Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Непримиримост с идиотите трябва да има.
    Днес следобед един индивид на две колела се засвяткал в насрещното срещу мен по улица дето от 35 години е еднопосочна. Да бъда толерантен ли? Да го пазя ? Да бе , да - на тротоара и обратно да види знака. Утре пак да се пробва.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Ми аз тогава да питам вкусни ли са кебапчетата на Троянския манастир ?
      Не откривам връзка.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        Питам за напълно законен начин за принуждаване на такъв индивид за придържане към съответните норми.
        Ами няма норма за шум при мотоциклетите, указана в закона... Единственото, за което може да се хванат полицаите е, че не трябва да има конструктивно изменение на изпускателната система спрямо заводската (т.е. ауспусите да са оригиналния модел)...
        Което за нашата страна означава - свободия...

        П.С. вече е изключение да срещнеш 'подпръцкващ' автомобил, за разлика от двуколесните, които повечето са 'тунинговани'... Казвам го от личен опит - живея недалеч от булеварда към Златните пясъци
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          На д-р Найденов се забранява да посещава разделите за мотоциклети.

          За всеобщо добро.

          На мотористите се препоръчва да не стигат до него.
          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Приема се.
          Аз да напомня.

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            [QUOTE=emanuilis;3325152]Като ви се разплаче детето в 3 a.m. пак ще си поговорим за „мода".

            През зимата не сме имали проблем с други МПС в квартала.[/QUOTЕ
            Първо,че зимата моторите са рядко срещани,и второ че през зимата прозорците на дома са затворени,и дори и да мине мотор няма да го чуете,или поне не толкова силно,че да му обърнете внимание.Аз,по стечение на обстоятелствата ,бидейки водач на камион,на лек а-л,и мотоциклетист,и можеби нормален семеен средно статистически жител на Републиката,мога да твърдя,че имам наблюдение от различни гледни точки.Сам за себе си съм приел,че с което и да е от МПС-тата си да съм трябва сам да се пазя,и не разчитам на някой друг да го прави.При всяко едно от тях има специфика,но който не е бил "в обувките на другия" неможе да го разбере.Толерантност трябва,......толерантност,а не злоба.
            0884 987 137
            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Ами няма норма за шум при мотоциклетите, указана в закона... Единственото, за което може да се хванат полицаите е, че не трябва да има конструктивно изменение на изпускателната система спрямо заводската (т.е. ауспусите да са оригиналния модел)...
              Което за нашата страна означава - свободия...

              П.С. вече е изключение да срещнеш 'подпръцкващ' автомобил, за разлика от двуколесните, които повечето са 'тунинговани'... Казвам го от личен опит - живея недалеч от булеварда към Златните пясъци
              Всъщност има, контролът за което ще стане реален при ГТП едва през 2022 г., доколкото разбрах.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Аз да напомня.
                Не исках да отварям нова тема, в друг раздел.

                Колега сподели казус, за което му благодаря.

                Очаквам евентуално и други.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  [QUOTE=zemooo99;3325249]
                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Като ви се разплаче детето в 3 a.m. пак ще си поговорим за „мода".

                  През зимата не сме имали проблем с други МПС в квартала.[/QUOTЕ
                  Първо,че зимата моторите са рядко срещани,и второ че през зимата прозорците на дома са затворени,и дори и да мине мотор няма да го чуете,или поне не толкова силно,че да му обърнете внимание.Аз,по стечение на обстоятелствата ,бидейки водач на камион,на лек а-л,и мотоциклетист,и можеби нормален семеен средно статистически жител на Републиката,мога да твърдя,че имам наблюдение от различни гледни точки.Сам за себе си съм приел,че с което и да е от МПС-тата си да съм трябва сам да се пазя,и не разчитам на някой друг да го прави.При всяко едно от тях има специфика,но който не е бил "в обувките на другия" неможе да го разбере.Толерантност трябва,......толерантност,а не злоба.
                  Трудно ми е да толерирам натрапени комплекси.

                  p.s. не правя разлика между поп-фолк „DJ" с кабриолет и „чичка с мАтор". Просто имаме само последния в квартала.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Иванко , поговори с Асеня!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                      Не откривам връзка.
                      Защо да няма връзка.
                      Ето ти една разлика между теб и мен.Това е добър повод да запаля мотора и да отидя да ги пробвам.
                      Не че не съм ходил де.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Продължавам да държа на това:
                        Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                        Само да вметна, че баш в тая тема не е лошо да пишат хора каращи двуколесни возила с двигател между двете колела. Такива дето са чували как се прави не е интересно да споделят чутото.
                        ...
                        ,а и темата е за друго. Има нарочна тема за гледната точка на останалите участници в движението, и не само.
                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=227716
                        Някой ден ще сложа камера да покажа от моя гледна точка как изглеждат нещата. Мотоциклети карат разни хора и не е задължително всичките да са под общ знаменател.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Продължавам да държа на това:

                          ,а и темата е за друго. Има нарочна тема за гледната точка на останалите участници в движението, и не само.
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=227716
                          Някой ден ще сложа камера да покажа от моя гледна точка как изглеждат нещата. Мотоциклети карат разни хора и не е задължително всичките да са под общ знаменател.
                          верно бе! няма да станем звезди по някой "тубест" канал,ама....и аз си мисля за такава машинка-снимачка. по-евтин модел със закрепване на кормилото, или на гърдите, че карам с диоптрични очила и без друго каската ми е натоварено достатъчно..ако някой знае -моля на лични...

