Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защо мотористите мрем...

    Точно днес, един пич с пистарка ме "издуха" преди остър завой, и едва не се залепи на задната броня на колата пред мен. После, имаше претенции към колегата отпред, че му се пречка... Остави лошо впечатление и черни дири по асвалта. Никой не му беше виновен, но му беше крив космоса явно.

    Коментар


    • #17
      От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      п.с. Между другото, задължително ли е да се форсира пистарка всеки път, при палене, преди потегляне и преди загасване, долу срещу блока ни при хубаво време, всеки път разбираме кога си тръгва и идва един моторист със пистарка с въпросните яки форсирания, детето ни се плаши от гръмкия му звук и реве после, та трябва ли да се форсира или е някакъв ритуал това форсиране?
      Какво да ти кажа. "Harley Davidson" e... диагноза, например.

      Важното е да се привлекат внимание и... ругатни.

      p.s. не харесвам мотори, част от водачите им - също.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #18
        От: Защо мотористите мрем...

        Това с не пазенето на моториста си е съвсем реален проблем и то не само в България. Особено ако мотоциклета е маломощен. Имам два мотоциклета...с единият мога да се движа заедно с движението безпроблемно,но другият е Мз... и просто никой не те брои за участник в движението....много често се изпреварва срещу моториста,като се очаква от него да се прибера най-вдясно...в противен случай челно.При изпреварване на моторист с кола, често колата се пребира без оглед на това дали е изпреварила съвсем моториста. Съмнявам се да има моторист който да не е изпадал в ситуацията да се движи към вратите на кола ,когато шифоьрът и е решил да прави обратен точно на забраненото. Или да те изпреварят и да скочат на спирачките пред теб,за да се завие в дясно...тогава просто няма как да определиш ти дистанцията . Понякога скоростта изобщо не е фактор.

        Коментар


        • #19
          От: Защо мотористите мрем...

          Имам книжка за мотор отдавна, карал съм, но малко. Изобщо не се имам за големия специалист и експерт нито по моторите, нито по пътната безопасност въобще. Простотията сред мотористите по пътищата е неизчерпаема и неизкоренима. Има хора, напълно лишени от инстинкт за самосъхранение. И колкото и да си говорим за пазенето, истината е, че много по-малко мотористи загиват заради грешки на други водачи. Повечето загиват заради собствени грешки и надценяване-на себе си или на машината, която управляват. Отделно са тия, дето въобще нямат книжки...това са едни поне 20% от от мотористите на пътя.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
            Това с не пазенето на моториста си е съвсем реален проблем и то не само в България.
            Ще те замоля за някаква информация за подобна малоумна кампания "Пазете моториста" неиде извън България.

            Особено ако мотоциклета е маломощен. Имам два мотоциклета...с единият мога да се движа заедно с движението безпроблемно,но другият е Мз... и просто никой не те брои за участник в движението....много често се изпреварва срещу моториста,като се очаква от него да се прибера най-вдясно...в противен случай челно. При изпреварване на моторист с кола
            Такова изпреварване не съм наблюдавал от петилетки... Отделно, колега, добре е да се запознаете по-прецизно със значението на знак B24 и защо така е дефинирано.

            , често колата се пребира без оглед на това дали е изпреварила съвсем моториста. Съмнявам се да има моторист който да не е изпадал в ситуацията да се движи към вратите на кола ,когато шифоьрът и е решил да прави обратен точно на забраненото. Или да те изпреварят и да скочат на спирачките пред теб,за да се завие в дясно...тогава просто няма как да определиш ти дистанцията . Понякога скоростта изобщо не е фактор.
            Скоростта ВИНАГИ е фактор, еле пък превишаването на максималната за пътя с 50%+




            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Когато видя мотористи, винаги карам максимално вдясно за да минат безопасно, тогава често ми вдигат едната ръка като за поздрав

            п.с. Между другото, задължително ли е да се форсира пистарка всеки път, при палене, преди потегляне и преди загасване, долу срещу блока ни при хубаво време, всеки път разбираме кога си тръгва и идва един моторист със пистарка с въпросните яки форсирания, детето ни се плаши от гръмкия му звук и реве после, та трябва ли да се форсира или е някакъв ритуал това форсиране?
            Обявява на жена си/гаджето си/хомопартньора си, че терена е чист, респективно прибира се. Несъзнателно, разбира се.
            Последно редактирано от bokomo; 11-05-18, 00:14.

