Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пясъкоструен пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пясъкоструен пистолет

    Здравейте, влезнала ми е мухата да се снабдя с пясъкоструйка. В тубата е пълно с клипчета как да си направиш сам, НО
    Ако се стигне до конструиране ще споделя нахвърляните ми идеи и ще коментираме.
    Сега питането ми е следното:
    1) Това върши ли някаква работа ?



    С оглед цената му струва г/д колкото направата на самоделна.

    2. Китайски от този вариант с какъв абразив се ползват и също стават ли за нещо ?



    Нещото ще се ползва 1-2 пъти в месеца за детайли от сорта на джанти, разни дребно габаритни детайли от алуминий и стомана.

    Камера не искам да си правя, за сега че и без това мястото ми е кът. Абразив какъв трябва да си намеря, цени, едрина и тнт.

    Като цяло всякаква информация ми е добре дошла

  • #2
    От: Пясъкоструен пистолет

    без да правя реклама, разгледай тук >>>
    http://www.lincos.bg/pyasakostruy

    Коментар


    • #3
      От: Пясъкоструен пистолет

      Ванка,чакам снимки и почвам и аз.
      Като гледам всичко има,ще сглобим по един кошер и някакъв прозорец отпред.
      Важното е дебита да го има.
      Със сигурност тука има хора които са на ти с тая материя.
      До нас има едни с пясъкоструики и прахово боядисване, ама не пускат,иначе щях да ти дам инфо.
      Ама ще взема да им занеса нещо и да хвърля по едно око.

      Коментар


      • #4
        От: Пясъкоструен пистолет

        Пясъкоструй без камера. ..Това...сигурно ли е, че искаш да си го причниш???
        Имам воден песъкоструй, което си е обикновен накрайник за водоструйка. Доста отдавна купуван с идеята да се чисти от ръжда една портална врата 2.5х3 метра. Вратата я лъсна перфектно, но една кофа пясък заминава за час работа. Който пясък после трябва някой да го изчисти! Водната хвърля настрани много по-малко в сравнение с въздушната. Това на двора да правиш нещо с въздушен песъкоструй е чисто самоубийство. Около теб на поне 5 метра всичко ще е набито с пясък.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Пясъкоструен пистолет

          Който цапа после чисти.Виж и фирма линкамп. Имат доста неща.Вчера ходих да купувам филтъра за въздух за скафандъра, че стария му мина времето.
          Другата седмица почваме един мост да пясъкоструим и ако съм там по време на работа ще ударя някое фото.
          Ние ползваме шлак ама и не купуваме по 1 кг.За нашите нужди е екстра.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Пясъкоструен пистолет

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            ....Това на двора да правиш нещо с въздушен песъкоструй е чисто самоубийство. Около теб на поне 5 метра всичко ще е набито с пясък...
            Виждал съм някъде в нета паравани за тази цел да се продават. Вероятно могат да се измислят няколко параванни платна, от шперплат, ПДЧ, или кой каквото има под тъка, така че да може да се огради временно място на пясъкоструенето.
            Последно редактирано от KingofROAD; 04-05-18, 21:43.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #7
              От: Пясъкоструен пистолет

              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              Виждал съм някъде в нета паравани за тази цел да се продават. Вероятно могат да се измислят няколко параванни платна, от шперплат, ПДЧ, или кой каквото има под тъка, така че да може да се огради временно място на пясъкоструенето.
              Аз пазарувам от тези: http://www.blast-engineering.com/ Ако искаш да не цапаш и прашиш наоколо, правиш го в някое затворено помещение. На главата надяваш противогаз, вързан към маркуч за пресен въздух от компресора, като се слага и филтъра на противогаза заради парите от компресора. Това е най-евтиния вариант. Другото е камера с две ръкавици. Ръкавици продават на посочения линк. Ако си насред квартала, трябва и филтър за праха от отработения въздух.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #8
                От: Пясъкоструен пистолет

                Добре де камера може и да скалъпя. Но по-скоро ме интересува кой чешит да избера, та после останалото

