Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    Добър Ден колеги, първо искам да се извиня ако темата се повтаря търсих много из форума но не намерих нищо. Искам да ви помоля от името на един приятел Купи Джип Нисан Терано 2, Джипа е с Пазарджишка регистраця, приятеля ми го купи има покупко продажба всичко, като отиде да си я регистрира тоест да я направи Смолянска регистрация му казаха че номера на Рамата и номера на двигателя се разминават, провериха в системата колата не е крадена но казаха че няма как да я регистрират така и да си търси документ че е взел двигателя от някоя морга или сервиз, таа мисълта ми е ако някой може да помогне нека да пише на лично съобщение човекът е готов да заплати за услугата

  • #2
    От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    Ми да си търси въпросните документи за двигателя (който явно е сменен) от предишния собственик. Ся ако въпросът е какви документи са необходими това е друг въпрос. Ма така или иначе проблемът е при бившият собственик.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Ми да си търси въпросните документи за двигателя (който явно е сменен) от предишния собственик. Ся ако въпросът е какви документи са необходими това е друг въпрос. Ма така или иначе проблемът е при бившият собственик.
      Предишният собственник каза че не е знаел и той, но при неговата регистрация е нямало такива проблеми

      Коментар


      • #4
        От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от Yusi Преглед на мнение
        Предишният собственник каза че не е знаел и той, но при неговата регистрация е нямало такива проблеми
        Айстигабе
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Първоначално публикуван от Yusi Преглед на мнение
          Предишният собственник каза че не е знаел и той, но при неговата регистрация е нямало такива проблеми
          А твоя човек като плащА къде гледА ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            Напълно възможно да не е знаел, макар и малко вероятно. Ако колата се е въртяла само в същата област, без да минава канали, може да е сменила и 20 собственици, без да е много ясно кой от тях, кога през годините е сменил блока на двигателя. Това с двигателите е поредната малоумна катаджийска простотия в една тяхна си наредба. Пълна малоумщина, която ще отлети към небитието в момента, в който някой се сети да я оспори в съда. Но понеже е сравнително нова, пък и случаят е сравнително рядко срещан, явно до сега няма желаещи. Та според тая дивотия, на твоята кола можеш да сложиш двигател от друга само след като онази другата бъде бракувана и представиш документ за това. Няма договори, няма нотариални заверки, но ти искат документ, че онази там кола, от която е взет мотора, е предадена на вторични. Без двигател! Обърни внимание на това-трябва да е предадено само купе. Иначе отказват регистрация. Превъртането през морга беше вариант до преди 4-5 години. В момента не става или поне не всеки може да го направи. Само лицензирани фирми могат да приемат коли за разкомплектоване и понеже за всяка кола министерството им плаща субсидия (от фонда, който се формира чрез екотаксите на новия внос), контролът е малко не точно като едно време и всички документи се съхраняват на поне три места. Т.е. много лесно се хващат измами. Не, че не съм ги правил и тия неща , но ти трябва много свой човек във фирмата, която приема колите и още там да създадете номера на точно този двигател. Има как. За да стигне някой до истината, трябва да се хване да търси точно този двигател, а това баш в нашата милиция посмъртно няма как да стане, освен ако нямат за теб няколко папки материали, че се занимаваш с такива неща. А и тогава си порядъчно дребна риба, за да се занимават с теб. Има и друг момент с МВР-то...никой не коли златната кокошка, поне докато снася. А щом там са дали на твоя човек тая идея с моргата...аз лично нямам съмнения за какво става въпрос. Тая кола излиза за един ден редовна като каляската на папата, само му трябва правилния посредник при работа с КАТ и съответната сума. Това му е проблема. Не двигателя, не всичката бумащина, която КАТ искат без някакво смислено законово основание.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Първоначално публикуван от Yusi Преглед на мнение
              Предишният собственник каза че не е знаел и той, но при неговата регистрация е нямало такива проблеми
              Това е, за който вярва в "непорочното зачатие" и дядо Мраз.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Цялата история в талона да пише номер на двигател е глупава изначално.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Цялата история в талона да пише номер на двигател е глупава изначално.
                  Това не променя факта, че продавача е наиграл купувача, или някой преди това го е направил с продавача.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Напълно възможно да не е знаел, макар и малко вероятно. Ако колата се е въртяла само в същата област, без да минава канали, може да е сменила и 20 собственици, без да е много ясно кой от тях, кога през годините е сменил блока на двигателя. Това с двигателите е поредната малоумна катаджийска простотия в една тяхна си наредба. Пълна малоумщина, която ще отлети към небитието в момента, в който някой се сети да я оспори в съда. Но понеже е сравнително нова, пък и случаят е сравнително рядко срещан, явно до сега няма желаещи. Та според тая дивотия, на твоята кола можеш да сложиш двигател от друга само след като онази другата бъде бракувана и представиш документ за това. Няма договори, няма нотариални заверки, но ти искат документ, че онази там кола, от която е взет мотора, е предадена на вторични. Без двигател! Обърни внимание на това-трябва да е предадено само купе. Иначе отказват регистрация. Превъртането през морга беше вариант до преди 4-5 години. В момента не става или поне не всеки може да го направи. Само лицензирани фирми могат да приемат коли за разкомплектоване и понеже за всяка кола министерството им плаща субсидия (от фонда, който се формира чрез екотаксите на новия внос), контролът е малко не точно като едно време и всички документи се съхраняват на поне три места. Т.е. много лесно се хващат измами. Не, че не съм ги правил и тия неща , но ти трябва много свой човек във фирмата, която приема колите и още там да създадете номера на точно този двигател. Има как. За да стигне някой до истината, трябва да се хване да търси точно този двигател, а това баш в нашата милиция посмъртно няма как да стане, освен ако нямат за теб няколко папки материали, че се занимаваш с такива неща. А и тогава си порядъчно дребна риба, за да се занимават с теб. Има и друг момент с МВР-то...никой не коли златната кокошка, поне докато снася. А щом там са дали на твоя човек тая идея с моргата...аз лично нямам съмнения за какво става въпрос. Тая кола излиза за един ден редовна като каляската на папата, само му трябва правилния посредник при работа с КАТ и съответната сума. Това му е проблема. Не двигателя, не всичката бумащина, която КАТ искат без някакво смислено законово основание.
                    Това писание дълго обмисляне ли изискваше или не точно? Много начини има да сдобиеш двигател и всички са законни. Даже и двигател без номер можеш да купиш. Верно е обаче, че се изискват определени документи за това. Най-лесният начин си остава да се закупи от свален от отчет автомобил (забележи, не задължително предаден на вторични суровини автомобил). Хипотези много. Резултат един.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Цялата история в талона да пише номер на двигател е глупава изначално.
                      Не е баш и си има основание.Даже и за набиване на номер на мотора.Купувачът се подписва пред нотариуса за условията описани в договора.Да е гледал с очите си , всичко ли отговаря.Мацки едни , някога ми обясняваха , обичали с ушите си.Ми да ви лъжат и да ви клатят , бе.Па може и въобще да не е такъв случая.Кой ви каза , че продавачът е догодил казус , а.Хайде холан , скочихме да съчувстваме и помагаме на "колегата".
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        Мислех, че проблемите с номера на двигатели са отпаднали отдавна. 2001 г. второто ми Митсубиши. Пазарим го с джамбазина "на номера". Отиваме в КАТ да го регистрираме. Той си движи всичко аз съм само наблюдаващ. Като се стигна да номера на двигателя - ми немогат да го намерят. Викнаха началника на поста. Дойде един формен, погледнаха се с джамбазина и рече: "Пишете го без номер". Това беше.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Не е баш и си има основание.
                          Кое по-точно не е баш и какво по-точно е основанието?

