Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Коментара беше за пропуснатите "места" при обслужванията и ремонта. Едно от местата за навлизане на газове в охладителнат система е "трудно" за откриване, защото е под клапаните легла в главата и не може визуално да се определи. Пропуска се и височината на втулковите водачи между блока и главата. Когато е отнето от главата може освобождението да не е достатъчно и затягането с болтовете става безмислено.Същия ефект е когато болтовете опрат в дъното на резбовия отвор на блока.....
    Прости работи ,но често вкарват във "филми".
    Съгласен!

    Но аз разбрах че хлавата е била на рентген 2 пъти

    Коментар


    • #17
      Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

      Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
      Голяма мистерия... При мен пък маркучите никога не са ставали "камък"...даже са леко меки. Погледна ли от охладителя на нафтата да няма някакъв съвсем малък теч. При мен на студено имаше а като е топла - не.
      нема теч при охладителя. генерално нема течове од антифриз. тече само през капачка като е отварям.

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Коментара беше за пропуснатите "места" при обслужванията и ремонта. Едно от местата за навлизане на газове в охладителнат система е "трудно" за откриване, защото е под клапаните легла в главата и не може визуално да се определи. Пропуска се и височината на втулковите водачи между блока и главата. Когато е отнето от главата може освобождението да не е достатъчно и затягането с болтовете става безмислено.Същия ефект е когато болтовете опрат в дъното на резбовия отвор на блока.....
      Прости работи ,но често вкарват във "филми".
      да сагласен съм за отнемане на материал на глава при шлаифане. гарнитура е със 3 дупки кое е наиголема/дебела гарнитура (вече като го купих е имал такава) и после и 2 шлаифание... да може да е така. втулките са железни.
      Но при последено слагане на глава... всека дупка за 12 болта беше изчишчена од масло, всеки болт се е завил на рака до краи и се е преброявало обороти на болтове, и дополнително след слагане на глава на блока (преди затягане) пак всеки оборот се е преброявал за всеки болт. да слагане на глава и затягане ни последно взе 4 часа (само слагане на глава на блока и затягане, бес подготовки и други неща).

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Съгласен!

      Но аз разбрах че хлавата е била на рентген 2 пъти
      ами и 2 пъти е била при Морена. и 2 пъти платих много пари за проверка и шлаиф. несем им виждал сервиза. но до колко чух маи е била и 2 пъти на рентген, Ма ше ги питам.
      o89 sedem sedem 33 986

      Коментар


      • #18
        От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

        Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
        нема теч при охладителя. генерално нема течове од антифриз. тече само през капачка като е отварям.



        да сагласен съм за отнемане на материал на глава при шлаифане. гарнитура е със 3 дупки кое е наиголема/дебела гарнитура (вече като го купих е имал такава) и после и 2 шлаифание... да може да е така. втулките са железни.
        Но при последено слагане на глава... всека дупка за 12 болта беше изчишчена од масло, всеки болт се е завил на рака до краи и се е преброявало обороти на болтове, и дополнително след слагане на глава на блока (преди затягане) пак всеки оборот се е преброявал за всеки болт. да слагане на глава и затягане ни последно взе 4 часа (само слагане на глава на блока и затягане, бес подготовки и други неща).



        ами и 2 пъти е била при Морена. и 2 пъти платих много пари за проверка и шлаиф. несем им виждал сервиза. но до колко чух маи е била и 2 пъти на рентген, Ма ше ги питам.
        Яяя, уточни 100% че главата е минала успешно рентген ДВА ПЪТИ иначе темата е абсолютно безмислена.

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

          Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
          . всеки болт се е завил на рака до краи и се е преброявало обороти на болтове, и дополнително след слагане на глава на блока (преди затягане) пак всеки оборот се е преброявал за всеки болт.
          .
          За целите се ползват измервателни инструменти.Мери се височината на главата , дълбочината на резбовите отвори , дължината на болтовете,гарнитурата.... .
          Нямам думи за споделената "иновация".
          Преди отново да се "пипа" по двигателя,потърсете грамотен механик и почти без разглобяване ще локализира пропуска,а след това и причината.
          Успех......

