Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно (почти невъзможно) влизане на скорости.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трудно (почти невъзможно) влизане на скорости.

    Здравейте хора. Имам проблем със скоростите, преди 2 дни налях ново масло Мотул 5100 4Т 15w50 и както винаги изчаках двигателя да поработи (понеже не беше пален около 5-6 месеца). И дойде време да пробвам моторетката с новите пиньони, но уви само 2 скорост влезе без проблем, 1 я няма никаква, а другите скорости не могат да влязат колкото и да пробвам по време на каране. Понякога 3 влиза и то на късмет когато ми скимне по навик да сменям скорости на определени места. Пробвах на място без съединител като лашкам мотора напред назад и по едно време се озовах на 5, но докато се озова на свободна трябваше да натисна лостчето над 20 пъти... Въпроса ми е може ли да е от маслото понеже съм чувал, че Мотул не е същото като преди... Или пък от съединителя, защото обърнахме дисковете наобратно (но щом може и без съединител да влизат трудно може би няма общо,но все пак да попитам). Нищо друго объркано по мотора няма със сигурност... Очаквам съветите Ви, понеже не съм много навътре с нещата. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Трудно (почти невъзможно) влизане на скорости.

    От маслото категорично не може да се получи точно този проблем. Най-вероятно е от обръщането на дисковете , вкопали са се в касетата и са били със заоблени ръбове , при обръщането са с остри ръбове и закачат в касетата. Това при положение , че няма нищо друго объркано, както казваш.
    Друго за което се сетих е , че през тези шест месеца/есен , зима/ дето не е каран мотора , е възможно в следствие на влага и образуване на ръжда да има трудно движение в механизма за превключване на предавките.
    Последно редактирано от motor_men; 05-05-18, 08:11.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Трудно (почти невъзможно) влизане на скорости.

      Забелязах,че 3 скорост влиза по-лесно отколкото вчера. Може би трудно движение на механизма, но непременно ще си обърна дисковете и ще пробвам. Ако не е от това значи ще го карам докато не се раздвижи механизма. Благодаря за съветите колега! ����

      Коментар


      • #4
        От: Трудно (почти невъзможно) влизане на скорости.

        Преди колко време си объщал дисковете ?

        Коментар


        • #5
          От: Трудно (почти невъзможно) влизане на скорости.

          Сложи мотора на стойка, така че задната гума да е във въздуха и да е стабилен. Запали, завърти гумата напред и включи първа, след това втора, трета и т.н. Без съединител и без газ. Ако всичко е наред, нямаш проблеми със скоростите.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X