Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Набита тръба-кое,как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Набита тръба-кое,как?

    Не разбирам какво ти е питането.За да закачиш ръчна помпа,значи я обезвъздушаваш,щом я обезвъздушаваш,значи тръбата е херметична и вода има,ако няма вода долу,пак няма да я обезвъздушиш,дори и тръбата да е херметична.Ако питаш колко вода (дебит)дава,пускай помпа.Ако питаш как става,закачваш една центробежна от типа вида 3-4-5 и т.н Отгоре стои ръчната.Сигурен ли си че обезвъздушаваш електрическата помпа.Нея вероятно я връзваш на Т спрямо набитата.Съветвам те за разклонението да ползваш полиетиленова тръба посредством която да окривиш помпата леко да вирне задника,защото остава въздух и само си мислиш че си я обезвъздушил.Ако познаваш тая помпа,то по звука се познава дали има въздух.Успех.

    Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Набита тръба-кое,как?

      Абе я хващай дръжката и помпи яко. Ще се разработи. И тая стара помпа Вида не се знае в какво състояние е. Имахме навремето такава и искаше всеки път обезвъздушаване, има там една лоена набивка дето се скапва с времето. Абе не си е работа. Сега е пълно с нови китайски помпи, които са много по-хубави от тая Вида.

      И аз имам сондаж на 6 м. с обсадна тръба Ф110. Въртяхме го на ръка с баща ми с винт и удължения. Още не съм го разработил. Но баща ми през годините е правил поне 4-5 такива сондажа. Водата започва на 4 м, а на 6м никога не е свършвала. Това на 100 м от р. Марица.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Набита тръба-кое,как?

        Идеята ми е,ако може да прочистя тази тръба и да сложа хидрофор.Не става да го сложа в кладенеца,понеже там водата е много застояла и мирише на застояло.Като помпя ръчната помпа вади вода,но не мога да пусна електрическата,а уж я обезвъздушавам.Та не знам дали ме тръгва защото няма достатъчно вода,или проблема е в ообезвъздушаването.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #19
          От: Набита тръба-кое,как?

          Като помпя с ръчната помпа,водата не спира,само да има кой да помпи.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #20
            От: Набита тръба-кое,как?

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            ...Не става да го сложа в кладенеца,понеже там водата е много застояла и мирише на застояло....
            Мирише , щото е застояла . Пробвай първо да видиш каква е след 2-3 яки поливки . Впрочем , от кладенеца с каква помпа вадиш вода ?

            ПС. ..все пак : "стара Вида" е доста обширно понятие . Във всеки случай колкото и да е мощна- дебитът в тръбата в момента и е недостатъчен ( ако изобщо е изправна) . Иска си най малкото "разработване" с ръчната ... ако има кой да помпа де , както казваш
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-05-18, 11:01.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Набита тръба-кое,как?

              Изчисти си кладенеца, Владо ти каза как, хвърли му и някакъв препарат за дезинфекция. Затвори го хубаво и си ти. Всичко е много по- лесно и ефективно, правиш каквото се сетиш после.
              пп за тръбата- вдигни изходния маркуч високо, да е по- дълъг и пълен. На ръка няма да я прочистиш.
              Последно редактирано от veskov; 08-05-18, 11:12.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Набита тръба-кое,как?

                Хм, не знам как го правиш... Значи, пробвай ако можеш, /или най-добре с помощник/, помпиш яко с ръчната и едновременно пускаш Видата. Така пробвал ли си? Щом изкарваш ръчно, електричката ако е наред трябва и тя да изкара...

                П.п. Нищо лошо няма в лоената набивка, само отвреме навреме трябва да се добавя и да се притяга. Говорих си тука с един спец точно по тия неща и той ми препоръча точно за тия условия /с финия пясъчец/ да си карам с баба Вида и да си имам лоена набивка у чекмеджето Верно че досега няма издънка...

                П.п.п. Да, точно така е набивана и нашта - с топуза отгоре и бързо става.

                Коментар


                • #23
                  От: Набита тръба-кое,как?

