Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

    Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
    И при мен е така, гарнитура Елринг, комплекта други гарнитури по главата също Елринг, нови болтове и има един комплект - ремонтен за глава, той вече е Бритпарт, друго предлагане няма. Пазарувано от Айлънд 4х4. Търнър Инженеринг са ми скъпи.
    Сервизът е в Пловдив. Сервизът за глави също. За София нищо не мога да кажа.
    Търнър Инженеринг - да малко са по скъпи но съм доволен од тях.
    Какав е тои дополнителен комплект од бритпартс?
    гарнитура, болтове и комплект оплатненя по горна страна на двигател.
    o89 sedem sedem 33 986

    Коментар


    • #32
      От: Re: От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

      китът е този https://www.island-4x4.co.uk/cylinde...20-p-4400.html
      Ползвал съм само болтовете и капачките и направляващите щифтове. Уплътнения на дюзите имаше в комплекта на Елринг.
      Комплекта гарнитури и уплътнения извън гарнитурата на главата е този https://www.island-4x4.co.uk/head-ga...y-p-27419.html
      Последно редактирано от Михаил; 10-05-18, 14:49.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #33
        От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

        Това с "рентгена" е мит!
        Блоковете, главите и топлообменниците се пробват за херметичност. За целта има специални стендове, където съответния детаил се "затапва", топи се във вода загрята до 60-70* и се надува до 4-5 бар-а!
        Целта е да се доближи теста до работните условия на ДВГ, което разбира се не може да се получи в пълна степен и затова някои пукнатини, които се отварят само при голямо натоварване на ДВГ не се хващат на стенда. Освен това, пукнатината може да има и посока, тоест, в едната посока се отваря, а в другата се затваря и като я надуеш в посоката на затваряне се лъжеш, че няма пукнатина .........
        А и тая глава шлайфана "поне 3 пъти"! 3х0.1мм = 0.3мм. Виж в серв. ръководство колко е допуска за шлайф на главата ......
        И не на последно място имам ДВГ на 120 х. мили, неотварян и работещ без забележки.

        Поздрави!

        Коментар


        • #34
          От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          ...Това с "рентгена" е мит!...
          Андро, не е мит, просто се прилага на много малко места!!! Аз лично съм присъствал на провеждането на такъв тест, е беше на глава оД камьон, но това е без значение в случая. След време там носих и една проблемна уж изрядна - е не беше имаше 4-5 микропукнатини единствено видими като косъм на снимките.

          Абсолютно прав си и съм абсолютно съгласен с теб оДносно начина за проверка на главата за херметичност. На много места не се занимават да разкомплектоват главата дори, а я цопват както си е с клапаните и я "надуват" с ~ 6 бара. Ако няма балончета - давай. Както вече споменах и аз съм патил с "изрядна" глава. На тестове за херметичност всичко е перфектно. Но на "снимките"

          Цоп:



          Не случайно питах автора на темата как е проверена главата и сигурен ли е, че е читава!!!

          Коментар


          • #35
            От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

            Това за смяна на ДВГ щях да го предложа и аз. Собственикът ще реши дали да си троши още главата с тая глава или да вземе читав двигател и да разкара сегашния.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #36
              От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

              То след толкова ядове... или продава на части или нов мотор. Да идеш да дадеш още пари на тея дето си им гъчил досега и не са открили проблема е безсмислено.

              Коментар


              • #37
                От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Блоковете, главите и топлообменниците се пробват за херметичност. За целта има специални стендове, където съответния детаил се "затапва", топи се във вода загрята до 60-70* и се надува до 4-5 бар-а!
                Целта е да се доближи теста до работните условия на ДВГ, което разбира се не може да се получи в пълна степен и затова някои пукнатини, които се отварят само при голямо натоварване на ДВГ не се хващат на стенда. Освен това, пукнатината може да има и посока, тоест, в едната посока се отваря, а в другата се затваря и като я надуеш в посоката на затваряне се лъжеш, че няма пукнатина ........

