Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ауди А8

    W140, последни години производство, 3.2 бензин, поддържана (ще струва 25к лв поне на финала).
    20 газ, не се чупи, не е особено скъпа за ремонти.
    Няма сериозни капризи.

    Високо качество на изработка, сериозна возия, класическа визия (не е по вкуса на всеки).


    Коментар


    • #17
      От: Ауди А8

      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
      W140, последни години производство, 3.2 бензин, поддържана (ще струва 25к лв поне на финала).
      20 газ, не се чупи, не е особено скъпа за ремонти.
      Няма сериозни капризи.

      Високо качество на изработка, сериозна возия, класическа визия (не е по вкуса на всеки).
      Всичкото вярно, ама да е S500 и да е без газова. Взимаш една ‘97 или ‘98 и се возиш като пощурял. Имаме няколко такива в семейството. Ама бензиностанцията не трябва да те впечатлява.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        От: Ауди А8

        И аз така си мисля. Човек, като си купува лимузина, не би трябвало да си мисли за разходи за ремонт и гориво. Иначе, си взима Нисан Примера с двигател GA16DE и си свирка.
        П.П. Имам ги 2, та затова знам...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #19
          От: Ауди А8

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Всичкото вярно, ама да е S500 и да е без газова. Взимаш една ‘97 или ‘98 и се возиш като пощурял. Имаме няколко такива в семейството. Ама бензиностанцията не трябва да те впечатлява.
          Какво й е на газта?
          500 или 320 е мммм, да кажем, въпрос на вкус. Има плюсове и минуси и при двата мотора, по-запазената е верният отговор.


          Коментар


          • #20
            От: Ауди А8

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            Какво й е на газта?
            500 или 320 е мммм, да кажем, въпрос на вкус. Има плюсове и минуси и при двата мотора, по-запазената е верният отговор.
            Не знам какво и е на газта, тук си ги караме на 98 октана. Ама в България явно има проблем- през ден чета “газовата”....
            И е въпрос на вкус докато не се наложи да изпреварваш на късо. Тогава вкуса няма нищо общо. И 320 има в семейството. Ами като се кача на него, все едно тегля ремарке. Ама няма да споря де, всеки си знае за себе си.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Ауди А8

              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
              Какво Ауди А8 до 2002г:

              1. 2.8 бензин с ръчни скорости или
              2. 2.8 бензин с автоматични скорости или
              3. 4.2 бензин с автоматични скорости или
              4. друга комплектация

              Интересувам ме каква комплектация на въпросната кола е сполучлива и има ли въобще такава?И
              ма ли здрава автоматична трансмисия?
              Как е съединителя и ръчните при бензина и при дизела?
              4.2 - дали има изхранване, дали разхода му на бензин/газ/метан няма да е прекомерен?


              Целта е въпросното возило да е личен, който ще се ползва ежедневно, но без голям пробег. Принципно предпочитам БМВ-та, но от корабите А8-цата много ми допада. Ще се търси нещо, което да става за каране, а не за кокошарник. Ще трябва да се газифицира!
              Бягай МНОГО надалеч от тези аудита, защото освен кошмарните и скъпи ремонти по окачване / предно и задно /, мотори, скорости работата по купето при евентуален удар може да ти стъжни живота с тези алуминиеви панели, които са много здрави и добре укрепени, но за ремонт... само оригинални от Ауди и цените са............... Общо взето излишно усложнен и скъп за ремонт автомобил, който не предлага нищо повече от S и 7er освен едно куатро.. Не случайно и цените им са по 2000лв.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #22
                От: Ауди А8

                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                И аз така си мисля. Човек, като си купува лимузина, не би трябвало да си мисли за разходи за ремонт и гориво. Иначе, си взима Нисан Примера с двигател GA16DE и си свирка.
                П.П. Имам ги 2, та затова знам...
                Съгласен почти, защото дори един нисък клас автомобил може да ти направи дупки в джобовете, а една лимузина примерно от правилните може да не ти досажда с нищо друго освен масла, филтри и гориво. Това понеже карам и S и други автомобилчета и категорично за гондолата давам най-малко...
                Real Recognize Real