          Коментар


          • #20
            Re: От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Яяя, уточни 100% че главата е минала успешно рентген ДВА ПЪТИ иначе темата е абсолютно безмислена.
            Днес ще потърсим тази информациа од сервиза каде са ми правили главата.

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Пропуска се и височината на втулковите водачи между блока и главата. Когато е отнето от главата може освобождението да не е достатъчно и затягането с болтовете става безмислено.Същия ефект е когато болтовете опрат в дъното на резбовия отвор на блока.....
            Ето тука си признавам че сме пропуснали този детаил... да глава е била на шлаиф поне 3 пъти. Да, гарнитуа е със 3 дупки (наидебелата). но втулки между блока и глава са нови железни и това може да е наиглом пропуск на толко малак и важен детаил.
            o89 sedem sedem 33 986

            Коментар


            • #21
              От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

              Гарнитурата се купува с толкова дупки, с колкото е тази която се сваля. При мен също беше с три дупки, пак сложиха такава. Напрявляващите втулки м/у блока и главата се пластмасови при старите двигатели и метални при новите. Служат само за направляване на гарнитурата (да не се размести при монтажа).
              За натягането на болтовете има схема в ремонтното ръководство и таблица с колко Nm се натягат. Това е задължително за изпълнение. Всичко останало е импровизация, водеща да нови главоболия на собственика и бъдещи разходи.
              Каква гарнитура сложихте? Да не е шитпартс?
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #22
                От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                Това с шлайфаната глава и втулките има логика. Но при това положение не трябва ли да има наличие на изгорели газове в охладителната система? А Грегор твърди, че няма.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #23
                  От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                  При мен се получава следното. Като го карам едно е така леко лежерно без да му давам много зор не загрява. Обаче щом малко го засиля и веднага почва да загрява и естествено постоянно доливам антифриз. Сменено е радиатор, термостат и гарнитурата на главата. Егр. е махнат. Преди да се направи ремонта с гарнитурата пак харчеше антифриз но беше много по малко и не загряваше.
                  Сега вече съм го отписал предадох се не ми се наливат повече пари в него.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                    Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                    Гарнитурата се купува с толкова дупки, с колкото е тази която се сваля. При мен също беше с три дупки, пак сложиха такава. Напрявляващите втулки м/у блока и главата се пластмасови при старите двигатели и метални при новите. Служат само за направляване на гарнитурата (да не се размести при монтажа).
                    За натягането на болтовете има схема в ремонтното ръководство и таблица с колко Nm се натягат. Това е задължително за изпълнение. Всичко останало е импровизация, водеща да нови главоболия на собственика и бъдещи разходи.
                    Каква гарнитура сложихте? Да не е шитпартс?
                    Гарнитура е със 3 дупки като преди. болтове са нови. втулки са железни - но оригинално за 10п двигател са пласмасови. Болтове са затегнати по книга. прбо килограмите и после на градуси. од среда на вн по схема.
                    На Диско е схитпартс само задна чистачка. всичко друго е орифиналнно или ОЕМ. за двигател купувам од англиа Turner Engineering
                    Гарнитура е Elring, Болтове са AMC. цена за гарнитура и болтове е почти 300лв.

                    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                    Това с шлайфаната глава и втулките има логика. Но при това положение не трябва ли да има наличие на изгорели газове в охладителната система? А Грегор твърди, че няма.
                    Последно са се измервали газове преди последно свалчне на глава. но кое може да кажем е че преди да е свалим да имало е налягане но сега е много по силно. Така че може да имат тези втулки нещо тук.

                    Първоначално публикуван от I.Belyov Преглед на мнение
                    При мен се получава следното. Като го карам едно е така леко лежерно без да му давам много зор не загрява. Обаче щом малко го засиля и веднага почва да загрява и естествено постоянно доливам антифриз. Сменено е радиатор, термостат и гарнитурата на главата. Егр. е махнат. Преди да се направи ремонта с гарнитурата пак харчеше антифриз но беше много по малко и не загряваше.
                    Сега вече съм го отписал предадох се не ми се наливат повече пари в него.
                    то и аз съм се одказал од него преди последно сваляне на глава но реших да му дам последен шанс. то и аз толко пари вкарах в него... да не ми излиза сметкйа да го продадем за некви жулти стотинки. а пак по друго нема да ми се вурнат парите кои ги вкарах и да го сега пооправим нема да съм на 0 ако го продфадем. Жоро Танев знае за кво говорим.
                    o89 sedem sedem 33 986

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                      Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                      Днес ще потърсим тази информациа од сервиза каде са ми правили главата.