                Поздрави!
                Andro, май са малко тези които си разбират от работата в пълнота и затова хората влизат във филми без край.............

                При такива съмнения ,както е на място пускам 10-12 ат. последователно във всички цилиндри и за да няма изненади пробите са в горна и долна м.т. . След студения тест подгрявам до работна температура и повтарям цикъла. По този начин има достатъчно информация за анализ и се знае преди "отхлюпването".
                -При смъкната глава херметизирам горивната камера и от кислородната бутилка "газ" за онагледяване на скептичните кратунчовци.
                И чак след това им "показвам" пътя към Сливен или Варна...за ремонта на главата.......... в нашия район.


                ( Познавате се и ако някой от колегите в района е свободен да удари едно рамо в "диагностиката" на колегата.)

                Коментар


                • #38
                  Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                  Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                  китът е този https://www.island-4x4.co.uk/cylinde...20-p-4400.html
                  Ползвал съм само болтовете и капачките и направляващите щифтове. Уплътнения на дюзите имаше в комплекта на Елринг.
                  Комплекта гарнитури и уплътнения извън гарнитурата на главата е този https://www.island-4x4.co.uk/head-ga...y-p-27419.html
                  разбрах за какво става вапрос като видях снимки

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Това с "рентгена" е мит!
                  Блоковете, главите и топлообменниците се пробват за херметичност. За целта има специални стендове, където съответния детаил се "затапва", топи се във вода загрята до 60-70* и се надува до 4-5 бар-а!
                  Целта е да се доближи теста до работните условия на ДВГ, което разбира се не може да се получи в пълна степен и затова някои пукнатини, които се отварят само при голямо натоварване на ДВГ не се хващат на стенда. Освен това, пукнатината може да има и посока, тоест, в едната посока се отваря, а в другата се затваря и като я надуеш в посоката на затваряне се лъжеш, че няма пукнатина .........
                  А и тая глава шлайфана "поне 3 пъти"! 3х0.1мм = 0.3мм. Виж в серв. ръководство колко е допуска за шлайф на главата ......
                  И не на последно място имам ДВГ на 120 х. мили, неотварян и работещ без забележки.

                  Поздрави!
                  савсем съм сагласен с теб Андро осбен да е рентген МИТ, кои то не е. знам че се разбираш но предполагам че до сега неси попаднал на такава глава коиа има микро пукотини.

                  А друго колко шлаифа е правено... 3 сигурно са били. 2 од мен 1 од предния собствени... а преди това кои знае... мисля че заводско кола не излиза със наидебела гарнитура със 3 дупки.

                  Код:
                  Check cylinder head for warping, across centre
                  and from corner to corner: – Maximum warp =
                  0.10 mm (0.0004 in)
                  CAUTION: Cylinder heads may not be
                  refaced, replace cylinder head if warping
                  exceeds figure given.
                  то това е од книга...


                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Андро, не е мит, просто се прилага на много малко места!!! Аз лично съм присъствал на провеждането на такъв тест, е беше на глава оД камьон, но това е без значение в случая. След време там носих и една проблемна уж изрядна - е не беше имаше 4-5 микропукнатини единствено видими като косъм на снимките.

                  Абсолютно прав си и съм абсолютно съгласен с теб оДносно начина за проверка на главата за херметичност. На много места не се занимават да разкомплектоват главата дори, а я цопват както си е с клапаните и я "надуват" с ~ 6 бара. Ако няма балончета - давай. Както вече споменах и аз съм патил с "изрядна" глава. На тестове за херметичност всичко е перфектно. Но на "снимките"

                  Цоп:
                  Не случайно питах автора на темата как е проверена главата и сигурен ли е, че е читава!!!
                  днес не успиах да се свужем със сервиза но поне са взели доста пари за проверка само и имат услуга за ренген коиа е предлагат...
                  Код:
                  Снимка за спукване
                  Снимка за спукване- прави се с цветна дефектоскопия или надуване с въздух.
                  Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                  Това за смяна на ДВГ щях да го предложа и аз. Собственикът ще реши дали да си троши още главата с тая глава или да вземе читав двигател и да разкара сегашния.
                  да смяна на двигател ще е наистана наидобр вариант ама аз след като ивестирах около 10000лв в ремонт на двигател не ми седа излични пари, и като вземем друг може пак да стане по еднакав принцип като сега.

