.

        Как би се почувствал ти, ако в подобна ситуация те заснемат и те изтипосат в Тубата и в някакъв форум.

        Най-правилното действие в случая, включително от правна гледна точка, е да изтриеш този клип от местата където си го качил.

        В случай като този, при положение че се говори за спазване на законите, трябва да се знае, че тази норма важи за всички!
        Последно редактирано от pj; 22-05-18, 16:03.

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Ами, да върви да го съди, бе. Хич не ми пука за такива. Пускам ги в Тубата, като стой, та гледай.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
            ...
            Конституция на Република България

            [B]Чл. 32.
            (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
            (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
            Хубаво е, когато се цитира някой закон, било то и основния, да се вникне в смисъла и да се провери в други закони дали пък няма нещо важно написано по случая.

            В частност, публикуването на снимки, видео и други записи, направени в България, на публично място, е законно.

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение

              Как би се почувствал ти, ако в подобна ситуация те заснемат и те изтипосат в Тубата и в някакъв форум.
              Защо пък си мислиш че slowtraveler няма да прояви достойнство и да каже: Сгреших, не правете като мен? Или се сещаме за конституцията когато ни е изгодно?
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                Колега, хубаво клипче си направил с видеорегистратор, ама наясно ли си, че нямаш право да го публикуваш!? Още по-малко публично, без знанието на записания?

                Виж, какво пише тук:

                Конституция на Република България

                Чл. 32.
                (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
                (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.


                Добра тема си подхванал, но самия ти в момента си в нарушение на основния закон в България - Конституцията.
                Дали има нарушение на ЗДП или не, решават органите на изпълнителната власт, а не участниците в този форум.

                Как би се почувствал ти, ако в подобна ситуация те заснемат и те изтипосат в Тубата и в някакъв форум.

                Най-правилното действие в случая, включително от правна гледна точка, е да изтриеш този клип от местата където си го качил.

                В случай като този, при положение че се говори за спазване на законите, трябва да се знае, че тази норма важи за всички!
                Кое е незаконното? Аз по тая логика мога да осъдя фотографа от сватбата ми. Излиза, че всeки който e сниман по някакъв повод, може да те съди щото е решил, че може да изкара някой лев.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                  Кое е незаконното? Аз по тая логика мога да осъдя фотографа от сватбата ми. Излиза, че всeки който e сниман по някакъв повод, може да те съди щото е решил, че може да изкара някой лев.
                  Със сигурност можеш да осъдиш фотограф, когото не си поканил, а сам е дошъл на сватбата ти.

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Със сигурност можеш да осъдиш фотограф, когото не си поканил, а сам е дошъл на сватбата ти.
                    Нотариална заверка на поканата дали е необходима?

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      А па бате Ицо даже и ги понатупваше

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        А па бате Ицо даже и ги понатупваше
                        Грях ми на душата, ама, и аз, ...

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Към Ясен:
                          Може ли да преименувате темата на "Защо мотористите мрете" и да се премести у философския раздел!!!

                          Че много филисофи, дето не са се качвали на мотор са МНОГО компетентни!
                          Благодаря.
                          Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                          +1

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Само да вметна, че баш в тая тема не е лошо да пишат хора каращи двуколесни возила с двигател между двете колела...
                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Продължавам да държа на това:

                          .....
                          Зарежи... Само Гагич бе така добър ....
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                            Зарежи... Само Гагич бе така добър ....
                            A-a-a-a и аз се спрях. Не смятам и да продължавам, но съвсем концептуално, смятам че ако в темата си пишат само мотористи, бързо ще им омръзне.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              На мен така ми омръзна.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                A-a-a-a и аз се спрях. Не смятам и да продължавам, но съвсем концептуално, смятам че ако в темата си пишат само мотористи, бързо ще им омръзне.
                                Грешиш.Аз не пиша точно защото по темата умуват 'секви други, но не и мотористи.С удоволствие бих обсъдил разни "номерА", които да ме извадят от...
                                ПП.То мотористи във форума не останаха, де.
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X