                          На чуждоземския талон и на трите ми купувани на старо возила номер на двигател няма. Има само моделен номер (например TD27 за едното и ZD30 за другото терано).

                          Поради что в "жабарево" гледат на двигателя като на резервна част и номера му си е общо взето за вътрешна консумация на производителя, а нашите не?

                          Да са преборили някоя престъпност с това? Нещо не си личи. Но виж амнайсетте такси и таксички къде ли не, си личат отдалече. Гниещите "веществени доказателства" по дворовете къде ли не смятам няма смисъл изобщо да ги коментираме.

                          ПП: Ето ви един интересен казус - купувам си кола от автокъща със скапан двигател, но още не е регистрирана, тоест KAT изобщо не е чувал за нея. Купувам си от накъде навън отделно и двигател. Тук правя сбирщайна преди регистрацията. КАТ ще пратят ли запитване до властите на държавата, откъдето колата е внесена, какъв и е номера на двигателя? Да бе, да!
                          Последно редактирано от sparkybg; 02-05-18, 23:00.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Нищо няма да пратят, нито ще проверяват. Просто ще ти откажат регистрация. Сравнението с жабарите е безпреметно-това е държава с 60 милиона население (с гражданство) и още поне 7-8 милиона някакви приходящи, имащи досег с техния правов ред и институции-работници, временно пребиваващи, правещи бизнес там и т.н. На никой нормален не би му минало и през ум да прилага нашата система там, защото това значи мометален блокаж на всички държавни институции до една, в рамките само на няколко седмици. При тях няма как блок на двигател да е нещо друго, освен резервна част. При нас е фактор, осмислящ работния ден на поне няколко стотин държавни служители, не само в системата на МВР, макар наредбата, създаваща проблема, да е издадена от техния министър.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Нищо няма да пратят, нито ще проверяват. Просто ще ти откажат регистрация.
                              На базата на какво ще ми откажат регистрация? Слагам същия модел двигател като скапания, с който е дошло возилото. В документите за покупко-продажба номер на двигател не фигурира. В жабарските документи - също.

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              При нас е фактор, осмислящ работния ден на поне няколко стотин държавни служители, не само в системата на МВР, макар наредбата, създаваща проблема, да е издадена от техния министър.
                              Именно! Аз поне по-точна дефиниция за ненужност и безпредметност на нещо надали мога да дам. И това не е само в КАТ и не само по отношение на автомобилни истории. Просто KAT е едно от местата, където безсмислиците са най-очеизвадни.

                              Колкото до това че там щяла да блокира системата - и тук не е по-различно. Тя тук системата си е блокирана перманентно от години.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X