Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Вратичките са оставени, за да се минава през тях!

    "Искайте, и ще ви се даде;
    търсете, и ще намерите;
    хлопайте, и ще ви се отвори,"
    (Евангелие на Матей, гл.7)
    Аха.Ма закон е врата у поле , може и да се заобиколи.В полето просо , а ние си мааме боси из просото.

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Сичко ше си кажеш !
    Сичко законно , бате.Който е отварял вратата да си казва.
    Ма отдавна са го забравИле.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-05-18, 06:48.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Вратичките са оставени, за да се минава през тях!

      "Искайте, и ще ви се даде;
      търсете, и ще намерите;
      хлопайте, и ще ви се отвори,"
      (Евангелие на Матей, гл.7)
      Така е, така е... Затова ще станем страната с най-много водачи на товарни и лекотоварни автомобили на глава от населението.
      Ако махнат и номера на мотора от талона, може да се пробваме и като страна с най-маломощния автомобилен парк...не само в Европа.

      Между другото и в Германия е далавера с лекотоварната регистрация.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от jeko47
        Сичко законно , бате.Който е отварял вратата да си казва.
        Ма отдавна са го забравИле.
        Законно, ама и ти си ощетявал фиска !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Брейии. И тая тема отиде та се не видя. От къде тръгна, къде стигна.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Така е, така е... Затова ще станем страната с най-много водачи на товарни и лекотоварни автомобили на глава от населението.
            Ако махнат и номера на мотора от талона, може да се пробваме и като страна с най-маломощния автомобилен парк...не само в Европа.
            Ще станем страна с толкова водачи на товарни автомобили на глава от населението, колкото предполагат създадените за това предпоставки. В моя случай например, ако ще ядем буквата на закона, за да ме бяха писали пътнически, трябваше да ида да сменям категорията и да платя едни пари, ако държа да не е товарен.

            По номера на двигателя в талона никак не можеш да прочетеш колко мощен е двигателя. От VIN-а - можеш да видиш и мощността, и модела двигател оригинално сложен на това шаси. Това даже и за средностатистически гражданин, можещ поне да човърка правилно из интернет, без никакви специални системи и запитвания към производител.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Законно, ама и ти си ощетявал фиска !
            Аз съм на мнение че в рамките на закона всеки е ако не длъжен, то поне в правото си максимално да ощетява фиска, точно толкова, колкото пишещите правилата са длъжни да пишат смислени и изпълними такива, а прилагащите ги са длъжни да ги прилагат както са написани, а не когато на някой е угодно да си затварят очите.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Аз нямам, ама никакви, притеснения да ми е по-тънко.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Бъркате ги щатите. Ако в бюджета ви останат 100 лева, спесетени от местен данък (какъвто е данъкът МПС), в най-масовия случай вие няма да ги сложите в банката, а ще си закупите с тях стоки и услуги-т.е. ще ги вкарате в потребление. От там Държавният бюджет веднага ще получи едни 20% ДДС. Същото ако минете от патентен данък на нормално облагане +ДДС. Едни пари вместо в общината, отиват в държавния бюджет. Вярно е, че след това ДБ ще върне част от тях на общината под формата на различни субсидии-финансиране на проекти, транспортна субсидия и т.н. но ДБ ще е централният разпределител и контролен орган как се изразходват тези пари.
                Още по-блага работа е ако ги "вложите" в гориво-над половината му цена е акциз!

                Сега...някой ще се наеме ли смислено да ми обясни какъв е интересът на държавата (която определя правилата за N1 категория), тази вратичка да се затвори? Аз ако съм на мястото на финансовия министър, това ще ме интересува до толкова, доколкото да няма чисто нови Кайени и Бентлита N1, защото спестяват ДДС. Всички останали ситуации на N1 пререгистрации ще са ми през оная работа, че даже и ще ги стимулирам...по простата причина, че едни пари ще дойдат при мен в държавната каса, а не в общините. А общините-да се оправят. Щом са се докарали до там, че данъкоплатците им да се чудят как да избягат и да плащат данъци другаде, проблемът си е техен-ще се научат да крадат по-малко.
                Втори фактор-някой наистина може да вземе да си ползва колата за работа, да мине прага за регистрация по ДДС и да излезе въобще от облагането с патент.

                С други думи-това за ощетяването на фиска НЕ Е ВЯРНО. Не само не е ощетен, ами годишно излиза на печалба, защото вашите спестени 100 лева спират да се въртят в системата на общинските приходи-разходи и отиват при държавните, където оборотът освен по-голям, е и по-бърз. И в края на годината тия ваши 100 лева може да са донесли на държавата 1000. Докато в общината, платени веднъж годишно, ще си останат 100 лева. Надявам се сега да е станало по-ясно кой има полза от вратичката и защо тя никога няма да се затвори...Поради което у мен се е загнездило едно дълбоко неразбиране поради що се срамите да минавате през подобни вратички и смятате това за нещо безкрайно нередно. Нищо нередно няма.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Аз никак не се срамя да спестявам приходи на фиска или общината, щом законът ми го позволява. Дори в рамките на умерена ангажираност съвсем целенасочемо го правя.

                  А това със спестяването на ДДС стана доволно комплицирано в редица случаи, та специално за това няма какво да я мислим държавата. Сметките са си направили доволно добре.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    .... Ако колата се е въртяла само в същата област, без да минава канали, може да е сменила и 20 собственици, без да е много ясно кой от тях, кога през годините е сменил блока на двигателя.....
                    Цъ ! "Да е сменила собственици" означава да са минали през нотариус и после през КАТ . А там на канала гледат , повярвай ми !

