Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ауди А8

    Какво Ауди А8 до 2002г:

    1. 2.8 бензин с ръчни скорости или
    2. 2.8 бензин с автоматични скорости или
    3. 4.2 бензин с автоматични скорости или
    4. друга комплектация

    Интересувам ме каква комплектация на въпросната кола е сполучлива и има ли въобще такава?И
    ма ли здрава автоматична трансмисия?
    Как е съединителя и ръчните при бензина и при дизела?
    4.2 - дали има изхранване, дали разхода му на бензин/газ/метан няма да е прекомерен?


    Целта е въпросното возило да е личен, който ще се ползва ежедневно, но без голям пробег. Принципно предпочитам БМВ-та, но от корабите А8-цата много ми допада. Ще се търси нещо, което да става за каране, а не за кокошарник. Ще трябва да се газифицира!

  • #2
    От: Ауди А8

    Ауди е хубав автомобил. Само не търси икономичност , няма да намериш.

    Коментар


    • #3
      От: Ауди А8

      Няма лошо окомплектоване. Има лошо сервизно обслужване. То е резултат разбирасе от изпълнения подобни на газифицирането, или пък на влагането на китайски части. Ако не ти е по джоба да поддържаш премиум марка автомобил се насочи към нещо друго.

      Коментар


      • #4
        От: Ауди А8

        Имам приятел с такова, но дизел, автомат. Много мощна кола. Обаче...метна се в някаква съвсем безобидна квартална дупка. Предна гума на парцал, подбита джанта и потрошен някакъв охладител за горивото, дето върви отпред под краката на пасажера. Колата остава където е, репатрак до сервиза, 40 дена чака части от официалния вносител и в края на краищата се събра в около 3000 евро ремонт, заедно с репатрака. Застраховтелите платиха по каското към 2000 лева. Друго не е пипал по нея, купи си я от Германия на малко над 150 хиляди км, беше 7-8 годишна кола.
        Такова нещо аз не бих си взел, освен ако не ми трябва за имиджово да ми стои пред офиса и да ходя с него на срещи само с най-важните си клиенти. Градският му разход на нафта е над 14/100, на магистрала пада към 9. Бензина най-вероятно ще отиде на поне 17-18 градско.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Ауди А8

          Търсиш премиум кола , обаче да гори малко . Също и да не се чупи - такава кола все още не съм срещал . Ако те притеснява разхода , какво да си помислим за подръжката . 4,2 е добро ,но в града гори само 18 до 22 бензин .

          Коментар


          • #6
            От: Ауди А8

            Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
            Аудие хубав автомобил. Само не търси икономичност , няма да намериш .


            Нямам нереални очаквания, ако това имаш предвид!

            Първоначално публикуван от БориславАнгелов Преглед на мнение
            Няма лошо окомплектоване. Има лошо сервизно обслужване. То ерезултат разбирасе от изпълнения подобни на газифицирането, или пък навлагането на китайски части. Ако не ти е по джоба да поддържаш премиум маркаавтомобил се насочи към нещо друго.


            Като казваш, че няма лошо окомплектоване, дали имаш предвид 2.5TDI приА8-цата?
            По моите критерии не е добрo!

            Първоначално публикуван от ПламенАтанасов Преглед на мнение
            Търсиш премиум кола , обаче да гори малко . Също и да не сечупи - такава кола все още не съм срещал . Ако те притеснява разхода , какво да си помислим за подръжката . 4,2 е добро ,но в града гори само 18 до 22 бензин.


            Колега не търся премиум кола, просто тази ми харесва по някаква причина. Разход 18 до 22 би бил приемлив за града, но имам опасения, че може да е по-висок, затова и 4.2 е на последно място в класацията ми. Не очаквам да не се "чупи", но мотор и автоматични скорости могат да те оставят на пътя без дори най-малкото предупреждение, а този модел не е от вчера и предполагам се знае какво-що!
            За толкова стара кола какво се има предвид като поддръжка: масла, филтри дискове и накладки - не бих пестил от това и не ме притеснява. Амортизация на окачването -и това не ме притеснява. Виж някой завързан проблем с електрониката, механичен приоблем по мотора или скоростите може да те вкара в бокса за дълго, ако това е подръжка - вече ме притеснява!
            Последно редактирано от noname12; 08-05-18, 17:27.