                Коментар


                • #23
                  От: Ауди А8

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Не знам какво и е на газта, тук си ги караме на 98 октана. Ама в България явно има проблем- през ден чета “газовата”....
                  И е въпрос на вкус докато не се наложи да изпреварваш на късо. Тогава вкуса няма нищо общо. И 320 има в семейството. Ами като се кача на него, все едно тегля ремарке. Ама няма да споря де, всеки си знае за себе си.
                  Не, няма проблеми - просто е по-икономично на газ. Не е въпрос на стандарт и други отвлечени дефиниции, а на елементарна логика и липса нанпритеснение какво ще каже опашката на бензиностанцията.
                  Вероятно с 500 ще е по-добре изпреварването (моят 500 не е на S класа, та нямам база за сравнение), но е въпрос на адаптация - с 500 коня ще се изпревара още по-лесно.

                  Поне за мен - най-запазеният екземпляр, при равни други условия.


                  Коментар


                  • #24
                    От: Ауди А8

                    От тези години 1997-2002 коя премиум каляска седан с 4х4 си заслужава?

                    Е-класата според мен е сносна откъм екстри и ремонтите не би трябвало да са скъпи като на S-класата.

                    Масово 4х4 са Е-320.

                    Ц-класата пък е много малка откъм обем и не ставa за семейно возило.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ауди А8

                      Ако трябва да е 4х4, бих си купил A6 C4 2,8 193кс или 2,2т 94/5 година.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ауди А8

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        От тези години 1997-2002 коя премиум каляска седан с 4х4 си заслужава?

                        Е-класата според мен е сносна откъм екстри и ремонтите не би трябвало да са скъпи като на S-класата.

                        Масово 4х4 са Е-320.

                        Ц-класата пък е много малка откъм обем и не ставa за семейно возило.
                        Ако трябва да избирам между А8 и C/S/E 4х4 на Мерцедес с 5 крака и 6 ръце за Мерца, просто това Ауди.....
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ауди А8

                          А защо не погледнеш S6, с 4.2 мотора е и ше върви доста по добре от А8.


                          Коментар


                          • #28
                            От: Ауди А8

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Не знам какво и е на газта, тук си ги караме на 98 октана. Ама в България явно има проблем- през ден чета “газовата”....
                            И е въпрос на вкус докато не се наложи да изпреварваш на късо. Тогава вкуса няма нищо общо. И 320 има в семейството. Ами като се кача на него, все едно тегля ремарке. Ама няма да споря де, всеки си знае за себе си.
                            Брата на жена ми, който от 1998 г. е при Вас, зад голямата вода, и той след като повече от 12-13 години кара голф, /купил го е чисто нов/ сега си купи ПриМус... Защо ли?
                            А в КМБ, като ти се налага да изминаваш всекидневно доста километри най-разумния компромис е LPG.
                            А достатъчно мощния автомобил /в моя случай 5,7 Хеми/ и на газ върви достатъчно и даже когато тегля хатформа, стига да имам място м/у автомобилите изпреварвам "на късо".
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ауди А8

                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              Ако трябва да избирам между А8 и C/S/E 4х4 на Мерцедес с 5 крака и 6 ръце за Мерца, просто това Ауди.....
                              Махни С-то..
                              С идва от Compact, та си е компактно вътре, де.

                              Иначе си прав!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ауди А8

                                Позаглеждал съм и S-класи, но нещо не ме грабват.
                                Ауди S8 е друга бира, но не е за всеки, така че и там стоя на страна.
                                Мой близък по неволя се сдоби с А6 2.5TDI V6 и е пълен шит, постоянно прави проблеми и как се движи още не ми е понятно.

                                Имайте предвид, че карането на пропан-бутан не е измислено в България, така че всеки сам си преценява.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X