Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ауди А8

    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
    А защо не погледнеш S6, с 4.2 мотора е и ше върви доста по добре от А8.
    Мой близък направи точно тази схема.
    Уж е доволен.6-цата е комби.Лично на мен 8-цата седан ми харесва повече.Доколкото може да ми хареса въпросната марка, де.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • #32
      От: Ауди А8

      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
      Позаглеждал съм и S-класи, но нещо не ме грабват.
      Ауди S8 е друга бира, но не е за всеки, така че и там стоя на страна.
      Мой близък по неволя се сдоби с А6 2.5TDI V6 и е пълен шит, постоянно прави проблеми и как се движи още не ми е понятно.

      Имайте предвид, че карането на пропан-бутан не е измислено в България, така че всеки сам си преценява.
      Ако си мислиш за 2.5 TDI прочети тук и си помисли пак - "Аз ремонтирам душегуб". При регулярна поддръжка тоя мотор, колкото и да го плюят, обаче е милионник.
      Имам приятел с D2 4.2 автомат - взема и душата на тая кола, джелатин е, ама като се счупи нещо си я оправя. Не е евтино. И не я кара на газ.
      2.8 мотора е стар, чугунен блок, докато 3.7 и 4.2 (тоя от D2 е 300 и 310 коня, а в D3 е 335) са с алуминиеви блокове с покритие. Надрано ли е покритието се постигат едни интересни разходи на масло от литър на 500-700 km. Покритието не се възстановява, а ризи в алуминиев блок се набиват по-трудно. То самото набиване е лесно, но смятането със стегнатостта е играта.
      300/310 коня е с ангренажен ремък, който върти и разпределителните валове и е отпред, докато 335 коньовия е с вериги и те естествено са отзад, като e и на 3.0/4.2/6.0TDI и на 3.2/4.2/5.2FSI. И както си се сетил - да, мотора се вади от коша.
      На 335 коньовия (слага се и в S4B6) газоразпределението, демек веригите, е към 3500-4000лв. Сменяш обтегачите и след 20-25k км пак почват да се чуват при палене. Из щатите добавяли едни допълнителни маслени помпи, които да закарат масло по-бързо до обтегача при палене, ама ... грездей е.
      Окачването си е стандартните алуминиеви носачи, които са за аутобана у Немско, а не за дупките в нашата мила Татковина. Разбиват се защото мотора е изцяло пред предния мост. То така са всички надлъжни мотори на Ауди. То всъщност напречните са по-малко де - А2, А3, ТТ.
      Системата куатро ... аз и се радвам много. Тук е с разпределение 50/50 - казват, че има тенденция да недозавива. Аз ти го потвърждавам. След 2008-ма я направиха 40 преден/60 заден мост и съм чувал, че е пооправено пътното поведение.
      Кутиите са слабо място. Ауди ръчка - никога! Поне за мен, еле с голям мотор. Слагат едни къси скорости, и се чудиш що аджеба караш 3000 кубика 220 коня със 140 на 3600 rpm, при положение, че автомата на 3000 rpm си на 160. Автоматите ... ми и те си имат ядове ...

      Сякаш засега това.

      Коментар


      • #33
        От: Ауди А8

        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
        Дълга тема си пуснал ще я прочета по-нататък. Във всеки случай благодаря за информацията!

        За А6-цата 2.5ТИ впечатленията са ми следните: Хубаво здраво купе с приятни материали, като изключим копчетата, които се изтъркват и имат бяла основа. Картера при тази генерация е ниско, което не кореспондира с куатрото. Ремонтирания автоматик не изкарва повече от 40к - до момента два пъти е правен.

        Ако мотора му беше като 3.0d на БМВ и скоростите бяха читави колата щеше да е чук.