            Коментар


            • #7
              От: Ауди А8

              2,8 автомат бих го задраскал. Ще гори колкото 4,2 и ще е труп. Карах А4 2,6 куатро ръчка и бях много разочарован, вървеше колкото среден клас кола на предно с 1,4-1,6 двигател и под 100к.с.. Беше и с доста дълги скорости което трябва да се отбележи. Все си мисля, че 2,8 ръчка пак ще е труп на А8.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Ауди А8

                Е то на ауди окачването си е живо приключение, ако трябва да се оправя. Много се смях, като гледах ремонта на А6-ца точно по ходовата част, бях отишъл за смяна на масло в сервиза на приятеля и ми стана интересно да видя какво ще го прави. Пък на собственика му се ревеше, като разбра цената.
                Ама кеф цена няма!

                Коментар


                • #9
                  От: Ауди А8

                  А8 е на въздушни възглавници и няма много общо с А6 по окачването. По-скоро е аналог на еърматика в МБ, макар, че и тая прилика е малко спорна. Общото е по-скроо в цената на ремонтите, когато нещо измячи.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ауди А8

                    Audi a8 d2 на въздух няма (d3/4 са на въздух). Тази кола трябва да е 4,2, ако е s8 още по- добре. 2,6/2,8/3,7 ги забрави, едните горят като v8 и не вървят, другото е V8, който е спънат, така че 4,2 с 300/340/360кс. Поддръжката е скъпа, V8 моторите греят и изпичат всичко в коша. Това е старата версия (първата) на мотора и е с ангренажен ремък, веригата е само м/у разпределителните валове вътре в главите, не е като следващите генерации с ангренажни вериги в задната част на мотора. Има вихрови клапи които му помагат да се развърта рамномерно от ниски до високи оборити, но им се чупят лостчетата и спира да върви, ремонтира се с части от лада. Капаците на главите текат като на всяко V ауди и без силикон, не става. Купето НЕ е алуминиево и си тежи, така че трябва мотор, душегубите (2,5/3,3) ги забрави

                    ПП- Читаво Ауди А8 д2 под 6/7000 лв ще е трудно, читавите С8ци са около 8/9 000лв.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ауди А8

                      Преди 15 години, в един известен сервиз за автоматични кутии в София, тия Аудита бяха най-редовния клиент и то не за обслужване. А сервиза не беше профилиран по марки и правеше всякакви кутии (работи и до днес).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ауди А8

                        Ауууу...извинявам се, не видях, че за Д2 става дума. Чета си го "от 2002" вместо "до 2002".
                        Такава антика и на картинка не ти трябва.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ауди А8

                          Ах, то пък D3 е цвете за мирисане. Брави, модули, компонент протекшън, гадна пластмаса, гадни кабели, вериги, FSI мотори, пълно щастие. Аз Ауди след 95година не бих си причинил.
                          ПП- приятел си купи миналата година С8 Д2 фейс. от Германия си я докара, за 6к евро, до момента май е прехвърлил 20к лв

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ауди А8

                            Така става обикновено. Тези коли...който е насипал 70-80 хиляди евро в тях като нови, си е направил сметката колко, къде ще кара и за колко време ще си ги върне. Съответно-масово машините са убити от каране. А моторите на ни едно ауди от тия години, пък и от следващите, нямат репутацията на милионници.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ауди А8

                              Колите нямат проблеми, изкарали са си живота при първия и втория собственик, минали са 500 000км и са се изплатили. Проблема е, че българина ги купува на 160 000 РЕАЛНИ. И започва да хули, няма как премиум на 15години и повече години, да има ресурс като нов.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X