Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

    Човек и добре да живее идва време да прави глупости.

    Та на въпроса - приемаме, че имаме наличен Мерцедес 124, 1992 година, на малко километри с ръчни скорости. Двигател 2.5 дизел, 5-ак, прилична комплектация, здрави ламарини, изрядни документи, никакво сериозно побългаряване до момента.

    Колко сложно е да се намери и монтира читав автоматик?

  • #2
    От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Човек и добре да живее идва време да прави глупости. Та на въпроса - приемаме, че имаме наличен Мерцедес 124, 1992 година, на малко километри с ръчни скорости. Двигател 2.5 дизел, 5-ак, прилична комплектация, здрави ламарини, изрядни документи, никакво сериозно побългаряване до момента.Колко сложно е да се намери и монтира читав автоматик?
    Без да съм спец, най-малкото ще ти трябва за цял донор Мерцедес автоматик, като се почне от компютъра, инсталацията, лоста с управлението, евентуално дифа, кардана и много други неща които със сигурност ще се изисква, не знам дали няма да е по-рентабилно да го продадеш и да вземеш направо такъв с автоматик.
    Последно редактирано от Еделвайс; 02-05-18, 22:03. Причина: Пояснение

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

      Ами по-скоро ми трябва "спец", защото продажбата на този автомобил е изключена по ред причини, най-вече има силно сантиментална стойност.

      Не съм наясно с тежестта на интервенцията. А като обща схема си представям нещо от рода на:

      1. Намиране и закупуване на АСК.
      2. Пълна ревизия с подмяна на всичко що е износено или подлежи на износване
      3. Монтаж.

      Именно в т. 3 са ми големите неясноти - трябва ли да се сменя инсталация и да се правят промени по купето с флекс и телоподаващо?

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

        При всички случаи, финансово ще ти стъпи най-малкото колкото да купиш още един Мерц с автоматик... Само за труда на майстора хич няма да е евтино, а ако го правиш ти по-става но...

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

          Преди бая години едни приятели го правиха обратния номер на БМВ 524 със счупен автоматик слагаха ръчна. Резултата беше буквално майка плаче.... смениха всичко назад от двигатела като се започне от маховика и преправяне на камбаната и се свърши със задния мост и... таблото лоста корите в купето педалите и не помня вече какво ама определено псуваха яко при положение че имаха цяла катастрофирала абсолютно същия модел кола за донор. Аз поне не бих си го причинил това още повече ако колата си е читава.
          0-

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

            По принцип ги имам и двата-с автомат и с ръчка! И трябва да ти кажа че са с много разлики-водните радиатори,охлаждане на флуида-едни други радиатори,темпомати,кикдауни,една камара релета,самата кутия няма компютър/722-4 са аналогови/. Но няма невъзможни неща!Успех!Чака те много четене и не се надявай много на майсторите-не им разбират много щото ги мързи да четат!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

              mihov_1969, благодаря!

              Умолявам
              за мнения за конкретния автомобил. Иначе и аз знам за достатъчно трагични трансплантации. Ако са необходими дълбоки промени, проектът ще бъде закрит овреме.

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                .....този автомобил ... най-вече има силно сантиментална стойност. ...
                Ако всичко и работи и е в отлично техническо състояние, според мен си я остави така, именно поради по-горното ти мнение, купи си втори Мерц с автоматик, а първия си го пази и го карай именно защото ( има силно сантиментална стойност ) , това според мен ще е най-разумното решение.

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                  За съжаление, въпреки малкото километри, техническото състояние не е отлично. Има козметични забележки, оправяне на опит за кражба, тампони по окачването, климатик, ел. стъкла и други такива "дреболии". Много ми се искаше да го направя автоматик...

                  Закупуването на друг екземпляр, освен за донор, не е въобще в плановете ми. Принципно не съм фен на таза марка, което в никакъв случай не означава, че бих обезобразил един чудесен екземпляр от една чудесна серия.
                  Последно редактирано от bokomo; 02-05-18, 22:57.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                    2.5 дизел няма компютър нито на мотора, нито на кутията. Поне с това ще ти е лесно. С осналаото обаче ще е голям гърч и ще ти трябва цял донор. Има сума неща, дето си вървят с автомата-радиатор, тампони, механизма за превключване вътре в купето, педал за съединителя отпада с все помпата, този за спирачката е друг, кардан може да е различен (по-къс или по-дълъг)...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                      Сложно не е. Евентуално няма да ти хареса цената.
                      Като части
                      Кардан, маховик, торк, кутия, кикдаун, няколко вакуума, лостовата система за газта, воден радиатор, тръби и маркучи
                      ПП и един вакуумен регулатор на гнп-то закачен
                      Последно редактирано от turtey; 03-05-18, 03:02.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Сложно не е. Евентуално няма да ти хареса цената.Като частиКардан, маховик, торк, кутия, кикдаун, няколко вакуума, лостовата система за газта, воден радиатор, тръби и маркучиПП и един вакуумен регулатор на гнп-то закачен
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                          И ще падне малко колекционерската му стойност заради неоригинален вид .
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                            Ако колегите са прави и кутията и мотора са аналогови
                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Умолявам[/B] за мнения за конкретния автомобил. .......
                            .....е нямам опит с конретния, но: 1. Долен ляв педал.....да си седи за подпирачка на крака 2. Спирачен педал що`да се сменя, спирачната система не участва в "автомата" 3. Воден радиатор - да си седи, пред него се слага охладителя на АТФ-то. 4. Дупки в купето други - защо, дали излиза ръчкав или автоматичен лост все тази има си я заводски( кората отгоре е различна) Значи твърдо остана хидротрансформатор със захвата му към мотора, скоростната кутия с кората към купето вътре и захвата и към купето отдолу, промени (вероятно в размерите на кардана, радиатор отпред, Възможно е стартера да е на друго място, и на дросела да има управление на кикдауна т.е. още мъничко парички в резерв П .П. нещо форума ми пренарежда поста
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес 124, смяна на ръчни скорости с автоматични.

                              Наборе, тая работа е относително така, обаче.... Аз имам преки наблюдения върху няколко обратни операции. Имам предвид и човек, който може да извърши операцията, и то качествено! Че е и съфорумник, дори. ОБАЧЕ!!! Това е неразумно действие, и аз лично не бих си го причинил - по всички възможни причини, освен експертността на човека, който би го направил. Не нарушавай автентичността на автомобила, няма смисъл. Иначе - да - става. НЕДЕЙ!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X