Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

    Здравейте,нов съм и ако има подобна тема се извинявам предварително, до сега съм карал хечбек и седан и сега е време да си избера сув(поради хубавите ни пътища) и ще се използва само за асфалт и най лошия случай черни пътища и си харесах тези модели и въпроса ми е кой от тези два модела са по малко без проблемни, какво да гледам при покупка, до сега от изчетеното разбрах че имат много ефтина подръжка, благодаря предваритвлно

  • #2
    От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

    Това са доста различни коли, кое те кара да избираш точно от тези двете?

    Коментар


    • #3
      От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

      Първоначално публикуван от alpalpay Преглед на мнение
      Здравейте,нов съм и ако има подобна тема се извинявам предварително, до сега съм карал хечбек и седан и сега е време да си избера сув(поради хубавите ни пътища) и ще се използва само за асфалт и най лошия случай черни пътища и си харесах тези модели и въпроса ми е кой от тези два модела са по малко без проблемни, какво да гледам при покупка, до сега от изчетеното разбрах че имат много ефтина подръжка, благодаря предваритвлно
      Сорентото е голямо и излишно тежко с рама.
      СУВ с много евтина подръжка няма - е зависи с какво сравняваш де но Да на корейските частите са по приемливи от на японските примерно.
      Спортидж 2 е същото като Туксон - разгледай и него.
      Аз не бих си взел дизел на тези години но за това ти си знаеш де.
      В класа са РАВ4 и ЦРВ но зависи колко бинки си приготвил.
      Най безпроблемни се славят ЦРВ-тата
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        ...Най безпроблемни се славят ЦРВ-тата
        Ъхъм, даже и 4х4-то им го няма, за да не търсят трактори.

        П.П. Питащия да уточни категорията на черните пътища. Да не се окаже, че му трябва все пак Урал. Аз бих погледнал и към драконите - Ssang Yong. Kaйрон фейслифт нито е толкова грозен, колкото го представят, нито отстъпва по нещо на Соренто.
        П.П.П. Да добавя и, че колкото и да са евтини корейските СУВ-чета, цената на читавите започва от 10к лева почти независимо от модела.
        Последно редактирано от коко келеша; 04-05-18, 05:26. Причина: П.П.П.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

          Здравейте! Ако е за асфалт основно и черни пътища - японските са перфектни за тази работа - Rav4, CRV, X-trail - последният най-ми харесва заради това, че мога да променям режимите на 4х4 (знам че не е истинско 4х4, но те и на корейските е същото). Не са толкова по-скъпи за поддръжка, но са по-здрави сравнени с корейските.
          Дано не засягам някого. Говоря от личен опит - имал съм корейска кола преди години, закупена чисто нова.

          Коментар


          • #6
            От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

            Първоначално публикуван от boidiu Преглед на мнение
            Здравейте! Ако е за асфалт основно и черни пътища - японските са перфектни за тази работа - Rav4, CRV, X-trail - последният най-ми харесва заради това, че мога да променям режимите на 4х4 (знам че не е истинско 4х4, но те и на корейските е същото). Не са толкова по-скъпи за поддръжка, но са по-здрави сравнени с корейските.
            Дано не засягам някого. Говоря от личен опит - имал съм корейска кола преди години, закупена чисто нова.
            Айде стига със старите вицове! Колко да са по-здрави японските? Кой първи увеличи гаранционния срок до 7 години? Определено не точно Тойота.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Айде стига със старите вицове! Колко да са по-здрави японските? Кой първи увеличи гаранционния срок до 7 години? Определено не точно Тойота.
              Както съм писал в моят пост - карал съм и кореец и японец - това е мое лично мнение от използването на лични Hunday, Toyota, Nissan, Honda.

              А за 7-годишната гаранция вижте темата:
              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=227166
              Последно редактирано от boidiu; 04-05-18, 17:45.

              Коментар


              • #8
                От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                Така Соренто на външен вид много ми харесва, спортиджа много ми харесва също x trail скоростомера където е в среда много ме дразни, рав 4 също чувам много добри отзиви обаче на външен вид е много грозен за црв хем ми харесва хем не ���� туксона също е вариант те са с един и същ двигател с киата, колкото разбрах интерирора при киата е с по качествена изработка, за черния път на няколко месеца влизам в черен път да кажем 1 км където с голф 5 влизам, просто сув по комфортни са и предвид хубавите ни пътища ��

                Коментар


                • #9
                  От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                  Приятелю, много се чудиш - всички са добри ако случиш. Което ти харесва него вземай и не мисли много. А за скоростомера - мене много ми харесва, че не са ми пред очите приборите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                    Ако избора е само между тези двата определено Сорентото.Иначе за бих взел SsangYong Rexton 2.7 xdi или фейсов кайрон.Те са повечето 2.0 xdi 141 коня който също е достатъчен.Рядко имат и 2.7 xdi.Аз съм с фейсов кайрон с 2.7 xdi и мога да кажа,че съм доволен откъм проходимост,комфорт,екстри и здравина.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар


                    • #11
                      От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                      SsangYong ги гледам имант доста екстри двигателя им бил на мерцедес май, обаче четох че са разваляли много често и са били с некачествена изработка ама само съм чел дали е така не знм, то и доста относително е сиг как е подържана, карана и т. н.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                        Първоначално публикуван от alpalpay Преглед на мнение
                        SsangYong ги гледам имант доста екстри двигателя им бил на мерцедес май, обаче четох че са разваляли много често и са били с некачествена изработка ама само съм чел дали е така не знм, то и доста относително е сиг как е подържана, карана и т. н.
                        Салоните са с гадни изкуствени материи и кофти пластмаса, а и като нещо се строши, освен че е скъпо, няма и кой да го направи, че не им разбират.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                          Само не разбирам защо се препоръчват все дръти дизели?

                          Или на чужд гръб и 100 тояги са малко.

                          Човека иска нещо евтинко и безпроблемно - само биндзин с газ!
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            ... Човека иска нещо евтинко и безпроблемно ...
                            ... и да харчи малко.

                            Е то само той да е !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Киа Соренто 140Hp или Киа Спортидж 2 113/140hp

                              SsangYong не се чупят повече от другите.Материалите не са по-зле от кия и хюндай да кажем.Аз карам втори санг йонг само,че по-нов от предния.Салона е топ от към качество.Седалките не са протрити.Моят е с плат и то доста добър.Кожата също е ок.А дали е скъпо или евтино като се развали зависи какво очакваш и с какви пари разполагаш.
                              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X