                      Ето тука си признавам че сме пропуснали този детаил... да глава е била на шлаиф поне 3 пъти. Да, гарнитуа е със 3 дупки (наидебелата). но втулки между блока и глава са нови железни и това може да е наиглом пропуск на толко малак и важен детаил.
                      Втулките са едната възможност,но не подценявайте вероятността за проблем в главата. Посочих,че лесно може да се локализира проблемния "цилиндър".
                      Ако е грамотен механика ще разбере при тестовете дали става дума за пропуски през гарнитурата или пропуските са от вътрешни "пукнатини",примерно зад клапанното легло( или зад бренера при наличие на горивна камера и в главата, както е в двигателите до 98г.)
                      След това се мисли за "лечението".............................

                      Коментар


                      • #26
                        От: Re: От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        ... потърсете грамотен механик и почти без разглобяване ще локализира пропуска,а след това и причината...
                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        ... Ако е грамотен механика ще разбере при тестовете...
                        Ако има такъв механик или някой го знае, моля да се обозначи!
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                          Главата е спукана,направи тест при истински сервиз,много е изписано гледам,но за мен изначало си се предоверил на майстори,направи тест в друг сервиз и дано е само гарнитура.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: От: Re: От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Втулките са едната възможност,но не подценявайте вероятността за проблем в главата. Посочих,че лесно може да се локализира проблемния "цилиндър".
                            Ако е грамотен механика ще разбере при тестовете дали става дума за пропуски през гарнитурата или пропуските са от вътрешни "пукнатини",примерно зад клапанното легло( или зад бренера при наличие на горивна камера и в главата, както е в двигателите до 98г.)
                            След това се мисли за "лечението".............................
                            По цилиндрове ниама им нищо. ще пуснем снимки. може и да кажем че повече вярвам на баща си кои е механик од повече 35 години од колко на кои друг тук механик. Но тои си е в Словения а аз тук. кво да направим.


                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Ако има такъв механик или някой го знае, моля да се обозначи!
                            То и аз искам контак на такав. ...ако го има такав тук.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-05-18, 17:09.
                            o89 sedem sedem 33 986

                            Коментар


                            • #29
                              Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                              Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
                              Главата е спукана,направи тест при истински сервиз,много е изписано гледам,но за мен изначало си се предоверил на майстори,направи тест в друг сервиз и дано е само гарнитура.

                              Предложи кои сервиз. ако по правила да не се прави реклама на сервизите ми пиши на лично. но сервиз да е в софиа би било желатено.
                              o89 sedem sedem 33 986

                              Коментар


                              • #30
                                От: Re: От: Land Rover Discovery 2 Td5 охладителна система се надува

                                Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                                Гарнитура е със 3 дупки като преди. болтове са нови. втулки са железни - но оригинално за 10п двигател са пласмасови. Болтове са затегнати по книга. прбо килограмите и после на градуси. од среда на вн по схема.
                                На Диско е схитпартс само задна чистачка. всичко друго е орифиналнно или ОЕМ. за двигател купувам од англиа Turner Engineerin
                                Гарнитура е Elring, Болтове са AMC. цена за гарнитура и болтове е почти 300лв.
                                И при мен е така, гарнитура Елринг, комплекта други гарнитури по главата също Елринг, нови болтове и има един комплект - ремонтен за глава, той вече е Бритпарт, друго предлагане няма. Пазарувано от Айлънд 4х4. Търнър Инженеринг са ми скъпи.
                                Сервизът е в Пловдив. Сервизът за глави също. За София нищо не мога да кажа.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-05-18, 17:08.
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X