Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро с ръждясало шаси искам съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро с ръждясало шаси искам съвет

    Здравейте имам една дилема .. какво да правя с танка с който се сдобих наскоро
    Историята на кратко живея в Англия случайно спечелих на търг Мицубиши Шогън английското име на Паджеро. 2.8 дизел дългата база 2000г. 7 местен танк
    На пръв поглед е идеален външен вид салон всичко е ок. Двигателя е на 110000 мили за англия е нищо и е обслужван редовно.. проблема дойде като погледнах отдолу много ръжда навсякъде. Мисля че е каран в солена вода и това е предизвикало тази корозия.
    Та сега се чудя какво да го правя, мисля да го прибирам в БГ защото тук ще ми излезе златен да го оправям и няма да мине преглед.. трудно ще го продам и няма да му взема парите. Идеята ми е да го пооправя в БГ и може би да го запазя за себе си. Кефи ме много корава машина като изключим какво се случва отдолу. Има и теч на нафта като спра капе малко след като изключа мотора спира. Някои маркуч е нацепен предполагам. Не е каран дълго време стоял е някъде. Качвам няколко снимки да видите какво е положението.. моля споделете има ли оправия и струва ли си да се захващам?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180507_142630.jpg
Прегледи:1
Размер:587.6 КБ
ID:6146278
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180507_142603.jpg
Прегледи:1
Размер:424.8 КБ
ID:6146279
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180507_142557.jpg
Прегледи:1
Размер:278.8 КБ
ID:6146280
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180507_142533.jpg
Прегледи:1
Размер:228.8 КБ
ID:6146281
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180507_142513.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:6146282
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180507_142510.jpg
Прегледи:1
Размер:363.8 КБ
ID:6146283
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180507_142857.jpg
Прегледи:1
Размер:399.7 КБ
ID:6146284

  • #2
    От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

    Първоначално публикуван от Kenta Преглед на мнение
    ... Качвам няколко снимки да видите какво е положението.. моля споделете има ли оправия и струва ли си да се захващам?
    Шасито изглежда много зле, та оправия може и да няма. А и да има някаква, ще е много главоболна и ще е само за някакво закърпване на положението.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

      От това което се вижда, не е само ръжда, а направо си е изгнило.
      За да станат нещата, ще трябва да се разделят шаси от купе. Задължително пясъкоструене, и тогава изграждане на липсващите части от шасито. Не че е невъзможно, но кой, къде и колко, са въпросите на които ще трябва предварително да намериш отговор.
      Защо не си легнал под него, преди "случайно" да играеш на търга?

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

        Не се занимавай с глупости , разглобяване и на части , но не мисля че ще си изкараш парите дори за пътя до България
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Шасито изглежда много зле, та оправия може и да няма. А и да има някаква, ще е много главоболна и ще е само за някакво закърпване на положението.
          Определено подкрепям колегата. На пръв поглед шасито "мяу". 100% сигурно е че ако вземеш секач и малкото чукче ще зиЙнат още безбройни дупки по шасито. Моя съвет е да го дотътриш до България, МНООГО ВНИМАТЕЛНО без да теглиш каквото и да било и тук да го пуснеш на части. Г/д да си избиеш парите.

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

            Според показаното на снимките, дори транспорта до България може да стане само на автовоз и то при положение, че не се разпадне , докато го качват на него. Стига ти номера на рамата да не се чете и си до там. Дето се вика, дори по някакво чудо да го дотъркаляш до тук, никой тенекеджия няма да си затвори сервиза с тоя чиреп за 1-2 години, да не говорим за финансовото бреме, което ще те налети. Отървавай се на местна почва от него, каквото и да ти струва.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

              Това шаси е аут. Тоталка. Няма смисъл.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

                Колега намери някое паджеро ( или копие ) дето се дава на части, вземи му шасито и си настани твоето отгоре - това може би ще ти е най-изгодния начин ( ако реално проблема е само шасито ) Иначе и на части е опция.

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

                  Това нещо няма регистриране в БГ, вместо номер на рама имаш дупка. Отделно е малко преди да се разпадне.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

                    Колега ако още имаш преглед го продаи в Англия и пиши в договора sold is seen....надявам се че не си дал повече от 500 за това....
                    0-

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Според показаното на снимките, дори транспорта до България може да стане само на автовоз и то при положение, че не се разпадне , докато го качват на него. Стига ти номера на рамата да не се чете и си до там. Дето се вика, дори по някакво чудо да го дотъркаляш до тук, никой тенекеджия няма да си затвори сервиза с тоя чиреп за 1-2 години, да не говорим за финансовото бреме, което ще те налети. Отървавай се на местна почва от него, каквото и да ти струва.
                      Паджерото към момента е с валиден английски преглед до 6 юни. Как е взет - не ме питай, взет е от втория опит, като при първия ясно е отбелязана сериозна корозия и не е пуснат на прегледа.

