Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Набита тръба-кое,как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Набита тръба-кое,как?

    Здравейте!
    В двора имам набита една тръба цол и половина.Тръбата е набита преди около 20 години и от тогава стои.Преди няколко дена,реших да сложа една ръчна помпа на тази тръба.Преди да сложа помпата надникнах вътре в тръбата,и видях че има вода на нивото на повърхността.Сложих помпата и след като започнах да помпя,веднага излезе много кална вода.По мои измервания,тръбата е набита към 5,4метра.Въпроса ми е,сега какво да правя?Да помпя с ръчната помпа,за да разчистя наносите долу,или да не се занимавам?Сложих и една стара помпа ''Вида'',но не може да изкара вода,съвсем малко вади и не може повече.Според вас има ли смисъл да се занимавам с тази тръба?Наоколо всички дворове имат вода и то в изобилие.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Набита тръба-кое,как?

    Да не би да трябва да се разработи?
    На село тая тръба е набита преди четирийсе години и оттогаз на ръка и с Видата са изкарани хиляди кубици вода и няма свършване... Наоколо също има.

    Коментар


    • #3
      От: Набита тръба-кое,как?

      Много калната вода сигурно е главно ръждива - от тръбата.

      Коментар


      • #4
        От: Набита тръба-кое,как?

        Ами сигурно трябва да се разработи.Но се чудя дали тези 5,5 метра не са малко и дали не трябва да се набива още малко.Има ли някакъв начин да се разбере,сега вади яко кална вода,която като се утаи и има много фин пясък.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          От: Набита тръба-кое,как?

          Не,не е ръждива,а кална с много фин пясък.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Набита тръба-кое,как?

            Тръбата сигур е поцинкована? Много фин пясъчец си вадя и сега, след толкоз години...

            Коментар


            • #7
              От: Набита тръба-кое,как?

              При наличие на пясък дълбането не е добра идея,по-добре разшири.
              И ще имаш вода в изобилие.
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • #8
                От: Набита тръба-кое,как?

                А , може ли да е по-дълбоко и просто в момента да е затрупана на долу ?

                Коментар


                • #9
                  От: Набита тръба-кое,как?

                  Как да разширя?Да викам хора да правят сондаж с обсадна тръба ли?Иска ми се ако мога да разработя тази тръба и да ползвам водата,всички дворове около мен са с такива тръби и с хидрофори.Просто не знам дали има нужда да се набива още или се нуждае от т.н. разработка....
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Набита тръба-кое,как?

                    Питай съседите,някой може да знае нещо за твоя сондаж.И,каквото помпа покаже...
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Набита тръба-кое,как?

                      виж на каква дълбочина са набивали съседите
                      Последно редактирано от KingofROAD; 08-05-18, 01:33.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Набита тръба-кое,как?

                        Тия тръби някога са набивани по "мокър" метод. Т.е. пуска се вода под налягане в тръбата и се вкарва в земята докъдето може. Водата прокопава пътя надолу, обикновено до първата по-сериозна скала. Има ги и по нашия край, обикновено могат да се видят из градини, които са по деретата на реките или където подпочвените води са много високи. При наличието на вода на 5 метра можеш всичко. Не виждам какво те притеснява, освен ако не държиш задължително да ползваш точно тази тръба.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Набита тръба-кое,как?

                          Тръбата не е набивана по мокър метод,а по скоро обратното-по сух.Аз имам спомени като я набивахме преди,какво се правеше.На самата тръба се вкарваше един голям топуз с две дръжки,под топуза една скоба,двама човека вдигат топуза колкото могат и го засилват да блъска по скобата.Така тръбата,малко по малко влиза в земята.Водата във всеки двор е на различно ниво,6,8,10 метра.По права линия на 3 метра от тръбата,има голям кладенец който използвам за напояване,той е дълбок 3 метра и водата сега е на 1,5 метра от повърхността.Държа да ползвам тази тръба,ако има вода,иначе трябват по едни 80 лева на метър и идват сондьорите,но там говорим за едни 800 лева.А ако тази тръба може да се ползва,защо не.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Набита тръба-кое,как?

                            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                            .....По права линия на 3 метра от тръбата,има голям кладенец който използвам за напояване,той е дълбок 3 метра и водата сега е на 1,5 метра от повърхността.Държа да ползвам тази тръба,ако има вода,иначе трябват по едни 80 лева на метър и идват сондьорите,но там говорим за едни 800 лева.А ако тази тръба може да се ползва,защо не....
                            Аз на твое място просто ще си ползвам и занапред кладенеца , а със спестените 800 лв. ( за сондаж на 3 м. от съществуващия водоем) ше си купя гуми за джипката
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Набита тръба-кое,как?

                              Когато помпиш с ръчната помпа спира ли да вади вода или не спира а само е кална.
                              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                              0896 846 246

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X