                Коментар


                • #9
                  От: Пясъкоструен пистолет

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Добре де камера може и да скалъпя. Но по-скоро ме интересува кой чешит да избера, та после останалото
                  Ми то някъде имаше цяла темичка,верно,доста обемиста,щото вътре имаше и кой,какво е спретнал сам.
                  Тия малките вършат работа за по-дребни неща.Аз имам от тези които смучат пясъка през маркуч.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пясъкоструен пистолет

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Ми то някъде имаше цяла темичка,верно,доста обемиста,щото вътре имаше и кой,какво е спретнал сам.
                    Тия малките вършат работа за по-дребни неща.Аз имам от тези които смучат пясъка през маркуч.
                    На мен ми трябва за дреболии. Максимално да кажем джанта.
                    Затова туй малкото от първата снимка ми хвана окото.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пясъкоструен пистолет

                      Втория вариант с бутилката ще може и за нещо повече от джанта. Има и филтър за вода/масло, кранове разни, 18 или 37л. обем ще е добре. Тук там се намират и на по-адекватни цени. Може и самоделка. Освен това гледам и компресора на райдър - двуцилиндровия моноблок - ако дава поне 280-300л. в мин. на изхода си, ще може да захранва около средата на параметрите на пясъкоструйката. За гаражни/домашни условия би трябвало да е достатъчно добре. Керамични дюзи могат да се направят и от бензинови свещи и ще вършат работа. Камера да се скалъпи, и да е на колела - подвижна, да може да се мести насам-натам. Размерите й също са важни - масово са около 50-60-70см. ширина, около 40-50 дълбочина и височина, което на мен ми се вижда малко малко. Трябва да е поне 100х70х70 та да има достатъчен обем. Ръкавици се продават, стъкло трябва да се подбере подходящо по размери, предната стена трябва да може да се отваря напред, а стъклото нагоре. Подходяща достатъчно здрава скара може и да се направи от подръчни материали. Осветление с луминесцентни, или други подходящи лампи. Фунията отдолу може да събира пясъка направо в плетен чувал, за да има откъде да излиза въздуха. Това засега съм си го набелязал само като идея.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пясъкоструен пистолет

                        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                        Втория вариант с бутилката ще може и за нещо повече от джанта. Има и филтър за вода/масло, кранове разни, 18 или 37л. обем ще е добре. Тук там се намират и на по-адекватни цени. Може и самоделка. Освен това гледам и компресора на райдър - двуцилиндровия моноблок - ако дава поне 280-300л. в мин. на изхода си, ще може да захранва около средата на параметрите на пясъкоструйката. За гаражни/домашни условия би трябвало да е достатъчно добре. Керамични дюзи могат да се направят и от бензинови свещи и ще вършат работа. Камера да се скалъпи, и да е на колела - подвижна, да може да се мести насам-натам. Размерите й също са важни - масово са около 50-60-70см. ширина, около 40-50 дълбочина и височина, което на мен ми се вижда малко малко. Трябва да е поне 100х70х70 та да има достатъчен обем. Ръкавици се продават, стъкло трябва да се подбере подходящо по размери, предната стена трябва да може да се отваря напред, а стъклото нагоре. Подходяща достатъчно здрава скара може и да се направи от подръчни материали. Осветление с луминесцентни, или други подходящи лампи. Фунията отдолу може да събира пясъка направо в плетен чувал, за да има откъде да излиза въздуха. Това засега съм си го набелязал само като идея.
                        Тези неща г/д съм проучил.
                        Главното ми питане е кой от двата (трите) варианта да подбера...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пясъкоструен пистолет

                          Като си правих багажника, ползвах един от лидъл, пък пясък взех от плажа.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пясъкоструен пистолет

                            Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                            Като си правих багажника, ползвах един от лидъл, пък пясък взех от плажа.
                            И как се представи?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пясъкоструен пистолет

                              С друг не съм работил за да мога да сравнявам, ама тоз ми хареса. Т'ва ръжди, т'ва стара боя... изкарва метала до матов блясък без много, много зор.
                              Хем компресора беше с 60 литрова бутилка, та трябваше да го изчаквам.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X