        Коментар


        • #34
          От: Ауди А8

          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
          А защо не погледнеш S6, с 4.2 мотора е и ше върви доста по добре от А8.
          Интересна тема - мога от личен опит да споделя, аз постъпих точно така преди почти 2г. Бях решил да си взема "истинска" кола която да мога да карам без да вися по сервизи постоянно. Дълго ще е - но който го прочете може да си спести време и пари ако реши да купува.
          Защо Ауди S6 4.2 (C4) - истинско 4х4, здраво окачване комфортно бих казал за кола преди 2000г. топ изпълнение. Колегите с Мерцедес да не се обиждат те нямат версия с истинско 4х4. S6 което е 2.2 петак с турбо мотора - карат ги на газ но не мисля че са най-доволни. Моя мотор е стар от Ауди V8 e, всеки знае че е дуракоустойчив. Бях наясно че без газова уредба тази кола е паметник в гаража.
          Да уточня никога не съм притежавал тази марка и не съм облъчен, по темата. Има и версия с 2,8 мотор но казано честно ми изглежда слабичък. Много ми харесва коментираното тук А8, но който е имал знае как седи въпроса с частите.
          Колата я взех в уникално състояние - има няколко леки ръжди, без сериозни, козметично всичко е издраскано включително тавана но няма нито един сериозен удар. Салона е в много добро състояние на кола на над 20г. и сигурно 400 000 пробег. Купих я от автотърговец който след много време я свали от 9000 или 8000 на 4500, след като е взел катализаторите и още той знае какво от нея.........
          До тук за почти 2г. вече ми струва 14000, да споделя какво остава: пълно пребоядисване, смяна предно стъкло в този момент, сълзи масло от мотора ниско долу и мирише на бензин в купето много рядко - труден проблем за диагностициране - още 4000 в пари, но не мога да спра колата / от 7 месеца по-новата с 10г. кола влиза и излиза от сервиза нон стоп ....../
          Първото обслужване беше 2000 - много евтино за Ауди, но неочаквано скъпо по моите предварителни разчети....
          Който се реши на подобна стъпка да е подготвен че от купуването до привеждането във вид за дългосрочна употреба му предстоят около 20000лв. и много нерви и обикаляне. Ако има умения сам да прави повечето ремонти - това е друга бира.
          Какво получих - съвсем честно, уникална кола, без да преувеличавам. Когато я докарах в гаража жена ми полудя . След 6 месеца ремонти реших да я повозя, на излизане от подземния гараж се размигаха всички лампи по таблото и ми беше казано: "нормално хората ги изхвърлят ние ги купуваме". Сега не дава дума да се каже, особено след като зимата видя как седи в снега, сама нарича нейния Рав4 паркетник. Като поддръжка - извън S-овите неща които са спирачната система / сервотроник / и двигателя, частите са много евтини. Окачването е здраво елементарно и много евтино.
          Разхода е градско 25-30 зима/лято, извън града 17 на газ.
          Ако трябва да бъда честен, сега ако се върна 2г. назад няма да го купя, не че за тези пари мога да кажа какво щях да взема, но колкото и здрава и качествена да е една кола след определени години си става екзотика и хоби.

          Коментар


          • #35
            От: Ауди А8

            Да добавя към предния пост. Личен опит на 24 годишна 124-ка, на която нищо не и е като на нормална 124-ка. Вече няма хора, дето помнят по тая кола кое как се прави. Чувам все по-често - аз такива стари коли не съм правил, не знам какво да я правя. Или култовото - аз тия отдавна съм спрял да ги правя. Говоря за електроника, механиката е лесна. За елементарни неща се въртиш със седмици. Годините си казват своето, каквато и велика кола да е била навремето.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Ауди А8

              Първоначално публикуван от Bouns Преглед на мнение
              Защо Ауди S6 4.2 (C4)
              С тази разлика че вече C4 S4 приличащо на кола под 8/10 000лв вече няма, а читаво куаттро под 5 000лв също няма. Идиото пригодни са, ама имат дребни части и тънкости които нямат намиране и трябва да си ги правиш сам.

              Малко цени на С-ковите части
              - Предна броня 600/800 (като дебнеш в момента на пускане на обявата да я купиш, без да се пазариш, защото след 30мин я няма)
              - калници по 300лв (пак дебнеш)
              - подкалници 100лв
              - Бленда на задния капак 6/800лв (с късмет)

              Тези коли са вече като за хоби, кеф, колекция.

              Коментар


              • #37
                От: Ауди А8

                Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                Ако си мислиш за 2.5 TDI прочети тук и си помисли пак - "Аз ремонтирам душегуб". При регулярна поддръжка тоя мотор, колкото и да го плюят, обаче е милионник.

                .
                Първо статията показва какви са резултатите на принципа проба-грешка и амбиция в комплект тотален не професионализъм. Че гроздето е "кисело" и "горчиво" знам от житейски опит с някой дейности.
                Тези тотално отричани мотори при грамотно обслужване са учудващо (живучести) и милиона не ИМ се опира, а с по голямата турбина кораба си върви доста прилично. След поредица от аварии в тези мотори и много нерви се оказа ,че проблемите не са във валове, кобилици,повдигачи,тарелки и т. н. набедени чаркове...................,а трябва компетентно познаване и на маслената система .
                Смяната на "консумативите" е на около 100.000 км и при 200лв труд за предница и толкова за ремъци и ролки не мисля ,че е по скъпо от другите в "класа".

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X