                  Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                  То след толкова ядове... или продава на части или нов мотор. Да идеш да дадеш още пари на тея дето си им гъчил досега и не са открили проблема е безсмислено.
                  на части... да ако имам место каде да наполовин разглобен седи... но пред блока в града нема как да стане.
                  o89 sedem sedem 33 986

                  Коментар


                  • #39
                    От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                    Виж едно е да те снимат, друго е някой да ти прочете снимката и да каже- боли те това, счупено ти е онова. Същото е и при автомобилите. Всеки може да си купи пияно, но не всеки може да свири на него.
                    Така, че ако искаш да не сънуваш повече кошмари и да не похарчиш още Х лева се възползвай от офертата на колегата. Той поне е дългогодишен член на форума, не е наякой джамбазин от морга.
                    Щом казва че двигателя е изправен - значи е изправен. Слагаш и забравяш, ко има толко да му мислиш.

                    Честно, аз ако съм на твое място или ще съм влезнал в лудница или ще съм запалил демонстративно возилото на някой плац

                    Коментар


                    • #40
                      Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Виж едно е да те снимат, друго е някой да ти прочете снимката и да каже- боли те това, счупено ти е онова. Същото е и при автомобилите. Всеки може да си купи пияно, но не всеки може да свири на него.
                      Така, че ако искаш да не сънуваш повече кошмари и да не похарчиш още Х лева се възползвай от офертата на колегата. Той поне е дългогодишен член на форума, не е наякой джамбазин от морга.
                      Щом казва че двигателя е изправен - значи е изправен. Слагаш и забравяш, ко има толко да му мислиш.

                      Честно, аз ако съм на твое място или ще съм влезнал в лудница или ще съм запалил демонстративно возилото на някой плац
                      извиняваи, несем разбрал да некои предлага целия ДВГ. виждам преоруките да си намерим другия. да не се чуства некои обиждан се изинявам.
                      o89 sedem sedem 33 986

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                        Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                        ...........
                        Check cylinder head for warping, across centre
                        and from corner to corner: – Maximum warp =
                        0.10 mm (0.0004 in)
                        CAUTION: Cylinder heads may not be
                        refaced, replace cylinder head if warping
                        exceeds figure given.............
                        Аз го разбирам, че главата не може да се шлайфа повече от 0.10 мм.
                        Па твойта е шлайфана минимум 3 пъти .............
                        Главата е за боклука - за скраб.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                          Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                          извиняваи, несем разбрал да некои предлага целия ДВГ. виждам преоруките да си намерим другия. да не се чуства некои обиждан се изинявам.
                          Колегата Андро продава цял двигател.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Аз го разбирам, че главата не може да се шлайфа повече от 0.10 мм.
                            Па твойта е шлайфана минимум 3 пъти .............
                            Главата е за боклука - за скраб.
                            на сажеление го и аз така виждам.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160
                            И не на последно място имам ДВГ на 120 х. мили, неотварян и работещ без забележки.
                            на каква цен примерно... поне съм на разклона или смяна двг или продаване. или читава глава само ако имаш за добра цена

                            Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                            Колегата Андро продава цял двигател.
                            след като прочетох му коментара 3 пъти го видяах.
                            o89 sedem sedem 33 986

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                              само да уточним. Глава е минала през ренген и си ниама проблеми. Салфетно след шлаифа са потунали и седалки за клапани. кое означава че глава е била направена как трябва.
                              Сега или може да е нещо по блока или наистина как е казал Андро и как си и аз мислим да е глава толко пошлаифана да не става повече за нищо.
                              o89 sedem sedem 33 986

                              Коментар


                              • #45
                                От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                                Тук като се заговори за смяна на двигател... Да питам. 3.0д от бмв няма ли да се побере в коша и няма ли да може да се напасне към кутията?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X