            Коментар


            • #21
              От: Защо мотористите мрем...

              Аз се мъча да спазвам правилника, и да пазя себе си. И си имам включени камери в колите, че като се размаже като ваденка, да докажа, че не съм виновен. Аааа, и си купете по- големички коли, защото тия като се засилят, а се треснат в някоя малолитражка, а са изтрепали сума и хора.

              Нямам почни нищо мотористите, ама “Що не ме пазиш...” Как да е те пазя, ще дам видеоклипа на майка ти да си те има за спомен.
              Уважението е взаимно...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Ще те замоля за някаква информация за подобна малоумна кампания "Пазете моториста" неиде извън България.



                Такова изпреварване не съм наблюдавал от петилетки... Отделно, колега, добре е да се запознаете по-прецизно със значението на знак B24 и защо така е дефинирано.



                Скоростта ВИНАГИ е фактор, еле пък превишаването на максималната за пътя с 50%+
                Кампания не бих казал че съществува където и да е...или поне на мен не ми е известно. Кампания бих го нарекъл ако се предприемат някакви мерки или действия.Пример....има мотоциклети оборудвани с мобилни камери....карат след други мотоциклетисти...или автобили...после остава водача за няколко месеца без книжка...плаща си глобата...и така. Това не е кампания а по скоро призив за толерантност към другите участници в движението. Имаше преди време за колите .....намали скороста,спаси човек...човешки живот....или нещо подобно беше.Терминологията не мисля, че в случая е важна....дали ще се нарича "пазете моториста" или другояче....важното е да се разбира за какво става въпрос.



                под забрана за обратен завой визирам непрекъсната осова линия.....нея кой как я интерпретира не бих могъл да кажа.

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Скоростта ВИНАГИ е фактор, еле пък превишаването на максималната за пътя с 50%
                ....това също е проблем.. като се каже моторист,той вече е по подразбиране
                изтребител-камикадзе.....и всички се слагат под един знаменател...."кисел-гъзар скапаняк". Но има и много, които си карат съвсем нормално мотоциклетa според ограниченията.... и това съвсем не са еденици.

                Коментар


                • #23
                  Защо мотористите мрем...

                  Трябва да се организират масови посещения на МОТОРИСТИ-ГЪЗАРИ при нас в Спешното , когато дойде някой техен РАЗМАЗАН колега! Гаранция ,че ще има ефект!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Защо мотористите мрем...

                    "Пазете мотористите" звучи като стар плакат от соца. Не, аз се пазя от разни дебили, на две или четири колела без значение. Всичко е до култура и разум.

                    В Кайро се забавлявахме да снимаме колко човека могат да се качат на един мотор, рекордът се държи от 7 ( седем) човека на една моторетка. Само се пазиме да не се изсипят чавеетата върхо главите ни.

                    Аз съм фен и на мотори и на всякакви коли, но когато човек е на пътя с други участници, трябва да има толерантност И от всички.
                    Последно редактирано от Жоро Байкушев; 11-05-18, 06:15.
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • #25
                      От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                      Трябва да се организират масови посещения на МОТОРИСТИ-ГЪЗАРИ при нас в Спешното , когато дойде някой техен РАЗМАЗАН колега! Гаранция ,че ще има ефект!
                      През далечната 1986-та, когато си взех А-категорията, правеха тази агитация с пускане на видеоклипчета от кошмарни катастрофи с размазани мотоциклетисти. .