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Аз да напомня.
                            Защо на док му е забранено да пише в морджийските теми?
                            ПП.Мненията му са доста остри, но доста отрезвяващи.Аз като моторист съм "за" да пише.Понякога някой трябва да ни подсеща.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Пешо от Зедмото има страхотна инициатива за тези които искат да се научат как да управлява мотоциклета, това е за напреднали!



                              ![/QUOTE]

                              Това което се преподава в Калифорния Супербайк Скул ИЗОБЩО не е предназначено за БЕЗОПАСНО КАРАНЕ на мотор по пътя, а за БЪРЗО каране на пистов мотор в състезателна обстановка. Карах всичките нива още в началото (2009 или 2010г. беше мисля)БЕЗ ПОСЛЕДНОТО(умишлено го пропуснах ,въпреки ,че го бях платил). Та за безопасността: ВИНАГИ когато някой зададеше въпрос за движение по пътя, инструкторите сменяха темата или се казваше ,че ЧАСТ ОТ НЕЩАТА могат да се ползват там. Да , ставаш много по-уверен на пътя, ама това изобщо не ти решава проблемите там , особено у нас в Бг. А ,че има идиоти , които управляват МПС на 2 ,4 или доста повече колела, е даденост , която няма как да се избегне. За шумните ауспуси съм на 100% съгласен ,че трябва да има санкции при използването на неразрешено място (разбирай града). Ако влезете в който и да е сайт за мотоекипировка и части, на всеки ауспух е посочено дали е позволен на пътя или не. Има и такива , които се продват с т.нар.db-killer(една тръбичка играеща роля на заглушител,която ако в бяла страна я махнеш в града и те глобяват сериозно . Карам мотор активно(имам доста ), спалнята ми се намира на голям булевард където постоянно се дърпат разни малоумници(и с мотори , и с коли) и шумът е ужасно дразнещ(да не ми разправят мотористите ,че така ги чували и било по-безопасно).Та, мотористите в повечето случаи могат да разберат автомобилистите и доводите им , но обратното(някой дето го е страх само от вида на движещ се мотор) да казва колко било опасно .....никога няма да го разбереПП Годишните ми километри кола /мотор са 50:50%

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Е ви темата в два цитата. Едната гледна точка:
                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Защото не ни пазят...
                                Това е половината от истината. Описвам днешна случка:
                                На светофара съм и чакам да светне зелено. Следващия светофар е след 200 метра. И пред него опашка. Затова, като светва зеленото, потеглям без да се мотам, но и без да бързам особено с мотора. С къде 50... В средата на кръстовището колега мотоциклетист, возещ дама ме изпреварва отляво, като едва не ми отнася предната гума, за да се включи в пътя пред мен. Е не ми отнесе предницата, защото карах бавно, гледах си огледалата и понатиснах спирачка.
                                Случва се на всеки да сдипли простотия, така че не си го сложих на сърцето.
                                Нещата обаче не спряха дотук. Една от чакащите на следващия светофар коли даде мигач и плавно се престрои пред колегата. Който не можа да спре, както беше засилен, но успя да я заобиколи (имаше късмет да има откъде). Дотук добре...
                                Но после колегата улисан в това да се кара на "провинилия" се водач, едвам не се блъсна в колата пред него, която намаляваше, за да завие. С пуснат навреме мигач.
                                В рамките на под минута, колегата се опита три пъти да убие себе си и момичето, което возеше. Но винаги другите са ни виновни ...

                                [ATTACH=CONFIG]956809[/ATTACH]

                                И другата:

                                Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                                Аз мога ли да попитам какво значи "пази моториста"....пази всички участници в движението било то кола,мотор,камион,автобус и др.С какво моториста е по-специален?С това,че не спазват никакви правила най-вече. Изпреварват на забранено,навират се между колите,карат с почти навсякъде с превишена скорост,не си стоят в лентите,а изпреварват по осевата линия между колите и др. такива. Мотористите да започнат да се държат като нормално участници в движението,да си стоят в лентата за движение,да се движат с трафика,да изпреварват нормално и т.н. Пътя е за придвижване и всякакви изпълнения за бързане,доказване,пишкомерене и чешене на егото какъв шофер съм било то на кола или мотор води до бели... Горе много точно го е написъл колегат - мотористите винаги стоят неправилно на пътното платно...така,че почти никога не се виждат в огледалата и като добавим и превишената скорост и постоянните опити да минават покрай колите откъдето видят празно място и накрая пази моториста.....
                                От едната страна самоубиец, от другата убиец. Но както всичко в живота нещата обикновено са сиви.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X