Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Презалепване на предно/задно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Презалепване на предно/задно стъкло

    Колеги, трябва да презалепя предният прозорец на жипката, че някой автоджамджия си е оставил ръцете във времето назад.
    За проблема се сещам като е лошо времето, но все го отлагам за когато времето се пооправи, когато пък не се сещам за проблема, и тЕ така.

    Този път съм решил да съм по-организиран и да го реша.

    Смених задният капак, обаче като гледам май и задното стъкло ще е добре да се презалепи, та мисля и двете да се направят наведнъж.

    Има ли в колеги от Форума които могат да свършат работа в София ?

    P.S. Дано темата да е на точното място, защото подобен проблем се появява и при корозирали/изгнили рамки на прозорците.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Презалепване на предно/задно стъкло

    Всички, дето сменят стъкла могат. Но вероятно ще ти вземат колкото за смяна на стъкло със все стъклото. Старото лепило се реже със струна, после се почиства и т.н.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Презалепване на предно/задно стъкло

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Всички, дето сменят стъкла могат. Но вероятно ще ти вземат колкото за смяна на стъкло със все стъклото. Старото лепило се реже със струна, после се почиства и т.н.
      То е ясно, ама така и така ще се дават пари, ако го прави колега се надявам да е читаво, а не по-евтино, та за това пуснах темата.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Презалепване на предно/задно стъкло

        ... и още нещо, ще се радвам да дадете акъл как да си възстановя отчупената и липсваща букса за подгрева на задният джам.
        Имам сребърно лепило за възстановяване на пистите, но търся по-сериозни алтернативи.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Презалепване на предно/задно стъкло

          С това, дето имаш, се възстановяват писти, не се лепи клема.

          Преди 2 месеца питах Пламен Майстора за конкретен модел лепило на Перматекс точно за такава употреба. Още не ми е отговорил, обаче аз просто си я запоих клемата като пич - с 80W поялник.
          Понеже това го правя на трета кола, мога отговорно да кажа, че става отлично.

          Коментар


          • #6
            От: Презалепване на предно/задно стъкло

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ... и още нещо, ще се радвам да дадете акъл как да си възстановя отчупената и липсваща букса за подгрева на задният джам.
            Имам сребърно лепило за възстановяване на пистите, но търся по-сериозни алтернативи.
            Да разбирам,че имаш само писта на края и липсва буксата?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Презалепване на предно/задно стъкло

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Да разбирам,че имаш само писта на края и липсва буксата?
              Да, откъртена е.

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              С това, дето имаш, се възстановяват писти, не се лепи клема.

              Преди 2 месеца питах Пламен Майстора за конкретен модел лепило на Перматекс точно за такава употреба. Още не ми е отговорил, обаче аз просто си я запоих клемата като пич - с 80W поялник.
              Понеже това го правя на трета кола, мога отговорно да кажа, че става отлично.
              Знам, че не става с това което имам, за това не съм го и мъчил с него, и поради същата причина питам.
              И на мен ми се въртеше нещо с нискотемпературен припой, като преди това затопля стъклото, но предпочитам да изчистя технологично нещата щото ако трябва да се прави на място, където на мен ми е невъзможно да натам, ще участвам само с акъл и досаждане.
              Идеята ми беше да го запоя като отрежат джама преди да го качат обратно, но трябва някак да се вместя във времето докато се занимават с предният прозорец.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Презалепване на предно/задно стъкло

                Утре ще ти звънна, да ти кажа някои пинизи.
                Ще си го направиш за около минута.

                Най-кривата работа е положението, в което трябва запояваш. АКо джама е на тезгяха - ти си човека!

                Коментар


                • #9
                  От: Презалепване на предно/задно стъкло

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Утре ще ти звънна, да ти кажа някои пинизи.
                  Ще си го направиш за около минута.

                  Най-кривата работа е положението, в което трябва запояваш. АКо джама е на тезгяха - ти си човека!
                  Е то тва ми е проблема, че Ем съм куц, Ем не мога много да си чекна врата !

                  Така или иначе мислех утре да се чуем.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Презалепване на предно/задно стъкло

                    Ако почне да ти капе разтопен тинол по челото, другите болежки ще останат на втори план..
                    Утре ще се чуем след 7.30

                    Коментар


                    • #11
                      От: Презалепване на предно/задно стъкло

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Ако почне да ти капе разтопен тинол по челото, другите болежки ще останат на втори план..
                      Утре ще се чуем след 7.30
                      Нека да е след 10:00.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Презалепване на предно/задно стъкло

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Нека да е след 10:00.
                        Я, като се наспиш, ми звънни ти.
                        Аз съм онлайн от 6.30, че нали там, трудови подвизи, ала-бала..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Презалепване на предно/задно стъкло

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Я, като се наспиш, ми звънни ти.
                          Аз съм онлайн от 6.30, че нали там, трудови подвизи, ала-бала..
                          От няколко дни се опулвам в 6:00 въпреки Паратрамола, та като си пусна първото кафе тамън ще го изпия с теб.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Презалепване на предно/задно стъкло

                            Пак да попитам:

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ...
                            Има ли в колеги от Форума които могат да свършат работа в София ?
                            ...
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Презалепване на предно/задно стъкло

                              'що не звъннеш един телефон до Кобрите, те ще ти кажат колко струва и ще прецениш дали те устройва. Все пак с това се занимават.
                              На мен на харвито ми беше протекло от предни джам и ходих до Монтана - срязаха го, почистиха и залепиха, ама хич не помня колко е струвало, че беше преди 6-7 години.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X