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    ...А ако си купя автомобил със сменен двигател, какво го бърка КАТ, не разбирам...
                    Е па бърка го , щот такива са нормативните документи .

                    ... а това "кво па толко , като е сменен мотора " и що се прави ?
                    - ами заради Андрешко . Оня , дето все гледа да изклати държавата .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Ако е в същия КАТ няма канали. Само талони се сменят. От много години колата не се кара в КАТ ако продавач и купувач са в една област.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        Хубаво, хайде за държавата да не е загуба да я ментим (въпреки изключително странната логика по въпроса), а ползите за хората от номера на мотора в талона, как точно да ги умаловажим?! Голям и скъп възел от колата, който да не е причина за кражбата и...просто защото е затруднено пласирането му.
                        Отделно, за мен лично като потребител, е ценно да знам, че двигателят е сменяван. И някаква такава отчетност, е полезна за всеки следващ собственик. Номера на заводският мотор може да се намери по ВИН-а в официалния сервиз (което си е допълнителна разправия), но от там нататък какъв двигател е сложен, и колко въобще са сменени, няма как да е ясно.

                        Скоро четох в един немски форум, един се жалва, че сменява мотор, но се оказва, че на колата не и е за първи път тая процедура, и човека се чувства ощетен, че никой не го е информирал за този факт. Отделно му даваха акъли, като сменя мотор да си документира смяната за да му послужи като някакъв плюс при следваща продажба (е, естествено ако това може да се счита за плюс, например нов двигател, или на малко километри). Но явно като е закрепване на положението...и немците си траят.
                        А какво ли ще е при българите и нашите автоджамбази, при положение че още не могат да ги накарат (автокъщите) да дават гаранция и за употребявани коли, както е в Европа?!
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...
                          ... а това "кво па толко , като е сменен мотора " и що се прави ?
                          - ами заради Андрешко . Оня , дето все гледа да изклати държавата .
                          Да не съдиш по себе си?!? Щото "сменен мотор" съвсем спокойно може да означава и сменен с такъв "от същия тип, марка и модел", което наистина не виждам какво бърка КАТ или НАП.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ... а ползите за хората от номера на мотора в талона, как точно да ги умаловажим?! Голям и скъп възел от колата, който да не е причина за кражбата и...просто защото е затруднено пласирането му.
                          Отделно, за мен лично като потребител, е ценно да знам, че двигателят е сменяван. И някаква такава отчетност, е полезна за всеки следващ собственик. ...
                          Казват, че пътят към ада бил постлан с добри намерения ...

                          За теб или за мен като потребител със сигурност ще е полезно да знаем какво и кога е сменяно. Ми дай тогава да набацаме и да пишем в талоните серийни номера на скорости, ГНП, турбо и каквото там по-скъпо се сетиш?

                          Би ли ми казал как точно би разбрал от номера на мотора в големия талон, че моторът е бил сменян? Примерно, взел съм колата с един мотор, чупя го, сменям го изцяло или правя ремонт с друг блок, отивам в КАТ, декларирам смяната и подменям талона с номера на новия двигател. След това ти продавам колата с талон, в който е вписан новият номер. Ще разбереш по номера, че моторът е сменян, ама друг път.

                          А това с отчетността на теория звучи добре, ама реализацията на практика нещо не я виждам. Щото това означава всичко що е сервиз в страната, вързано с централна база данни, съхраняваща информация за ремонтите на всеки един автомобил. В колко страни го има това?

                          П.П. Отделно пък да не говорим доколко сегашната схема е спряла апашите или пък е довела до повишена разкриваемост ...
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-05-18, 07:15.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            ...Да не съдиш по себе си?!? Щото "сменен мотор" съвсем спокойно може да означава и сменен с такъв "от същия тип, марка и модел", което наистина не виждам какво бърка КАТ или НАП....
                            Разбира се , че по себе си ! Ся , това че някой някъде спокойно сменя мотор от същия тип , марка и модел - лошо нема .
                            Лошото е ако мотора , който сменя спокойно, е твоя : от твоята открадната кола . Лошо за тебе де , за оня си е спокойно .
                            .... отделно пък доколко сегашната схема спира апашите ( и доколко повишава разкриваемостта) - не знам . Представям си обаче какъв рай ще е за апашите ако тая схема ( добра или лоша ) отпадне нацяло у нашенско .

                            ПС. ... а андрешковщината е другаде . Ще използвам поста на колегата Бушидо за подложка :
                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            .... при Фронтера Б спирачната система е еднаква, а мощността на двигателите варира от 116 до 205 к.с.
                            Аз за ОФБ 136 коня, 2,2 л. плащам годишно общо (такса МПС и застраховка) 350 лв.
                            Нека Бушидо каже колко плаща той за ОФБ 205 коня , 3,2 л.
                            Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-05-18, 08:11.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              А какво ли ще е при българите и нашите автоджамбази, при положение че още не могат да ги накарат (автокъщите) да дават гаранция и за употребявани коли, както е в Европа?!

                              Това не е работа на държавата. Щом купувача е навит на котка в чувал никой не му е крив.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Това не е работа на държавата. Щом купувача е навит на котка в чувал никой не му е крив.
                                Едно уточнение : купувача не е "навит" , а "принуден" . У нашенско ( ако не е "работа на държавата" ) съществува един единствен начин "купувача" да принуди къщите да дават гаранция за втората ръка : вкупом Купувача като отиде в автокъщите да каже : "Нема да купувам нищо , докато не дадете гаранция! " И да не купува нищо , докато къщите не кандисат ! ... което нема как да стане ни по субективни , ни по обективни причини
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X