                  От кладенеца вадя с помпа на поне 25 години,само миналата година и смених всички лагери,центробежния регулатор,и вместо лоена набивка,я направих с две семеринги.
                  Има малко развитие,както ми препоръча Анатоли,леко надигнах задницата на помпата и тръгна на няколко пъти за по една минута,течеше като ракиен казан и спира,започва да къркори-явно няма достатъчно вода.
                  Кладенеца е 3 метра в диаметър,дълбок около 2,5 метра,зидан с камъни,отгоре залят с бетонна плоча.Замислям се ако го опуша хубаво отвсякъде да не могат да влизат разни мишки и други гадини дали няма да мога да го ползвам.Естествено като направя две три яки поливки,както каза Владо.И да сложа някаква химия за дезинфекция.......
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Набита тръба-кое,как?

                    Изкопай около него и бетонирай плътно в дълбочина 25-30см. Бих изкопал и бетонирал до него подходяща шахта за помпата, хидрофора и разните автоматики. Над земята нямаш нищо, освен ако искаш нещо декоративно. А и не е труден за пълно почистване от човек и една по- мощна помпа.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Набита тръба-кое,как?

                      И аз съм така.Освен че отгоре не се вижда нищо и не пречи,зимата хидрофора си работи безпроблемно до -18 градуса ,по студено не е ставало.

                      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Набита тръба-кое,как?

                        Ako има помийни ями наблизо е плитък за ползване за пиене . На село цял живот ползваме кладенец за поливане , пиене и т.н. , но е дълбок над 7 метра и никога не е миришел . Според мен лоената набивка е по-добре от семеринги . Имаме две над 30 годишни помпи и винаги са работели с лоена набивка , притягане от време на време , смяна не знам дали и един път в годината и работа ( в повечето случаи за поливане ) .Кладенеца е една коруба над земята , с капак и досега нищо не е влизало в него .През зимата не се ползва . На мен ми прилича на не обезвъздушена помпа това което описваш . Горен , или долен смукател ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Набита тръба-кое,как?

                          Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                          . Горен , или долен смукател ?
                          Ти пък?


                          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Набита тръба-кое,как?

                            Пичове , завиждам ви .
                            Рода ми е от Пловдивско и знам , че там имат проблеми с кенефите ...бъркат кладенците.
                            В момента съм в Добруджа - за всяка копка по малка от 180м(метра!!!) се усмихвам и си викам провървяло им е ...
                            Така - вода имате !
                            Не се правете на цигани !
                            Решавайте нещата правилно .
                            П.П. помпа "вида" е за мазохисти -- успех.
                            Нито цената , нито параметрите са това за което рисуват.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Набита тръба-кое,как?

                              Зор видях докато разбера коя е тая праисторическа находка "помпа Вида". Имахме такава на мазето едно време, ползваше се два пъти в годината. Отгоре с фуния за обезвъздушаването. Самоизтезание в чист вид! На това нищо не му се сменя, а се изхвърля някъде, където хора не минават, че може някой нещастен човечец да го намери и да реши да го ползва като помпа. Ще страда вовеки в катрана, без да знае защо !

                              Вода в кладенец има само една причина да мирише-ако събира част от водите на попивните ями из съседните дворове. И дори тогава, при системно водочерпене, няма да се вмирише.
                              Възможно решение е реле за време, което да пуска помпата няколко пъти дневно, за да не се застоява водата в кладенеца. Ако това му е проблема де....
                              Ако е затлачен с наноси, има как да се почисти, но тая работа с излятата отгоре плоча е несериозна-няма смислена причина кладенец да се затваря по такъв начин.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Набита тръба-кое,как?

                                Ще ти дам една смислена причина.Кладенеца е три метра в диаметър,излята е отгоре плоча,а върху плочата е построена беседка.
                                Като казах че водата мирише,имах предвид че ми е замирисвала началото на пролетта,след като е стояла цяла зима без да се ползва.Единствено ме притеснява че водата,е ''горна''-на метър и половина от повърхността започва водата,която е дълбока метър и половина.
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X