Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

    Имам две такива съединения, които пропускат. Едното е на газовата а другото е хидравлично. Да ги стягам повече е леко страшно та очевидно ще трябва нещо друго да се прави.

    Въпроса е имам ли шанс да сменя буренцето/лещата или ще трябва да се премахне заедно с част от тръбата?

  • #2
    От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

    На газовата съм сменял такъв пръстен-не срещнах някакви проблеми.
    Хидравлично съединение с такава връзка обаче ми е малко съмнително. Това не държи кой знае какви налгания.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

      Хм, как измъкна пръстена? След първото стягане той определено се впива в тръбата/щуцера на която е нахлузен. Не виждам как мога да го извадя без да повредя сериозно повърхността под него, което най вероятно значи че новия няма да уплътни.

      Коментар


      • #4
        От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

        Скъсяваш тръбата като режеш след буренцето.Надяваш ново и стягаш,надявам се тръбата да има аванс.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

          И аз така-отрязах след пръстена, сложих нов пръстен и стегнах обратно тръбата. При мен проблемът беше при сондата. По някаква причина поплавъкът и се счупи вътре в бутилката и непрекъснато дрънчеше. Сондата смених лесно, но след това започна да изпуска газ от пръстена, та се наложи и неговата смяна.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

            Да въпроса е дали може да стане без скъсяване на тръбата, т.е. да се премахне само пръстена.

            Коментар


            • #7
              От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

              Ако няма как да скъсиш тръбата, може да калайдисаш лещата и част от тръбата, но си е откровена цигания.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                Да въпроса е дали може да стане без скъсяване на тръбата, т.е. да се премахне само пръстена.
                Не
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Ако няма как да скъсиш тръбата, може да калайдисаш лещата и част от тръбата, но си е откровена цигания.
                  Хахаха е да калайдисването си е циганска работа.

                  Защо се очаква да помогне обаче?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                    Защото и двете са сплескани, така ще им върнеш размера. При стягане пак се сплескват(това е идеята за да държи налягане), а калаят е мек. Но както каза колегата си е откровена цигания.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                      Цигания ама ако може да свърши работа ще го пробвам. Че хидравликата ще е сложна за скъсяване на тръба и прочее. Какви са му евентуалните недостатъци освен че е грозна кръпка като концепция.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                        Изчистваш със скочбрайт участъка, подлежащ на калайдисване, вземаш газовата горелка и тинол и си ти. Това в случай, че нямаш друг полезен ход. Дори да махнеш старата леща, тръбата под нея вече е деформирана и няма как новата да уплътни добре. Ако калайдисаш добре няма да изпуска, но по-правилния вариант е да отрежеш тръбата и да го направиш както трябва.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          На газовата съм сменял такъв пръстен-не срещнах някакви проблеми.
                          Хидравлично съединение с такава връзка обаче ми е малко съмнително. Това не държи кой знае какви налгания.
                          При метановите уредби също се използва , а там не е като да няма налягане !

                          Без скъсяване на тръбичката не става !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                            .....Какви са му евентуалните недостатъци освен че е грозна кръпка като концепция.
                            Калайдисаното не се вижда и е универсален метод, другото ти го казаха
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Възможна ли е подмяна на врязващ пръстен (буренце) след монтаж

                              Има няколко модела лещи за съединения тип "Ермето".
                              -едните са БУРЕНЦА , там рязането става след бурето.
                              - вторите са тип "конус с шапка" - там ако не е стягана зверски, може да се мине с рязане под шапката и изчукване на шапката с гайката. Иначе- както първия.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ermeto-end-fitting.jpg
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:5788341
                              - има и трети вид- с о-пръстен на конуса- там става със смяна на пръстена.

                              Важно е при първия и втория тип, при натягане за вкопаване на микрозъбчетата, тръбата да е опряла челно до стъпалото на щуцера и тогава да се стяга.
                              И капка масло в края към гайката, преди стягането- да се лизга.

                              П.П. И точно конусните съединения са за големи налягания- до 500 бара.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X