Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на Гранд Чероки

    Здравейте колеги!
    Доста почетох във форума за черокито, но все пак не мога да стигна до конкретно решение, защото нямам наблюдение върху тези джипки.

    Та джипката ще се използва основно зимата за лов, пътуване извънградско(София-Кюстендилска област около 100 километра) и малко градско. Като основното предназначение е лов. До момента за това се ползваше Паджеро (Класик мисля, че се води) къса база 2,5 дизел 115коня, но идва малко слабо.
    Интересува ме кой от моторите ZJ 4.0 и 5.2 и WJ 4.7 е най-подходящ като бюджета е 7 000 - 8 000.
    Благодаря предварително !

  • #2
    От: Съвет за покупка на Гранд Чероки

    Първоначално публикуван от Stoeww Преглед на мнение
    Здравейте колеги!
    Доста почетох във форума за черокито, но все пак не мога да стигна до конкретно решение, защото нямам наблюдение върху тези джипки.

    Та джипката ще се използва основно зимата за лов, пътуване извънградско(София-Кюстендилска област около 100 километра) и малко градско. Като основното предназначение е лов. До момента за това се ползваше Паджеро (Класик мисля, че се води) къса база 2,5 дизел 115коня, но идва малко слабо.
    Интересува ме кой от моторите ZJ 4.0 и 5.2 и WJ 4.7 е най-подходящ като бюджета е 7 000 - 8 000.
    Благодаря предварително !
    Ако това е бюджет само за купуването, може да се пробваш и за 4.7. В противен случай, каквото се закачи на куката.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на Гранд Чероки

      Ами това е бюджета за всичко точно за това питам, защото мен лично ме съмнява за тези пари да попадна на читав 4,7.

      5,2 след 95 дали ще е върши работа за средно тежък офроуд предвид раздадката, защото почетох и в тази тема, но нещо не схванах много системите.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на Гранд Чероки

        Mнението на хора ходещи по разни състезания (не у нас) е, че за предпочитане е 249 без OD, тоест Гранда да е произведен преди 1995-та. Дали има смисъл да се купува такава архива е въпрос на лични схващания. Аз карам 4.0 литра Чероки с 242 раздатка и смятам, че тя е по-добрия вариант. А ако имаш някакъв опит с десните волани, изпадат лачени тунинговани Черокита за приемливи суми(около 5к лева).
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на Гранд Чероки

          Ясно тази до 95 я водят уж по-здрава аз това разбрах, а пък 249 OD има някакъв допълнителен блокаж, което пък било по-добре за по-тежък терен.

          Обшо взето дали ще е 4.0 242, 5,2 249 или 249 OD в крайна сметка не е от чак толкова голямо значение. Каквото читаво изпадне да се взима до такова заключение стигам��.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на Гранд Чероки

            Първоначално публикуван от Stoeww Преглед на мнение
            ... Обшо взето дали ще е 4.0 242, 5,2 249 или 249 OD в крайна сметка не е от чак толкова голямо значение. Каквото читаво изпадне да се взима до такова заключение стигам��.
            Нда, това е кардиналното заключение за тия чирепи!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на Гранд Чероки

              Първоначално публикуван от Stoeww Преглед на мнение
              Здравейте колеги!
              Доста почетох във форума за черокито, но все пак не мога да стигна до конкретно решение, защото нямам наблюдение върху тези джипки.

              Та джипката ще се използва основно зимата за лов, пътуване извънградско(София-Кюстендилска област около 100 километра) и малко градско. Като основното предназначение е лов. До момента за това се ползваше Паджеро (Класик мисля, че се води) къса база 2,5 дизел 115коня, но идва малко слабо.
              Интересува ме кой от моторите ZJ 4.0 и 5.2 и WJ 4.7 е най-подходящ като бюджета е 7 000 - 8 000.
              Благодаря предварително !
              Просто от любопитство, за кое е слабо Паджерото?
              8)

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на Гранд Чероки

                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                Просто от любопитство, за кое е слабо Паджерото?
                Ами задъхва се в гората. Терена е такъв, че почти навсякъде е катерене и закъса ли някой на байра едвам поема. 115 коня за 2 тона и половина са малко за това и пукат глави на поразия.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X