Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на теглич за Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преправяне на теглич за Паджеро

    Здравейте, колеги,

    Тъй като ми е влязла мухата за каравана, реших да си купя уж оригинален теглич за Паджеро. Да, ама има разминаване между отворите на теглича и тези на рамата на джипа.

    Дадено е:

    Разстоянието между двата центъра на захватите на теглича - 1000 мм.

    Разстоянието между двата центъра на захватите на рамата - 985 мм.

    Разстоянието между два съседни отвора на теглича - 60 мм.

    Разстоянието между два съседни отвора на рамата - 45 мм.

    Търси се:

    Чрез минимално преправяне по теглича да го закрепя за рамата със здравина, максимално доближаваща се до оригиналната.

    Мое примерно решение:

    Правят се две планки по образец от рамата. Правят се подходящи отвори на същото разстояние върху планката, както е на рамата. Тези планки се поставят върху планките на теглича и се бележи мястото, където трябва да се разшири отворът. Разширява се отворът. Прави се проверка, като се прикапва планката към теглича и всичко се монтира към рамата на джипа. Когато вече всичко е готово, сваля се тегличът, след което се прави максимално здрава и сигурна заварка на планката към теглича чрез електрожен. Тъй като планката ще стои между теглича и рамата, самият отвор на теглича ще бъде с по-голям диаметър и неправилна форма. Поради тази причина си мисля да сложа по-голяма шайба, която да фиксира болта. Не, че няма да бъде фиксиран от планката, но все пак.

    На първо четене се сещам за това. Ако някой има други предложения за преправяне или дори и без, би било супер.

    Отхвърлям идеята да върна теглича и да взема друг, който да пасне на дупките, тъй като този излиза назад, а също така и прилично надолу, което ме удовлетворява, тъй като задната броня на джипа не е оригиналната.

    Снимки за момента не мога да предоставя.

    Благодаря и весели празници!
    Последно редактирано от c0dy^; 04-05-18, 14:26.

  • #2
    От: Преправяне на теглич за Паджеро

    Задачата е решена. Получи се чрез нови отвори на нови места. С голям зор успяхме да развием двата болта, които държат самата топка. Да използвам ли момента да взема нови болтове и гайки, заедно с федер шайби, или да използвам оригиналните? Единствено ме притеснява якостта на новите. Сега остава да го боядисам.

    Ето и една снимка на самия теглич, преди да го купя:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:32.9 КБ
ID:5788583

    Като цяло не ми прилича на оригинален за Паджеро, но свърши вече.

    Коментар


    • #3
      От: Преправяне на теглич за Паджеро

      Прилича малко на теракански
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #4
        От: Преправяне на теглич за Паджеро

        Болтовете и гайките се характеризират по един основен параметър - якост на опън. Гледаш старите дали имат обозначения и какво пише на главата на болта. Ако не се чете нищо, взимаш един болт и отиваш в някой магазин за крепежи/железария/строителен хипермаркет. Взимаш си болтове и гайки с тези размери и гледаш какво пише на главата. Надписи от сорта 8.8, 10.9, 12,9 са означенията на класа на якост на болта. Означават 1/100 от напрежението на изпитваното натоварване. Гайките са поставени в подобни класове - 8 - за болт 8.8, 10 - за болт 10.9 , 12 - за болт 12.9!
        Не бъди предирчив към стъпката на резбата, на тези размери всичко ще ти свърши работа. Ако има стоп гайки е по-добре от федер шайби. Но каквото такова.

        От тук на там каквото има пазаруваш. Не че и обикновени няма да държат, но е редно да се вземе нещо в което да си сигурен.
        п.п. аз бих взел нови - не знаеш старите как са стягани и какви вътрешни напрежения са се натрупали с годините. Не случайно оригиналните тегличи са направени на съвсем различен принцип и механизъм за демонтиране, а не с болтове!

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Преправяне на теглич за Паджеро

          Благодаря! Взех два нови болта с якост 10.9, заедно с две нови гайки към тях и назъбени шайби. Погледнах старите болтове и видях, че са с якост 8.8.

          Сега остава да поръчам подобна защита, да боядисам теглича и после да сглобявам всичко.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5788597

          Коментар


          • #6
            От: Преправяне на теглич за Паджеро

            Супер - успех !

            И да качиш снимки

            Коментар


            • #7
              От: Преправяне на теглич за Паджеро

              С удоволствие бих правил снимки, само дето нямам навика да си взимам телефона, когато знам, че ще се цапам.

              Иначе прегледах тегличите в интернет и мисля, че намерих същия като моя, съдейки по информацията в този сайт. Май го водят за Challenger, което, мисля, е равно на Sport.

              Надявам се линкът да не се сметне като рекламен.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X