                      П.П. Това, горното се случваше точно преди получаването на книжката - сяда групичката щастливци с изкаран изпит в едно салонче и след като изгледа ужасиите си получава СУМПС-то .
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Такова изпреварване не съм наблюдавал от петилетки...
                        Карам с 100, половината коли ме изпреварват, а понякога и тирове се пънат. Не им се впечатлявам особено, гледам да си държа средата на платното, за да има накъде да се свия, като ме притиснат. Който иска да кара с 300 и да се размазва.
                        Скоро патка прави ляв завой през двойна непрекъсната на булевард, като сече пътя на приятел, който кара с 50-60. Сега лежи у тях с разкъсан крак.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          ...приятел, който кара с 50-60. Сега лежи у тях с разкъсан крак.
                          Какво пише у правилника за движение на градско? Дали разрешената цифричка не е с едни 20-тина километра надолу? Живея на оживен булевард с по две ленти в посока. Как па един моторист не се намери да мине с толкова пред нас. А тия с п****те въшки са най-опасните и нагли същества на две колела. Даже и велосипедистите са по-разумни от тях. За движението на мотористи по околовръстното сигурно може и роман да се напише.

                          П.П. А като слушаш изказванията на разни брадати доайени на мотоциклетизма у нас, ще излезе, че само некви неформали си позволяват нарушения. Вах мааму, явно София е пълна само с неформали на две колела.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Когато видя мотористи, винаги карам максимално вдясно за да минат безопасно, тогава често ми вдигат едната ръка като за поздрав

                            п.с. Между другото, задължително ли е да се форсира пистарка всеки път, при палене, преди потегляне и преди загасване, долу срещу блока ни при хубаво време, всеки път разбираме кога си тръгва и идва един моторист със пистарка с въпросните яки форсирания, детето ни се плаши от гръмкия му звук и реве после, та трябва ли да се форсира или е някакъв ритуал това форсиране?
                            Задължително е ! На светофара също, докато чакаме зеленото

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Ти видя ли го като започна маневрата?
                            А докато книжките се дават срещу пари и възраст ще е така. Както с Д+Е.
                            Проблемът е и от двете страни. Последно карах мотор 200 к.с. Жулил съм го до дупка по магистралата, с ясното съзнание, че една по кофти неравност на платното може да направи така, че да не могат да ме съберат и напълно съзнавайки факта, че автомобилите, които застигам НЕ МЕ ВИЖДАТ! При висока скорост шофьора който настигам само секунди преди това може да е погледнал в огледалото и въпреки това няма да ме види. ОБАЧЕ, повечето ПТП с мотористи стават в градски условия, където е пълно с разни капути, правещи обратни завой на забранени места и не ползващи огледалата. Едно засичане и инстинктивната реакция на водача на мотора да скочи на спирачките, може да го прати в небитието, дори и при движение с разрешената скорост. Стотици са загинали падайки и удряйки се в инфраструктурата или сгазени от друго МПС.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Защо мотористите мрем...

                              След като миналото лято една девойка, возена от тарикат ми обърна с рамо огледалото на джипа в едно задръстване, съм обявил всички мотористи за свободен отстрел. Сега сигурно некой ще каже, че на мен ми се е паднал единствения моторист, който прави такива глупости.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Простотията сред мотористите по пътищата е неизчерпаема и неизкоренима. Има хора, напълно лишени от инстинкт за самосъхранение. И колкото и да си говорим за пазенето, истината е, че много по-малко мотористи загиват заради грешки на други водачи. Повечето загиват заради собствени грешки и надценяване-на себе си или на машината, която управляват. Отделно са тия, дето въобще нямат книжки...това са едни поне 20% от от мотористите на пътя.
                                Е не че нещо ама тия същите се качват и на коли! Всичко си е до човека, ако е идиот няма значение какво кара!
                                И не знам защо се пънем да се типизираме - едва ли има човек дето да кара само и единствено един тип МПС - аз примерно имам и кола и мотор и колело - какъв да се пиша?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X