Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Презалепване на предно/задно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Презалепване на предно/задно стъкло

    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
    'що не звъннеш един телефон до Кобрите, те ще ти кажат колко струва и ще прецениш дали те устройва. Все пак с това се занимават.
    На мен на харвито ми беше протекло от предни джам и ходих до Монтана - срязаха го, почистиха и залепиха, ама хич не помня колко е струвало, че беше преди 6-7 години.
    Звънях навсякъде още преди да пусна темата.
    Най-тънко е в Кобра: 50 при тях, 60 на адрес, но предпочитам да ги дам на някой от Форума с идеята, че поне ще има някакъв ангажимент за добре свършена работа, та затова и я пуснах.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Презалепване на предно/задно стъкло

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      С това, дето имаш, се възстановяват писти, не се лепи клема.

      Преди 2 месеца питах Пламен Майстора за конкретен модел лепило на Перматекс точно за такава употреба. Още не ми е отговорил, обаче аз просто си я запоих клемата като пич - с 80W поялник.
      Понеже това го правя на трета кола, мога отговорно да кажа, че става отлично.
      Категорично се отказвам от думите си!

      На нисанчето на жената тая спойка не стана.

      В смисъл - запои се уж, и след малко просто падна.

      Запоих отново - същата работа.

      Отидох на майстор-стъклар, специалист по стъклените дертове. Готово, бе пич, ето - запои го по същия начин, както го правех и аз - клемата падна след седмица. 10 кинта.

      Отидох отново - същата процедура - още 10 кинта. Една седмица...

      Купих Перматекса - 20 кинта , дето е прехвален по всички сайтове и майсторлъци....
      Залепих...
      Залепи се идеално, държи като умрял свещ, но има една малка подробност - не е електропроводимо залепването...

      Викам си- нещо не съм уцелил, повторих..
      Същата работа - клемата е залепена, държи идеално, но ток след лепилото не преминава.

      Купих си нискотемпературен припой десетина долара - топи се с поглед на 96 градуса.
      Перфектно.

      Пробвах с няколко флюса - един от друг по-добри резултати.
      Към клемата, дето ми е в ръката.
      Към джама - НИЩО!!!!

      И след всички опити - теглих една дъъъълга, каруцарска, мазна и цветиста, и се отказах.
      Досега експериментите ми струваха малко под 100 кинта, новия джам е ~200.

      Предадох се, и жената ще си кара без отопление на задния джам, докато не го излекувам с една тухла, и взема нов!

      Прехваления Перматекс не е това, за което го продават, или нагревателите на нисанчето са направени от нещо извънземно, което е различно от познатите методи за запояване.
      Не е като да не мога да запоявам, и не е като да нямам опит в това.

      Джендърско-джамджийска работа.....

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X