                      На английска кола, ако по прегледите изобщо е спомената корозия, тя обикновено е сериозна, а когато е била повод да не мине преглед, нещата вече са неспасяеми, като на снимката.

                      Отделно дето аз поне возило толкова пъти връщано от преглед посмъртно няма да купя, независимо от видимото състояние. Това говори много за мърлячите които са го експлоатирали. Това от 2006-та до 2017-та е връщано от преглед 10 (десет) пъти - почти всеки преглед е взимало от втория опит.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        От това което се вижда, не е само ръжда, а направо си е изгнило.
                        За да станат нещата, ще трябва да се разделят шаси от купе. Задължително пясъкоструене, и тогава изграждане на липсващите части от шасито. Не че е невъзможно, но кой, къде и колко, са въпросите на които ще трябва предварително да намериш отговор.
                        Защо не си легнал под него, преди "случайно" да играеш на търга?
                        Колега онлайн играх .. на снимки е идеален и от пръв поглед също вън и вътре.. нямаше как да го видя отдолу. Това е вариант ще проуча кои и колко ще излезе.. гледам болшинството тук ми казват да се оттърва ще се губят пари явно набутал съм се здраво.
                        Иначе вчера го прибирах минах 300км мотора е идеален мърка всичко си му работи за това ми се искаше да видя какви може да са вариантите. Това с новото шаси също е идея. Но ако ще се правят ремонти задължително в БГ тука абсурд просто.
                        Колко би струвал цял за части в България.?

                        Да така е проблема беше че номера беше скрит неможах да го проверя а и като цяло аз бях тръгнал микробус да купувам .. на това цъкнах един път и взех че го купих даже не видях коя година е като наддадъх на търга ��
                        Последно редактирано от CarTest™; 08-05-18, 14:29.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

                          Първоначално публикуван от Kenta Преглед на мнение
                          Колега онлайн играх .. на снимки е идеален и от пръв поглед също вън и вътре.. нямаше как да го видя отдолу. Това е вариант ще проуча кои и колко ще излезе.. гледам болшинството тук ми казват да се оттърва ще се губят пари явно набутал съм се здраво.
                          Иначе вчера го прибирах минах 300км мотора е идеален мърка всичко си му работи за това ми се искаше да видя какви може да са вариантите. Това с новото шаси също е идея. Но ако ще се правят ремонти задължително в БГ тука абсурд просто.
                          Колко би струвал цял за части в България.?

                          Да така е проблема беше че номера беше скрит неможах да го проверя а и като цяло аз бях тръгнал микробус да купувам .. на това цъкнах един път и взех че го купих даже не видях коя година е като наддадъх на търга ��
                          За части грубо можеш да му вземеш към 2000/2500 лева в зависимост от това кои части в какво състояние са. Но да кажем, че ВСИЧКО по ходовата част отпада. Евентуално ако кожусите на мостовете са здрави може да заминат и те или само дифовете. Предните се търсят. Двигател + помпа + турбо, едрогабаритните части, ако са здрави - врати, стъкла и механизми за тях. Водни/климатични радиатори и евентуално скоростите с раздатката. Г/д това са продаваемите чаркове и при това имай предвид, че няма да стане за месец а може и години да минат докато замине всичко. А горивото до БГ нали знаеш с този кораб колко ще ти струва, да кажем ако се прибереш без да се разчекне по пътя или без да аварираш заради нещо друго.
                          Така, че както те посъветваха, дори и със загуба гледай да се отървеш от него на местна (Английска) почва. Разликата я преглатни като ц.енен урок.


                          Поздрави !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

                            Първоначално публикуван от Kenta Преглед на мнение
                            Колега онлайн играх .. на снимки е идеален и от пръв поглед също вън и вътре.. нямаше как да го видя отдолу. Да така е проблема беше че номера беше скрит неможах да го проверя...
                            Кола на търг в UK със скрит номер значи че продавача нещо скатава. Дали годината на регистрация или както в случая историята на прегледите или нещо друго - все тая. Скрит номер = силно миризлива работа.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паджеро с ръждясало шаси искъм съвет

                              Както са казали момчетата по-горе отървавай се по-най бързия начин от това нещо по какъвто и начин да намериш ! Всичко друго с цел възстановяване или печалба от части , клони към мазохизъм .
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X